Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Jestem dziś 15.12.2023 po instalacji światłowodu. Mam teraz kilka pytań odnośnie zmiany ustawień routera:

  1. Jak i gdzie na stronie konfiguracyjnej sprawdzić czy router ma najnowsze oprogramowania i jeśli nie, jak je uaktualnić?

  2. Czy zmienić nazwę i hasło potrzebne do zalogowania się na stronę konfiguracyjną routera, czy tego nie zmieniać?
  3. Gdzie na stronie konfiguracyjnej znajdę nazwę użytkownika oraz hasło(chodzi o coś takiego jak w Neostrada) i czy mogę dla użytkownika zmienić tylko hasło?
  4. Na stronie konfiguracyjnej routera, gdzie szukać parametrów światłowodu pytam z ciekawości?

Proszę o bardzo dokładną odpowiedź i wyrozumiałość 🙂

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40  w menu znajdziesz zakładkę z numerem softu, ale sam nie wymusisz aktualizacji. Trzeba kombinować

Przy uruchomieniu modem pytał o to czy zmienić hasło do logowania. Jeśli nie zmieniałem, to masz defaultowe: na naklejce

W modemie nie znajdziesz hasła do neo, możesz poprosić o przysłanie SMS em na infolinii, ale to do niczego nie jest potrzebne jak korzystasz z FB. Po resecie sam je pobierze.

W menu znajdziesz, ale te parametry jak nie wiesz jak je odczytać, to niczego nie powiedzą. Zrób jedynie speedtest z poziomu menu i to jest najważniejsze 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Funbox 6 ustawienia routera-kilka pytań

Zaloguj się i przeklikaj przez wszystkie elementy menu a odpowiedzi na pytania znajdziesz sam. Lepiej na początek nie zmieniaj haseł.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera-kilka pytań

Zobaczę na stronie konfiguracyjnej routera wszystkie elementy menu. Znalazłem wszystko o co pytałem. Użytkownik(nazwa) i hasło zostały z Neostrady. Hasła dostępu do routera nie będę zmieniał. Zmieniłem tylko nazwę sieci bezprzewodowej i hasło. Reszta fabryczna i router ma najnowsze oprogramowanie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40 

1. na stronie logowania do menu modemu masz wersję oprogramowania ( ewentualne aktualizacje odbywają się automatycznie):

slav72_0-1702645045746.png

2. zostaw tak jak jest, poza tym login to zawsze "admin", hasło można zmienić, ale po co?...

3. na trzeciej stronie z kolei (ta z trybikiem) klikasz zaznaczone:

slav72_1-1702645343191.png

i masz:

slav72_2-1702645427265.png

loginu nie zmienisz ale hasło już możesz, tylko znów, po co?

4. znów na stronie z trybikiem klikasz zaznaczone:

slav72_3-1702645645833.png

tam znajdziesz te informacje, poza tym przejrzyj na spokojnie wszystko i ewentualnie pytaj...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40  w menu znajdziesz zakładkę z numerem softu, ale sam nie wymusisz aktualizacji. Trzeba kombinować

Przy uruchomieniu modem pytał o to czy zmienić hasło do logowania. Jeśli nie zmieniałem, to masz defaultowe: na naklejce

W modemie nie znajdziesz hasła do neo, możesz poprosić o przysłanie SMS em na infolinii, ale to do niczego nie jest potrzebne jak korzystasz z FB. Po resecie sam je pobierze.

W menu znajdziesz, ale te parametry jak nie wiesz jak je odczytać, to niczego nie powiedzą. Zrób jedynie speedtest z poziomu menu i to jest najważniejsze 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań


@agat13napisał(-a)

W modemie nie znajdziesz hasła do neo, możesz poprosić o przysłanie SMS em na infolinii, ale to do niczego nie jest potrzebne jak korzystasz z FB. Po resecie sam je pobierze.


@agat13  tu się z Tobą nie zgodzę, znajdziesz i co więcej po zmianie na inne na stronie przez konto MO, możesz je wpisać (jeśli będzie pomyłka modem nie zestawi połączenia, jeśli będzie dobrze wpisane połączy)

slav72_0-1702651198611.png

slav72_0-1702651342417.png

slav72_0-1702651891621.png

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@slav72  trudno polemizować z faktami. Do tej pory chyba jakoś inaczej było...FB6 mnie zaskakuje w nowym sofcie 

Z tą zmianą i wpisaniem hasła to dobry pomysł..

Trzeba jednak pamiętać o tym, że  użytkownikownicy mają największy problem z jego znalezieniem  po zapisaniu w wiadomym tylko dla siebie miejscu. Default jest wygodniejszy 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Odnośnie ustawień routera tylko dla wifi wyłączyłem 5GHz,a dla 2.4GHz zmieniłem nazwę sieci i hasło.Nie zmieniałem hasła dostępu do routera,zostało domyślne,uytkownika i hasło mam z Neostrady,a sam router ma najnowsze oprogramowanie. 

Dziękuję za odpowiedzi 🙂

Jak się czegoś nie wie warto zapytać


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40  tak z ciekawości, czemu wyłączyłeś pasmo 5 GHz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40  uważam, że wifi 5GHz wcale nie przeszkadza, a nawet dla niektórych urządzeń w nie dużej odległości jest wiele szybsze i mniej zakłócane. 

Poza tym SMART w modemie sam przełącza między sieciami... A to wygodne jest w użyciu. Warunek, sieci połączone, z tym u Ciebie nie będzie problemu nawet jak zmienisz ssid i hasło... Byle takie samo dla sieci było. Zaznacz połącz sieci i chyba będzie fajniej działało