Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

1.png

Zmieniliśmy domyślną nazwę sieci (SSID) dla modemu FunBox 3.0, więc jeśli macie tę wersję FunBoxa już od jakiegoś czasu i z jakichś przyczyn przywrócicie urządzenie do ustawień fabrycznych to na liście dostępnych sieci nie znajdziecie tej, której nazwa widnieje na modemie. Zamiast FunBox-XXXX szukajcie czegoś takiego:

 

Orange_Swiatlowod_XXXX_5GHz

Orange_Swiatlowod_XXXX_2.4GHz 

 

„XXXX” to tak jak do tej pory cztery ostatnie znaki MAC, które znajdziecie na naklejce i to po nich rozpoznacie która sieć jest Wasza, a nie sąsiada. Np. dla modemu poniżej będzie to nazwa Orange_Swiatlowod_8918.

nak.png

Nowa nazwa jest bardziej intuicyjna i powinna być łatwiejsza do wybrania, a dzięki domyślnemu rozdzieleniu sieci na częstotliwości - wybór sieci będzie bardziej świadomy i kontrolowany. Jeśli Wasze urządzenie pozwala na połączenie się z siecią 5 GHz to co do zasady - powinniście ją wybrać 🙂

 

Dodatkowe informacje:

  • Zmiana dotyczy wyłącznie modemów FunBox 3.0.
  • Jeśli nie będziecie przywracać modemu do ustawień fabrycznych to nazwa sieci nie zmieni się.
  • Zwykły reset czy chwilowe odłączenie urządzenia od zasilania też nie zmieni nazwy sieci.
  • Jeśli zamówiliście Orange Światłowód z FunBoxem 3.0 w grudniu 2017 r. lub później - na naklejce możecie mieć już "nową" domyślną nazwę sieci.
  • Jeśli urządzenie, na którym szukacie Wi-Fi wyświetla tylko nazwę z częstotliwością 2.4 GHz to najczęściej oznacza, że urządzenie nie wspiera sieci 5 GHz.
  • Oczywiście tak jak do tej pory, w panelu admina możecie ustawić własną nazwę sieci (SSID), a także ukryć ją przed sąsiadami.

Jakieś pytania? 🙂

7 ODPOW. 7

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

Jestem świeżo po resecie i się mocno zdziwiłem. Teraz już wiem o co chodziło

Anonim

Nie dotyczy

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

A u mnie po resecie do fabrycznych zniknęły oba wybory 2,4 i 5 co robić by powróciły ?

 

ps. sam dopisałem w nazwie ssid

Orange_Swiatlowod_XXXX_5GHz

Orange_Swiatlowod_XXXX_2.4GHz

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

@Anonim musisz zalogować się do Funboxa - 192.168.1.1, hasło masz na routerze.

Przechodzisz do zakładki Moje Wi-Fi, następnie zaawansowane ustawienia Wi-Fi i odznaczasz Wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2,4GHz i 5GHz.

Następnie ustawiasz sobie nazwę sieci i hasło według preferencji.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

Mam pytanko, czy połączenie sieci 2,4 GHz i 5 Ghz przy konfigurowani wifi u mnie w domu to dobry pomysł. Mianowicie bede miał Smart WiFi Box, informują, iż należy połączyć sieci 2,4 GHz i 5 GHz w jedną nazwę jeśli ma się je osobno (ja mam osobno od samego początku - tak już było jak monter go podłączył).

czy urządzenie (komórka) która obsługuje oba pasma, jak połączy sie z ta (połączoną siecią 2,4 i 5GHZ), będzie ściągać dane z najlepsza prędkością tą która jest w  paśmie 5 GHZ ? Bo przy rozłączonych sieciach to sprawa jest jasna, łącze z siecią 5GHz i tu ściąga szybciej niż przy  2,4GHz.  A jak jest przy połączonych?

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

@dareksz, tak, jak napisałem Ci w innym wątku: jest opcja wyłączenia któregoś z pasm, ale nie rób tego i nie jest to wymagane. "Wspólna konfiguracja" to co innego - robi tylko tyle, że konfigurujesz jedną nazwę sieci i jedno hasło zamiast dwóch osobnych. Nie możesz wtedy ręcznie przełączać się z 2.4 na 5 GHz i na odwrót, ale urządzenie powinno domyślnie wybrać lepsze pasmo (5GHz - jeśli je obsługuje).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

Dzięki za wyjaśnienie sprawy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

📢 Nowa domyślna nazwa sieci Wi-Fi na FunBoxie 3.0 (Orange_Swiatlowod_XXXX_(...) )

Urządzenie wcale nie musi wybrać 5. Np ę windows na sterowniku karty sieciowej ustalsz priorytety dla danej częst.

Trzeba by poruszyć temat band stearing po stronie routera ale o to Sagem nie podejrzewam