Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

Po awariach zasilania (brak prądu) chciałbym zdalnie móc uaktywnić ponownie mó router: Alcatel LINKHUB HH71 LTE cat7. Oczywiscie w domu nie ma z tym problemu, natomiast, czy da się to zrobić zdalnie gdy jestem poza domem? Mam ogrzewanie i kilka innych urzadzeń podłączonych do Wi-fi i jeśli jestem poza domem, a prądu chwilowo braknie, nie mam możliwości uruchomienia ponownie sieci i urządzeń.

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

@Andrew6505  niestety tylko z lokalizacji modemu można go skonfigurować. Nie znasz adresu IP jaki dostaje modem, a jeśli karta SIM wymaga podania PIN-u zapisanego w urządzeniu, to umarł w butach tym bardziej

Jeśli nie wymaga, to czy widzisz zdalnie choć jedno z urządzeń?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

Cześć @Andrew6505 

Oprócz tego  co kolega przesłał powyżej przesyłam Ci także jeszcze jeden link na temat UPS Router a brak prądu https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Router-a-brak-pr%C4%85du/td-p/370132

UPS będzie najlepszy rozwiązanie jeśli chodzi o niezapowiedziane awarie prądu

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

Ale po zaniku prądu i jego przywróceniu, modem powinien włączyć się (fizyczny przycisk włączania jest w pozycji "on"). Modem startuje a urządzenia automatycznie łączą się z jego wifi. Zdjąć jedynie trzeba PIN z karty SIM.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

ciekawe...spróbuję dzisiaj czy zadziała?

 

Oczywiscie wymaga wprowadzenia PIN - przetestuję dzisiaj zdjęcie PIN-u z karty SIM, i po restarcie urządzenia zobaczymy czy połaczy się automatycznie? UPS, będzie ew, następnym krokiem

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18470
  • 52838
  • 714

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

@Andrew6505 żeby zdalnie uzyskać dostęp do routera, musiałby być dostępny internet po powrocie zasilania. Jeśli masz PIN założony, to router nie połączy się z internetem. Zdjęcie kodu PIN powinno się dać z poziomu routera, jeśli nie, to przełóż kartę SIM do telefonu i wtedy zdejmij kod PIN. Po zdjęciu PIN-u zasymuluj zanik nacięcia, np. wyłączając wtyczkę zasilania routera z sieci i po ponownym podłączeniu sprawdź, czy router połączył się do sieci i udostępnia internet.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.

@Andrew6505  jeśli nie zmieniłeś adresacji IP na routerze na własną i nie przypisałem stałych adresów tej nowej konfiguracji ( innej niż default) do urządzeń w sieci wewnętrznej, to jedynym problemem jest właśnie PIN do karty.

Jeśli urządzenia pracują w trybie dynamicznego przydzielania adresów DHCP, to będą działać po zdjęciu PIN-U 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

Jak zdalnie uruchomić router Alcatel LINKHUB HH71 LTE po zaniku prądu.


@Andrew6505napisał(-a)

ciekawe...spróbuję dzisiaj czy zadziała?

 

Oczywiscie wymaga wprowadzenia PIN - przetestuję dzisiaj zdjęcie PIN-u z karty SIM, i po restarcie urządzenia zobaczymy czy połaczy się automatycznie? UPS, będzie ew, następnym krokiem

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Jeśli nie będziesz mógł zdjąć PIN-u to sim jest starszego typu i trzeba ją wymienić w salonie. Z tych nowych już nie ma z tym problemu.