Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

ONT w Orange

Super. Dzięki za pomoc. Będę zatem walczyć 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

ONT w Orange

Dziś złożyłem dyspozycje rozwiązania umowy wraz z jej zakończeniem. Nie udało się uzyskać ONT przy przedłużeniu umowy.


Prawdopodobnie przejdę do konkurencji gdzie nie dość że abonament jest nieco tańszy to dają router Huawei HG8245Q w którym normalnie działa tryb bridge.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

ONT w Orange

Mi również nie udało się zdobyć ONT. Prędkość 1Gb/s, zamówienie złożone internetowo, w uwagach dla technika załączona notka żeby wzięli zewnętrzny ONT. Technicy przyjechali i oczywiście ONT nie mieli, podobno żadnych uwag nie dostali.
Zadzwonili do dystrybucji i tam nic o zewnętrznym ONT nie wiedza, ONT jest wbudowane w funbox i zewnętrzne jest zbędne 😑
Odmówiłem instalacji samego Funboxa, zadzwoniłem na infolinie i po pól godz się okazało, że technikom była przekazana informacja o ONT niestety nie wiadomo dlaczego ze sobą nie wzięli.
Pełen nadziei oczekiwałem telefonu kiedy kolejne podejście do montażu. Zamiast tego dzwoni konsultant orange, że będzie problem z tym ONT. Zewnętrzne ONT jest niedostępne dla prędkości 1Gb/s, jeśli koniecznie mi to potrzebne to trzeba zmienić umowę na 600Mb/s. Niestety nie szło tego obejść.
Zostaje 1Gb/s i sam Funbox , jutro instalacja


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@sunnypl  jakieś dziwne ich tłumaczenie do 600 można, a do 1 Gb  już nie? Coś nie chce mi się wierzyć, chyba "chachmęcą" 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

ONT w Orange

Zmień umowę na 600 a potem złóż wypowiedzenie po instalacji i weź 1Gb.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

ONT w Orange

Ja mam 900/300 z ONT. Hula na pelnej predkosci. Nie daj sie zwiesc!


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

ONT w Orange

Dając ONT ponoszą dodatkowe koszty i zapewne stad ich niechęć i dziwne tłumaczenia. Ten ONT powinien być dostępny standardowo zamiast funboxa bez proszenia się. Każdy powinien mieć wybór. Jeśli już wciskają funboxa to powinni chociaż dać opcje bridge. Co zrobić, człowiek się niby cieszy z dużej prędkości, że w ogóle jest 1GB/s o której do niedawna można było pomarzyć ale nie może być zbyt pięknie 😬


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

ONT w Orange

@sunnypl  Fun box jest w "zestawie obowiązkowym", więc nie można zamówić samego ONT


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

ONT w Orange

To jest w ogole jakies dziwne. Koszty kosztami, jestem w stanie to jakos zrozumiec. Tyle, ze dziala to takze w druga strone. U mnie na osiedlu ( nota bene przy ul Internetowej ) podpinali domki w lutym i zanim wszystko sie ustabilizowalo, byly przypadki ze u mnie net dzialal a sasiadom z nowym funboxem nie. Tlumaczenie bylo takie, ze FB jest jakos bardziej czuly na parametry lacza niz ONT. Wiec ja nie musialem wzywac ekipy, a to tez przeciez koszty...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

ONT w Orange

Ja też zrezygnowałem z prób przejścia do Orange. Raz, że te szopki i trudności z oddzielnym ONT, dwa, że po złożeniu wypowiedzenia u dotychczasowego dostawcy (po kablu) nagle "zaczęła się inna rozmowa" i przedłużyłem umowę z nimi na kolejny rok bo w tej sytuacji znów stał się atrakcyjny cenowo względem pozostałej konkurencji.

Dodam jeszcze, że w budynku mam jeszcze jednego dostawcę TV/netu po światłowodzie (poza Orange) i on daje oddzielne ONT bez problemu więc nie wiem w czym jest problem Orange.