Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1657
  • 7215
  • 56

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

Finalnie i tak bym zrobił reklamację. Nie ma informacji o kompatybilności programowej danych kart SIM z ich urządzeniem więc sprzęt ma po prostu działać. Klient nie powinien się zastanawiać i szukać problemu przez wymianę zasilacza itd. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56808
  • 684

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@tolek Wada sprzętu jest bezdyskusyjna. To, że szukamy konkretnej przyczyny dyktowane jest tym, że warto to sprawdzić i podpowiedzieć innym...tym bardziej, że drugi modem po wymianie zachowuje się tak samo. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo występowania pierwiastka "niewiadomego". Jakiś powód, że akurat tu nie działa i tyle. Taki stan rzeczy widziałem niejednokrotnie i ciekawi mnie to, czy to konkretny techniczny powód, czy zbieg okoliczności i nietypowe zjawiska fizyczne.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1657
  • 7215
  • 56

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

Oczywiście fajnie byłoby się dowiedzieć. Huawei zawsze/najczęściej wymienia reklamowany sprzęt na nowy czy naprawia go? Bo wymiana od razu na nowy sprzęt daje jakieś podejrzenia co do np. wadliwej serii. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

Wymieniłem kartę SIM (kupiłem starter za piątaka i na Mój Orange wymieniłem starą kartę na tę ze startera), badamy dalej.

Pierwsze wrażenia:

- stara karta w Huawei osiągała prędkości (dl) rzędu nawet 60+ Mb/s, w D-linku ~20 Mb/s;

- nowa karta w Huawei osiąga prędkość (dl) ~20Mb/s - tak jak stara w D-linku.

Gdyby miało być tak, że wolniej, ale stabilnie - byłbym kontent. Możliwe, że stara karta "pociła się" szybkim startem i potem z powodu zadyszki musiała "odpocząć" aż do resetu? 🙂

Wróciłem też do oryginalnego zasilacza z zestawu - niech działa jak fabryka przesłała, albo wcale 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1657
  • 7215
  • 56

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

To daj znać czy problem zostanie rozwiązany wraz z nową kartą ale ja w to nie wierzę. 🙂 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke jeżeli przed chwiląwymieniłeś kartę, to poczekaj kilka godzin, aż w systemie się zaktualizuje. Obecne prędkości możesz też osiągać z powodu obciążenia nadajnika. Sprawdź o różnych porach dnia. Uważam, że jutro powinno już być dobrze.

Daj znać, jakie wyjdą pomiary.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

Przez ponad 24h po wymianie karty nie wystąpił żaden spadek prędkości. Najwyraźniej to w SIM tkwił problem.

Dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19236
  • 55619
  • 755

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke fajnie, że problem ustąpił i obecnie masz pełną prędkość. Sprawdź jeszcze przez kilka dni, jak router z nową kartą będzie się zachowywał. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1657
  • 7215
  • 56

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

To przyznam się nie spodziewałem się takiego finału. Super!