Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co to jest FXS1 ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Co to jest FXS1 ?

Witam. W ustawieniach  mój funbox znalazłem w podłączonych urządzeniach telefon stacjonarny (sic !!! ) FXS1. Nigdy takiego czegoś nie miałem i nie zamawiałem. W czym może być problem ?

 

_________________

* Temat przeniesiony z działu O społeczności – moderator Kinga

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to jest FXS1 ?

a masz tv też od orange?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co to jest FXS1 ?

@Profundis Czasem funboxy nie rozpoznają urządzeń i nadają im nazwy i przyporządkowują do dziwnego typu sprzętu. Proponuję w menu urządzeń podłączonych usunąć wszystkie, których nie jesteśmy pewni, że należą do nas lub domowników. Zapisać ich nazwy i IP wraz z numerem MAC jeśli będzie widoczny. Po skasowaniu i kilku dniach będzie widać czy urządzenia te upomniały się o ponowne dopisanie

Zawsze możesz przywrócić modem do ustawień fabrycznych i zmienić klucz wi-fi, co wyeliminuje jakąkolwiek ingerencję z zewnątrz ( tak dla spokoju ducha)

 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Co to jest FXS1 ?

@Profundis w internecie wygrzebałem, że to oznacza urządzenie/usługę VoIP na światłowodzie. W FunBox-ie FSX1 oznacza gniazdo telefoniczne 1, RJ-11 do podłączenia telefonu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co to jest FXS1 ?

@ketrasaArtur Ma rację, to oznaczenie portu telefonicznego RJ11 do wyjścia dla VoIP.

Sprawdziłem w moim FB2 i dopiero mam zagadkę: mam taki nr w usłudze, dioda zielona, a w zakładce "mój telefon" w menu nie mam wpisów, bo "VoIP nieaktywny"...Zagadka 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Co to jest FXS1 ?

@agat13 z tego co pamiętam, jak ustawiałem sąsiadowi FunBox-a, to jak numer telefonu stacjonarnego przeniósł do VoIP, to dioda zielona sygnalizowała gotowość usługi VoIP. Jeżeli Ty nie masz numeru telefonu w VoIP, to dioda zielona pewnie oznacza gotowość usługi, ale musisz ją wykupić. 

Osobiście wolę, jak telefon jest podłączony bezpośrednio do linii. Jakość VoIP mi nie leży. Za to również robiłem różne próby z routerami Huawei B315 oraz B525, podłączając telefon stacjonarny do portu RJ-11. Działa bardzo fajnie. Masz w tedy telefon stacjonarny (ale numer wyświetla się komórkowy) + internet na jednej karcie SIM. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co to jest FXS1 ?

Wpis organizacyjny: @ketrasaArtur był najbliżej prawdy najprawdziwszej. W pomysłach zaproponowałem, aby takie odpowiedzi kwalifikować jako rozwiązanie (tylko w przypadku, gdy potwierdzi postodawca, bądź przez "gremium", gdy dłuższy czas tego właśnie nie potwierdzi-dla dobra nauki).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co to jest FXS1 ?

@ketrasaArtur I tu się pozwolę sobie nie zgodzić. W momencie braku VoIP w usłudze lampka na modemie nie będzie się wcale świecić. Zapala się na zielono w momencie "zaciągnięcia" konfiguracji usługi z jakiejś tam platformy...(tajemnica O) i uaktywnia sygnał na wyjściu RJ11 w modemie (zielone gniazdo). ja mam w usłudze nr VoIP podłączony do centralki abonenckiej, nie korzystam z niego, więc prawdopodobnie został chwilowo deaktywowany. Sprawdzę jak wejdę na strych i zgłoszę to..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Co to jest FXS1 ?

@agat13 tu mogę tylko przypuszczać, jak się router zachowa i czy kontrolka się zapali, jak jest usługa aktywna, bądź nie. Sam nie posiadam dostępu do usług internetowych Orange, więc tu można tylko gdybać. Jak sprawdzisz u Ciebie to wygląda, to napisz. Zawsze to dodatkowa informacja i doświadczenie, nawet nie mając sprzętu.

 

Co do oznaczeń rozwiązań, to zawsze można moderatora powiadomić i zespół NO podejmie stosowną decyzję. Najdziwniejsze są rozwiązania, jak ktoś dziękuje za pomoc i oznacza swoje podziękowania jako rozwiązania. Jest takich rozwiązań sporo na NO. Szkoda już zachodu na takie poprawki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Co to jest FXS1 ?

@ketrasaArtur Wlazłem na strych i zielona lampka informuje o aktywnej usłudze VoIP, a sygnału ani ani...Zgłaszam fakt zaginięcia mojego sygnału telefonicznego, który darzę sentymentem...

 

Uważam, że nie szkoda zachodu. Wiem, że "generuje problemy" swoimi wypowiedziami i uwagami, ale to forum jest dla nas-użytkowników szukających Prawdy 🙂 i Wiedzy

Zawsze czytam rozwiązania w odniesieniu do postu głównego. Nie opisywanie prawdy najbliższej pozbawia czytających szybkiego przejścia do rozwiązania...Ułatwiajmy sobie życie...(utrudniając je innym, ale co zrobić-wszak dążymy do doskonałości)