Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router a brak prądu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Router a brak prądu

Dzień dobry. Potrzebuję również pomocy związanej z routerem i zanikami prądu. Od dłuższego czasu w naszej wsi występują zaniki prądu które trwają od kilku do kilkunastu minut (co kilka dni kilka razy na dzień) Powodem są prace remontowe przy drodze krajowej i złym omenem jest to, że potrwają one co najmniej do końca 1 kwartału 2024. Pracuje zdalnie i uciążliwe jest to, że w trakcie rozmów albo jak coś muszę zrobić pilnie często prąd wysiada. Poradźcie mi jak się przed tym uchronić czy taniej będzie kupić jakiś router z wbudowaną baterią czy do obecnego dokupić jakiś dobry powerbank. Teraz korzystam z HuaweiB593S-22 i nie narzekam na niego, jest dobry zasięg i prędkość.

 

Posiadam internet mobilny LTE od Orange,

Pozdrawiam

 

________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Router a brak prądu

@AgaBojanowskaMoże coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/mini-zasilacz-ups-do-urzadzen-it-5-9-12v-30w-14019346335?reco_id=5e582672-...

Jest trochę modeli do wyboru. Szukaj takiego, który ma na wyjściu 12V 2A bo chyba takie parametry ma oryginalny zasilacz do routera (modele 30W i powyżej).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router a brak prądu

Nie napisałeś taki masz budżet na to.
Zasilacz awaryjny UPS sprawdzi się dobrze np.  zasilacz UPS Volt Polska 800 VA 480 W.

Zależy jak długie są przerwy i co jaki czas, ile urządzeń ma zasilić np. router, komputer, telewizor itd.

 

Kupno routera mobilnego to nie jest dobry pomysł. Osiągi prawdopodobnie będą gorsze niż na routerze który masz. Zasilacz UPS jest też uniwersalny tzn. obsłuży nie tylko sam router.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Router a brak prądu

@AgaBojanowskaTu sprawa jest nieco inna niż przy usługach stacjonarnych. Tu wystarczy UPS, który podtrzyma zasilanie na modemie na czas braku zasilania. Warto zerknąć czy na komórce również brakuje netu w czasie braku zasilania w rejonie, bo u mnie np przy ogólnym braku zasilania nie działa również LTE, więc podtrzymywanie zasilania na samym modemie nic nie wnosi.

Jeśli na komórce jest ok, to warto kupić UPS-a i podłączyć modem do niego, co zapewni i połączenie do nadajnika, jak i wifi w lokalu. Taki modem zużywa około 20W, więc polecam https://www.sklep.orvaldi.pl/Jak-dobrac-odpowiednia-moc-zasilacza-UPS-chelp-pol-14.html i obliczenie mocy potrzebnej na te 2-3 godziny

Myśle, że taki 200-300 W na sam modem aż nadto starczy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Router a brak prądu

Kwota jaką chce przeznaczyć aby nie przekroczyła 400zł maks 500zł. Przerwy są od paru minut do najdłuższa około 30 minut (w skali dnia najdłużej 6 zaników prądu na około 2 godziny) Komputer to nie problem gdyż jest podłączony cały czas na ładowarce a bateria wystarcza na około 3 godziny. Reasumując jedynie podtrzymanie prądu na routerze jest dla mnie ważne. Internet w komórce w czasie braku prądu mam.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Router a brak prądu

@AgaBojanowskaSkoro jest net z nadajnika, to podtrzymanie zasilania na modemie powinno wystarczyć. powiem więcej w podobnym wątku https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/%C5%9Bwiat%C5%82ow%C3%B3d-router-a-brak-pr%C4%85du/m-p/37... koledzy udowodnili, że start UPS-a przy wyłączeniu zasilania zewnętrznego nie powoduje nawet utraty sesji, czyli zerwania połączenia internetu.

Wniosek, kupuj UPS-a w cenie, która wymieniłaś i po problemie 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Router a brak prądu

Dziękuję @Zeusek 😘

To mnie przekonało

  • Router Wi-Fi (9h 10min)

Czy jakość do ceny jest relatywnie dobra? Czy podobnych parametrów innej firmy urządzenie nie byłoby lepsze? Wolę jednak dopłacić niż aby pojawiły się jakieś problemy z urządzeniem po taniości albo nie daj boże coś się sfurało.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router a brak prądu

Sam myślałem nad czymś podobnym ale szczerze mówiąc nie mam doświadczenia z czymś takim. Jednak jeśli ma zasilić sam router i może coś jeszcze to mi wydaje się w zupełności wystarczające sądząc z opisu.
Gdyby coś się działo i nie byłbyś zadowolony to kupując przez internet masz 14 dni na zwrot.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Router a brak prądu

@agat13 To proszę podpowiedz mi jaki ty byś zakupił dla siebie w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, ja na prawdę jestem w tym zielona 😘