Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke Oczywiście. Masz rację,bo nie działa i nie to, że nie spełnia oczekiwań, ale technicznie jest wadliwe. Wymienili od ręki, więc może to wada seryjna. Ja już przy drugim bym się irytował i zwracał całkiem. Jeszcze możesz sprawdzić w innym gniazdku elektrycznym i np w innym domu. U znajomego. Może kwestia zakłóceń impulsowych w elektryce? Może przez UPS na testy puścić? Lubię dociekać i wiedzieć...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

Tutaj możesz poczytać to od strony prawnej jak to wygląda ale sprawdź też w innych źródłach. W ostateczności Rzecznik Praw Konsumenta, ale sądzę że nie będą potrzebne aż takie działania. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke Warto sprawdzić w innym miejscu niż obecnie, bo to dodatkowy argument wykluczający sieć w Twoim domu. Dziwne ,bo przecież nie Ty jeden masz ten modem, a jakiś nie widzę wpisów od innych niezadowolonych. Warto więc drążyć temat


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke ja bym zanim ponownie wymieniać router, wymienił kartę SIM. Pisałeś, że w innych urządzeniach działa, ale nie podałeś, jak długo przeprowadzałeś testy. Czy też trwały tak długo jak na Huawei B535? Uważam, że to problem z kartą SIM, a uszkodzona podlega bezpłatnej wymianie.

Zadzwoń na infolinię, niech sprawdzą ustawienia karty SIM i wykonają odpowiedni reset. Jeżeli problem dalej będzie się powtarzał, proponuję wymienić ją albo w salonie, a jak nie chcesz iść do salonu, to za 15 PLN można wymienić samodzielnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@agat13  Próbowałem w kilku lokalizacjach, za każdym razem w innym gniazdku - to samo.

 

@ketrasaArtur  W innym routerze karta działa bez przerwy dni, tygodnie, miesiące - wszystko w najlepszym porządku. W Huawei potrafi zwolnić po kilku minutach i już nie przyśpiesza. Przyjechała razem z urządzeniem, jest przycięta do rozmiaru nano - sądzę więc, że technologicznie też nie jest "za stara" dla routera.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke nadal jednak bym drążył temat z kartą SIM. Jeżeli testy były na routerze D-Link, o którym w poprzednich postach wspomniałeś, to jest starszy model. Huawei B535 korzysta już z nowszych rozwiązań i ciekawe, czy karta SIM nie ma problemów. 

Drugie rozwiązanie, to rozdzielenie sieci WiFi. Standardowo router Huawei B535 od Orange ma wspólną sieć WiFi 2,4 GHz i 5 GHz. Po rozdzieleniu sieci WiFi, do nazwy WiFi 5GHz dodaj _5G, aby odróżnić sieci WiFi. Sprawdź, czy wtedy zadziała i nie będzie cieło prędkości. 

 

Kiedyś miałem ten router i chwilkę czasu, aby go testować. Tu masz mój opis:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Huawei-B535-232/m-p/170927


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@ketrasaArtur komputer jest podłączony kablem także to nie problem w radiu.

PS. Jak już to zmień lepiej na "_5GHz" bo obecnie sąsiedzi co niektórzy mogą oszaleć z "_5G". 😄 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@tolek to nie doczytałem. Dzięki za poprawienie. 

 

@witeke w takim razie dalej stawiam na problemy z kartą SIM. Zakładam, że kabelek podłączasz pod porty LAN 1, 2 lub 3. Nie korzystasz z LAN4/WAN.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

Co do problemów z kartą SIM to warto zwrócić uwagę że jeśli tylko został wymieniony zasilacz zachowanie się tego urządzenia było inne (tzn dłużej działało prawidłowo). 

Ale:

a) można użyć innej karty SIM w tym urządzeniu aby zweryfikować dokładniej problem,

b) zobaczyć czy problem wystąpi też na wymuszonym 3G.  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Huawei B535-232 - spadająca prędkość

@witeke w sumie @tolek  ma rację. Nawet można zakupić starter za 5 PLN, na wakacje dają 2 x 6 GB, na 14 dni, więc jest czym potestować. Starter ze wersji limitowanej zakupiony w Żabce też ma promocję, ale mniej GB, bo 6 GB + 3 GB, również na 14 dni.