Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router a brak prądu

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Router a brak prądu

@AgaBojanowskaJuż pisałem, wybrałbym APC do 300W. Mam kilka od najprostszych pod biurkiem dla jednego stanowiska, do takich dla serwerów i sporego obciążenia. Jedynie wymieniam akumulatory jak się "skończą" i tyle...To tylko moja opinia...https://www.apc.com/pl/pl/product-category/88972-zasilanie-awaryjne-ups/ To profesjonaliści


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Router a brak prądu

Moim zdaniem tak częste wyłączenia i konieczność ciągłego rozładowywania i ładowania bardzo szybko ubiją baterię. Wybrałbym raczej mocny powerbank. Dodatkowo powerbank nie ma alarmu. Z UPSem dostaniesz szału jak Ci będzie piszczał godzinami. Nie każdy ma wyłącznik alarmu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Router a brak prądu

@SamotnickTu bym polemizował 🙂

To akumulatory żelowe https://www.gimmik.net/blog/akumulatory-zelowe-budowa-oraz-zastosowanie/

i same UPS-y przewidują takie scenariusze...Moje działają po kilka lat na ciągłym ładowaniu (mam w domu 2 UPS-y i nie wymieniałem jeszcze baterii)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Router a brak prądu

Wytrzymują bo ich ciągle nie używasz. U koleżanki będzie problem bo po zaniku zasilania może nie doładować akumulatora do pełna przed ponowną utratą zasilania (i tak w kółko). Akumulatory tego typu nie lubią takiej pracy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Router a brak prądu

@SamotnickCoś w tym jest 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Router a brak prądu

@AgaBojanowskaMoże coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/mini-zasilacz-ups-do-urzadzen-it-5-9-12v-30w-14019346335?reco_id=5e582672-...

Jest trochę modeli do wyboru. Szukaj takiego, który ma na wyjściu 12V 2A bo chyba takie parametry ma oryginalny zasilacz do routera (modele 30W i powyżej).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Router a brak prądu

@Samotnick dziękuję bardzo za konkretny link do miejsca z którego chciałam zamawiać 😘 iii zamówiłam

dziękuję wszystkim


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Router a brak prądu

@AgaBojanowska Napisz proszę jak się sprawdza w Twoim scenariuszu. W tych urządzeniach są ogniwa Li-Ion które powinny bez problemu wytrzymywać częste rozładowywania i ładowania nawet nie do pełna (jak w telefonie).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Router a brak prądu

W mojej miejscowości 2/3 razy w miesiącu zanika zasilanie, tak na sekundę, to wystarcza żeby router się restartował co jest uciążliwe szczególnie podczas pracy zdalnej. Energa umywa ręce i twierdzi że to "normalna praca zabezpieczeń" i nic z tym nie zrobi. Chyba też w końcu jakiś mały UPS kupię żeby nie mieć przerw w dostępie do internetu...

Ale do FunBox'a to ten mini UPS raczej nue pasuje? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1599
  • 5482
  • 60

Router a brak prądu

@bluesmanniakipo taniości kupiłem kiedyś 2 UPSy CREARISPARMIO 1800VA. Reklamowany był jako UPS za cenę akumulatora.(12V7/20HR). Jeden z akumulatorów wymieniłem z powodu podłączenia do niewłaściwego urządzenia.

Wada taka, że w nocy czasami można usłyszeć pracę UPSa.

Do około 200 zł spokojnie coś odpowiedniego można znaleźć na aledrogo.

@agat13a co sądzisz o S23060111-BK-EU do routera. Niby najtańszy na aledrogo