Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 +switch


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 +switch

Witam mam mały problem. Od miesiąca mam światłowód 300mb + tv z 2 multiroomami. W tej chwili wygląda to tak że, z funboxa mam 3 skrętki do 3 tv + 1 skrętkę która idzie od urządzenia zmieniajacego sygnał ze światłowodu w skrętkę. Wszystkie 4 wyjścia rj45 w funboxie są zajęte. Co musiałbym dokupić (proszę o konkretny model) by móc podłączyć skrętka jeszcze kompa (który w tej chwili jest po WiFi) bo prędkości uzyskiwane po wifi są zbyt niskie. Jak to wszystko podłączyć żeby było dobrze? 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Funbox 3.0 +switch

@jacekchorazakWystarczy switch 5-portowy gigabit eth, ale pamiętaj, że to dwie TV musisz przełączyć na ten switch, a skrętkę do kompa puścić z uwolnionego portu na FB. Transmisja TV i zwykły net czasem nie wyrabiają na wspólnym switchu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 +switch

Czyli wypinam wszystkie 3 skrętki od tv z FB i wpinam je do switcha. Switch łączę skrętka z FB. Dobrze zrozumiałem? Kompa wtedy wpinam bezpośrednio do FB. Mógłbyś podać jakiś konkretny model switcha lub ewentualnie link do aukcji? Trzeba to jakoś konfigurować czy będzie od razu śmigać? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 +switch

Teraz jeszcze nasuwa mi się kolejne pytanie, jeśli dojdzie mi więcej komputerów to potrzebuje wtedy drugiego switcha prawda? A co np z kamerami? W tej chwili mam je odłączone bo na nie również brakuje mi miejsca w FB. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Funbox 3.0 +switch

@jacekchorazakTak, ale na kompy dajesz osobny i z głowy...ja bym każde medium wpinał w osobny port, chociaż kamery i zwykły net bym puścił po jednym, bo strumienie nawet z kamer IP nie są wielkie, ale ruch w sieci generują. Zależy również od tego czy masz rejestrator czy to są takie do serwera na zewnątrz. Pamiętaj, że TV nie nadrobi utraty pakietów w podsieci, dlatego najlepiej ją zostawić na osobnych portach w FB (w miarę możliwości) lub, gdy testy wypadną pomyślnie, przepiąć najbliższy na wifi z FB-uwalniasz 1 gniazdo switcha FB. Warto zastanowić się nad SWB jako most wifi do najbliższego dekodera, a sam dekoder podłączyć ze SWB po kablu-też jakieś rozwiązanie uwolnienia portu

P.S. Przyszło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie: switch programowalny z separacją portów, ale nie testowałem tego w praktyce. Gdyby tak oddzielić media tworząc niezależne dwie sieci na jednym sprzęcie miałbyś więcej portów i mniejszy bałagan...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Funbox 3.0 +switch

jakie  3  skrętki  od  dwóch  telewizorów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Funbox 3.0 +switch

@pam71 np 2 dekodery i jeden net do gniazda eth w tv do np  Netflixa . Wtedy ten eth do internetu na tv można swobodnie puścić przez switcha