Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT + Funbox3 +multiroom

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

ONT + Funbox3 +multiroom

Witam.    Mam  swiatłowód  300/50, ONT    ,  Funbox3 I  dwa  dekodery tv. i  komputer.  Chciał bym  podłączyć  jeszcze  2  kompy   i   w  przyszłości  kamerę  zewnętrzną.  Wszystko  po  skrętce,  bo  wi fi ma  słaby  zasiąg(  dom  piętrowy)  Co  musiał  by  dokupić,żeby  mi  to  wszystko  działało?     Myslałem    że  switch  niezarządzalny 1giga może  by  starczył,  którego  podłączył  bym  do FB3.  Ale  nie  jestem  specjalistą.   Może  jakiś  fachowiec  odpowie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT + Funbox3 +multiroom

@pam71Dokładnie tak powinno być. Dwie lampki świecą się wtedy, gdy podłączymy urządzenie Gb eth. Migotanie wskazuje ruch na porcie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

ONT + Funbox3 +multiroom

Wystarczy ci switch, ale może też być switch PoE, by w przyszłości zasilić kamerę po kablu ethernetowym, by nie ciągnąć zasilania do kamery. Wtedy też odpowiednia kamerę musisz kupić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT + Funbox3 +multiroom

@pam71 wystarczy switch Gb ethernet. Waznea abyś dekodery puścił bezpośrednio do FB, a resztę urządzeń do switcha. Czasem switchem mają problem z transmisją strumieniowa dekoderów


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

ONT + Funbox3 +multiroom

@pam71 jak wyżej napisali @agat13 i @-brtk- , ale najlepiej jak by dekodery były bezpośrednio wpięte do FB3, a switch dzielił na kompy i kamerę. Z zasilaniem PoE rozsądny wybór. Na portach wpiętych do komputerów PoE wyłączasz, zostawiasz tylko do kamery.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

ONT + Funbox3 +multiroom

Dziękuję  wszystkim  za  pomoc.   Mam  jeszcze  jedno  pytanie,  czy z  tyłu  w  Funbox3  przy  gniazdach  rj45   są  po  dwie  diody LED i  czy  one  obydwie  powinny świecić ,  gdy  gniazdo  jest  aktywne?Bo  u  mnie  np  swieci  się  jedna  dioda  przy rj45  który  idzie  do  dekodera TV.  Jak  to  powinno  być ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

ONT + Funbox3 +multiroom

@pam71 przy dekoderach nie pamiętam, ale przy połączeniu do komputera, czy do innego routera, jedna dioda świeci się na stałe, sygnalizując podłączenie kabelka, druga miga w zależności od pobierania danych. Jak dane nie są pobierane, to się świeci. Najczęściej dioda zielona jest od sygnalizacji podłączonego przewodu, pomarańczowa od transmisji danych.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

ONT + Funbox3 +multiroom

Nie do końca tak jest @ketrasaArtur @ketrasa. Sposób zachowania jest opisany w instrukcji konkretnej karty i różne modele różnych producentów mają różne zachowania odpowiadające różnym parametrom czy zdarzeniom.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT + Funbox3 +multiroom

@pam71Dokładnie tak powinno być. Dwie lampki świecą się wtedy, gdy podłączymy urządzenie Gb eth. Migotanie wskazuje ruch na porcie