Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 75
  • 0

ONT w Orange

Tego Ci nie powiem, bo to sprzęt klienta ale wkładka na bank GPON.

Mikrotik z miejscem na wkładkę SFP.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 75
  • 0

ONT w Orange

Widziałem, bo przy mnie uruchamiał dostęp.

Zdjądł ONTka podłaczył wkładkę wpisał login i hasło i ruszyło ale to było ,żeby nie skłamać 3lata temu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT w Orange

@demolish1985Dlatego nie twierdzę, że nie jest to niemożliwe,..jak i wiele innych rzeczy, ale raczej dla wtajemniczonych...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 75
  • 0

ONT w Orange

Drogi zestaw ale do przetestowania jak ktoś ma FTTH - MikroTik RB760iGS

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@agat13  zgadza się, nie oficjalnie można dużo zrobić i będzie działać, tylko o tym cicho, sza bo "Wielki Brat" czuwa, widzi i słyszy 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

ONT w Orange

No więc może ja się wtrace. Mam w domku nową instalację z lutego w opcji 1gb/300mb z FB6. Do tego ONT. Wszystko hula na pełnej prędkości, znaczy się po kablu. Do obsługi gigabita po wifi nie mam takich urządzeń w domu. Najwięcej wyciąga mi MacBook - ok 650, ale telefony już mniej, np. Redmi8 wyciąga 350/300. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

ONT w Orange

Na FB 6.0 po wifi i na przewodzie tak samo mi pokazuje : ok 930/300 generalnie dużo lepszy sprzęt, niż 3.0, mówię o zasięgu oczywiście, tam miałem 300Mbps wykupione przy 3.0, ale zasięg był tragedia. Moim zdaniem, daje radę 👍


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

ONT w Orange

I dla jasności : pomiar stojąc dwa -trzy metry od FB 6.0 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

ONT w Orange

Jestem zainteresowany przejście ma Internet+TV po światłowodzie od Orange. Byłem wczoraj w salonie Orange i dostałem odpowiedź, że oddzielnego ONT do FB 6.0 nijak dostać się nie da (nie mówię o własnym ONT, chcę od Orange ale nie ten wbudowany w FB 6.0). Jest to decyzja montera ale przy zamawianiu usługi nigdzie nie da się tego wpisać, że ma być dodatkowy ONT. Nie wiem więc czy nastąpiła jakaś zmiana polityki czy trafiłem na niezorientowanego Sprzedawcę.

 

Raz, że stawianie FB w miejscu gdzie wychodzi ze ściany światłowód byłoby dla mnie bardzo niewygodne a prowadzenie światłowodu w inne miejsce po listwach, wiercenie w ścianach itp. mnie zupełnie nie interesuje. Po całym mieszkaniu mam rozprowadozny Ethernet. Dwa - jestem zaawansowanym użytkownikiem i tak naprawdę FB docelowo chicałbym zastapić własnym sprzętem. Ja ma całą potrzebną infrastrukturę w domu (np. system WiFi oparty o TP-Link Omada).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

ONT w Orange

@Zbyniuod zawsze zarówno na infolinii jak i monterzy wciskają kit że "niedasie" .Jak powiesz monterowi że albo daje ONT albo nie podpiszesz papierów o odbiorze - da sie bez problemu.