Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

ONT w Orange

OK, czyli działa to jednak na zasadzie zawarcia umowy "w ciemno" a później dogadywania się z monterem a nie informowaniu o takiej potrzebie z góry przy zawieraniu umowy ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

ONT w Orange

Nie ważne gdzie zgłoszisz monter ci będzie wciskał że nic nie wie i nie ma w zleceniu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT w Orange

@Zbyniu  powiem tak, złóż zamówienie przez infolinię, podczas składania poinformuj konsultanta stanowczo acz grzecznie że potrzebujesz zewnętrzny ONT (tu uzasadnij swoją potrzebę tym że masz swój profesjonalny sprzęt, który...itd.) i prosisz aby konsultant zaznaczył w zamówieniu aby technik miał FB 6 i zewnętrzny ONT.

Tu poczytaj Rozwiązano: ONT czy Funbox 6.0 – Strona 3 - Nasz Orange 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

ONT w Orange

Dzięki za pomoc. Tak będę próbować.

 

Co się stanie jeśli, złożę zamówienie i ostatecznie doszlo by do tego, że monter by nie miał ONT a ja bym nie podpisał odbioru instalacji ? Umowa staje się nieważna ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

ONT w Orange

Nic nie podpisujesz dopóki nie zainstaluje usługi.

Oprócz tego że da Ci ONT i uruchomi usługę na nim musi ci zostawić (jest na to miejsce w papierach) login i hasło pppoe do usługi. Bez tego nie skonfigurujesz własnego sprzętu zamiast FB. Musisz to przypilnować bo cię zostawią na lodzie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT w Orange

@Zbyniu wszystko tak jak mówi kolega @gk2a6 wyżej, ode mnie dodam że monter ma mieć wszystko co w złożonym zamówieniu, jak nie ma to nie podpisujesz umowy i protokołu odbioru sprzętu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

ONT w Orange

@slav72  wkładasz mi w usta rzeczy których nie powiedziałem. Nigdy nie spotkałem się aby monter miał to w zamówieniu. Wręcz zawsze wymigiwał się na wszelkie sposoby w tym "nie mam w zamówieniu". I nie może mieć w zamówieniu bo jak mówi infolinia "to decyzja montera".


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT w Orange

@gk2a6  nie rozumiem w czym problem? Nic Ci nie wkładam w usta, nie monter ma mieć w zamówieniu tylko ma mieć wszystko  o co przy składaniu zamówienia prosił @Zbyniu .

PS.

 Mój poprzedni post edytowałem by był bardziej zrozumiały 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

ONT w Orange

Sorry za głupie pytania ale... czyli działa to tak że w salonie czy na infolinii składa się tylko zamówienie (niewiążące) a umowę podpisuje się w obecności montera, dopiero po uruchomieniu usługi ? Chciałbym wiedzieć jakie jest pole do negocjacji z monterem 🙂

 

Byłoby to inaczej niż w przypadku kart SIM czy też poprzedniego operatora kablowego. Szerszy kontekst jest taki - od n lat jestem w obecnym mieszkaniu klientem sieci na "M" która została przejęta przez sieć na V i ceny poszły w górę, Orange który kiedyś był dla mnie drogi teraz zaczął być konkurencyjny cenowo (szczególnie, że mam 6 kart SIM od Orange).

 

No i to prowadzi też do odpowiedzi na pytanie co się stanie jeśli peszel pod światłowód byłby niedrożny. Deweloper położył go po prostu na stropie, chodzili po tym robotnicy, później był kładziony styropian i wylewka, zdarzało się w innych lokalach, że wlaściciele lokali zainteresowani światłowodem (od Orange lub jeszcze innej firmy na N) mogli o nim pomarzyć bo peszel był niedrożny...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT w Orange

@Zbyniu  tak umowę podpisujesz dopiero po uruchomieniu usługi, monter będzie miał papiery do podpisu (umowa i protokół odbioru sprzętu).

PS.

Co do instalacji to technik znajdzie odpowiednie rozwiązanie.