Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2.0 słaby zasięg


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Livebox 2.0 słaby zasięg

Dobry. 

 

Zamontowali mi dzisiaj internet do 10mb na liveboxie 2.0 i już pierwszego dnia zauważyłem, że zasięg w nim jest tragiczny i nie dochodzi do wszystkich pomieszczeń. Jaki router w sensownych pieniądzach można do niego podłączyć, żeby można było udostępnianie wifi z liveboxa wyłączyć i żeby nowy router dawał zasięg na cały dom? Po kablu mam podpięty tylko telewizor, resztę wszystko po WiFi.

 

Pozdrawiam. 

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Livebox 2.0 słaby zasięg

@Nerczynski  wifi w modemie jest constans, więc jedyna niewiadomą ruchomą jest otoczenie w którym się modem znajduje. Jak ustawiony jest modem ? W środku domu? Na otwartej przestrzeni czy schowany w szafce, za tv i jako wysoko się znajduje? 

.Mozna kupić  dodatkowy router , ustawić w trybie Access pointa i wyłączając DHCP zostawić adresację z FB , a wifi z dodatkowego routera. Warto wyłączyć wifi na FB jeśli będą stały blisko siebie. Ja jednak bym połączył kablem oddalony punkt w którym nie ma zasięgu z FB i postawił tam Access pointa.dwa punkty lepiej pokryją większą przestrzeń

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 słaby zasięg

@Nerczynski  jak chcesz poprawić zasięg, to choćby TP-Link Archer C6, ma tryb Punktu Dostępu, szybko się to ustawia  ma 4 zewnętrzne anteny i jedną wybudowana, wtedy w LiveBox 2.0 możesz wyłączyć wi-fi, powinien TP-Link pokryć spory obszar domu 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18465
  • 52794
  • 713

Livebox 2.0 słaby zasięg

@Nerczynski masz samą usługę internetową, czy z TV?

Jeżeli z TV, to możesz przystąpić do programu wymiany routera na FunBox-a 2.0:

https://nasz.orange.pl/t5/Og%C5%82oszenia/Szukamy-ch%C4%99tnych-do-test%C3%B3w-wymiany-routera/td-p/...