Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja


Witam, 

Livebox 2.0 ZTE (ZXV10 H202N), który posiadam niestety nie radzi sobie z rozsyłem sygnału w małym domu. Poprzednie routery jakie miałem przez lata miały w swoich ustawieniach opcję zmiany sposobu rozsyłu sygnału i często gęsto zmiana tych ustawień pozwalała zapomnieć o jakimkolwiek problemie z połączeniem. 

Zajrzałem do ustawień Liveboxa i niestety nie widzę żadnej takiej opcji na jakąkolwiek zmianę sposobu w jaki rozsyła sygnał. 

Czy istnieje taka możliwość z tym modelem, by zmienić pracę routera na inne tryby i uzyskać trochę lepszy sygnał?

Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię.. 
pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

@jordan8081  wifi w Livebox jest constans. Nic nie zmienisz jeśli chodzi o zasięgu sygnału czy prędkość transferu. Tylko zewnętrzny Access Point czyli dodatkowy nadajnik wifi coś zmieni. 

Jeśli masz usługę neo po miedzi, czyli max do 20Mb/sek to trzeba szukać o dobrym zasięgu, a nie super prędkości, czyli klasa N wystarczy i częstotliwość 2,4GHz z zewnętrznymi antenami 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

@jordan8081 to stary model i nie ma złotego środka 😎

Kupić coś lepszego na Allegro, lub dodatkowy router z trybem Punkt Dostępu i połączyć go z LiveBox, poprawi zasięg Wi-Fi 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

@jordan8081  wifi w Livebox jest constans. Nic nie zmienisz jeśli chodzi o zasięgu sygnału czy prędkość transferu. Tylko zewnętrzny Access Point czyli dodatkowy nadajnik wifi coś zmieni. 

Jeśli masz usługę neo po miedzi, czyli max do 20Mb/sek to trzeba szukać o dobrym zasięgu, a nie super prędkości, czyli klasa N wystarczy i częstotliwość 2,4GHz z zewnętrznymi antenami 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

Hej @jordan8081 

jeśli masz slaby zasięg WIFI na Liveboxie 2.0 to możesz zastosować wzmacniacz sygnału WI-FI np Wi-Fi Extender Plus ale nie wiem czy ona nadal jest w ofercie Orange ale podsyłam linka do tematu który był na forum Nasz Orange  Wzmocnienie sygnału Wi-Fi w Livebox 2.0 https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Wzmocnienie-sygna%C5%82u-Wi-Fi-w-Livebox-2-0/td-p/68108 a także linka do tematu z forum Nasz Orange Wi-Fi Extender Plus - test i recenzja nowego wzmacniacza Wi-Fi od Orange  https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Wi-Fi-Extender-Plus-test-i-recenzja-nowego-wzmacniacza-Wi...

https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-extender-plus#

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

@Pablo5 wifi extendera nie dostaniesz w ofercie. Ogólnie range extendery są gorsze niż Access Pointy podłączone do modemu po kablu..to retransmitery, a przy ADSL nie ma z czego tracić przy retransmisji sygnału 

Zdecydowanie odradzam 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

@agat13dzięki za info  nie wiedziałem. Był taki temat o słaby zasięgu na forum Nasz Orange i dotyczył Liveboxa 2.0 to wspomniałem o nim 🙂 Tutaj w linku z forum NO na temat było to omawiane Livebox 2.0 słaby zasięg https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Livebox-2-0-s%C5%82aby-zasi%C4%99g/td-p/251994 i właśnie też @agat13 wspominał o dodatkowy router, ustawienie go w trybie Access pointa. Zerknij do tego linka

Pozdrawiam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Livebox 2.0 - bardzo słaby sygnał / konfiguracja

Bardzo dziękuje WSZYSTKIM za wsparcie oraz informację!!!

Wszystkiego dobrego!