Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieznane urządzenie z IP


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Nieznane urządzenie z IP


@PawelWawanapisał(-a)

Usługa działa prawidłowo, natomiast zastanawia mnie ten wpis i chciał bym się co nie co na ten temat dowiedzieć …


Co Cię wobec tego powstrzymuje? Kilka osób zasugerowało żebyś sprawdził które z Twoich jabłuszek ma ten adres MAC.

Dowiedz się tego i Twoja wiedza w Temacie się znacząco powiększy.

 

Tak naprawdę to nie pokazałeś ani jednego dowodu jednoznacznie świadczącego o opisanym zachowaniu sprzętu, wierzymy Ci na słowo. Elementarną uprzejmością z Twojej strony byłoby odwzajemnienie się tym samym.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Problem w tym, ze sprawdziłem wszystkie urządzenia i nie jest to moje urządzenie WiFi które się łączy z FB, na tym polega cały temat 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa: nie chodzi o to co się łączy teraz po WiFi. Chodzi o to jakie są adresy WSZYSTKICH kart sieciowych w Twoich Applach.

Mogę się założyć o dowolną sumę że MAC "ducha" jest wśród nich.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Szanowny j131, na wstępie napisałem :

 

„Ciekawy jest adres IP oraz MAC który widzę po raz pierwszy (sprawdziłem inne urządzenia, które kiedykolwiek wpinalem), reszta urządzeń aktualnie spiętych po wifi prawidłowo pobrała 192.168.1.xx.”

 

Więc myśle, ze moja wiedza się w tym temacie nie powiększy. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa  dlatego po raz kolejny mówię abyś w odłączonych zaznaczył to urządzenie, usunął i sprawdzał co jakiś czas czy się nie pojawi.

Anonim

Nie dotyczy

Nieznane urządzenie z IP


@PawelWawanapisał(-a)

Problem w tym, ze sprawdziłem wszystkie urządzenia i nie jest to moje urządzenie WiFi które się łączy z FB, na tym polega cały temat 🙂


To zablokuj te urządzenie po MAC w panelu administratora FunBox. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Ok, przejrzę jeszcze raz wszystkie urządzenia, ale to z 15 minut potrzebuje … zaraz dam znać czy coś znalazlem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 88
  • 0

Nieznane urządzenie z IP

Sprawdzone - poważnie Wam mówię, ze nie mam takiego urządzenia w domu… A skąd informacja, ze to Apple?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawa  na stronie https://www.wireshark.org/tools/oui-lookup.html podajesz MAC i pokazuje jakiego producenta jest ten sprzęt


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Nieznane urządzenie z IP

@PawelWawadomysł na podstawie początku MAC. Jak nie Twój to może sąsiada... Wracamy do pierwszej sugestii: zablokuj.