Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?

Dzień dobry

Do tej pory miałem router TPlink Archer VR600 na którym chodziły wszystkie urządzenia: kamerki, pos, drukarki bezprzewodowe itd. Ma on dobry zasięg, który pokrywa mi cały lokal. 

Dziś, w końcu, zainstalowano mi światłowód z Funboxem 6.0.

Pytanie, czy i jak, mogę udostępnić internet z Funboxa do TPlinka w taki sposób, aby nie zmienić nazwy sieci w TPlinku? Chodzi o to, żebym tylko podłączył kablem TPlinka do Funboxa i żeby działał internet:-)

Nie wiem czy tak się da. Po podłączeniu przewodu z Funboxa do TPlinka do gniazda LAN4/WAN (jak sugerował instalator) niestety to nie działa... 

 

Jeszcze takie pytanie, czy Funbox 6.0 ma opcję wyodrębenienia sieci dla gości? Nie chcę podawać klientom hasła do sieci takiego stałego. Na niektórych routerach można włączyć sieć gościnną i taką udostępniać. 

Dziękuję za pomoc. 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?

@namemenot  najprościej przestawić Tplinka w tryb Access Pointa, wtedy DHCP będzie z FB a a wifi z Tplinka

Można też wyłączyć DHCP na Tplinku,  co jest równoznaczne z trybem AP.

Dziwne jest to że takie połączenie FB kaskadowo z TP linkiem musi działać ( przez port WAN w Tplinku) jeśli na nim jest inny zakres adresacji niż w FB czyli 192.168.1.1- 254


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?

@namemenot  jeśli zaś chodzi o sieć dla gości w  FB6 to tu masz wątek https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-sie%C4%87-go%C5%9Bci-guest-network-odseparowanie... poczytaj sobie. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?


@namemenotnapisał(-a)

...

Pytanie, czy i jak, mogę udostępnić internet z Funboxa do TPlinka w taki sposób, aby nie zmienić nazwy sieci w TPlinku? Chodzi o to, żebym tylko podłączył kablem TPlinka do Funboxa i żeby działał internet:-)

...


Nie da się zrobić tego bezboleśnie. Możesz albo mieć zagnieżdżoną sieć według sugestii instalatora, ale to wymagałoby trochę gimnastyki, albo płaską sieć z jednym ruterem (FB6). Pierwsza opcja to nie jest rozwiązanie które chciałbyś mieć, wierz mi. Druga opcja to to co sugeruje @agat13 : zmień Archera w AP i po kłopocie. Nazwy sieci WiFi nie musisz zmieniać, ale jeśli miałeś jakieś adresy przydzielane "z palca" to trzeba to zweryfikować i ewentualnie zmienić. Trzecia opcja to sprawdzenie czy samo WiFi z FB6 ci nie wystarczy, może wcale nie potrzebujesz tego Archera?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?

Mam w jakiś tak dla mnie skomplikowany sposób skonfigurowaną sięc na tym Archerze, że nie umiem tego ogarnąć. Od 20 lat nie używam Windowsa, a POS w restauracji mam na nim i nie ogarniam tego zwyczajnie. Obawiam się, że czegoś nie uda mi się ustawić i nie będę mógł pracować. 

Ja nie widziałem żeby ten Archer miał tryb nazywany AP. Jest tylko tryb modem/ADSL, 3G/4G i router. 

Ustawiałem w tryb routera ale nic się nie działo, internetu nie było. Może coś jeszcze trzeba ustawić:-(


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?

@namemenot  skoro jest coś na nim ustawione, a nie umiesz tego zmienić, to lepiej poproś informatyka o pomoc. Możesz naprawdę coś przestawić ( my nie widzimy konfiguracji więc trudno cokolwiek poradzić) i wtedy nic nie będzie działać. 

Tym bardziej, że jeśli na pokładzie jest ADSL, to służył on do internetu po linii miedzianej lub są w nim autorskie ustawienia..a tego radził bym nie ruszać.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1644
  • 8158
  • 64

Funbox 6.0 + TP-link Archer VR600 jak skonfigurować?

@namemenot Ustaw na FB6 taką samą nazwę sieci i hasło, włącz sieć gościnną. VR600 wyłącz z użytkowania skoro i tak nie wiesz co i jak jest na nim ustawione. To dobry moment aby zacząć z czystą kartką. Dodatkowo FB6 ma nowsze WiFi 6, lepsze w zatłoczonych miejscach jak u Ciebie.