Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox

Witam,
sądzę że mam problem z routerem funbox.
Chodzi o podłączenie konsoli Xbox 360 do routera przez kabel sieciowy. Parę dni temu (nie zmieniałem nic w ustawieniach ani routera ani Xboxa) internet na konsoli przestał działać . Konsola wykrywa siec lecz nie ma dostępu do internetu.

Podejrzewam że to wina funbox ponieważ gdy podłącze konsole do laptopa za pomocą kabla sieciowego, a na laptopie udostępnienie sygnał wi fi z routera na kartę sieciową to wszystko jest w porządku. Konsola łączy się bez problemu.

Próbowałem kasować końcówkę /ipv6 z loginu, dodawałem "BEZ_OCHRONY-" na początku, przypisywałem statyczne IP i nic.

Liczę na pomoc. Dziękuję i pozdrawiam
10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Funbox

nie masz jakieś filtrowania na poziomie routera ustawionego?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox

Proponuję reset routera do ustawień fabrycznych... jeżeli do niedawna było ok, reset powinien pomóc. Może być też problem związany z aktualizacją...

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox

Zmieniałem również poziom zabezpieczeń na niski i nic nie pomogło.

Próbowałem z fabrycznymi ustawieniami. Również nie pomogło

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox

@Eeeeeeeaw  rozważyłbym kwestię zmian konfiguracji połączeń sieciowych wskutek aktualizacji oprogramowania XBoxa... sporo o zmianach w oprogramowaniu jest na stronie supportu xboxa.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox

Zmian konfiguracji? A dokładniej ?

podany link dotyczy Xbox one, a nie Xbox 360

Jednak dalej stawiał bym na ustawienia routera ponieważ tak jak pisałem,gdy laptop jest "pośrednikiem" to wszystko jest ok

Może router blokuje jakieś port ?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox

@Eeeeeeeaw  podany przeze mnie link był przykładowy, do jednego z typów Xboxa, założyłem, że nie będzie dla Ciebie problemem zmiana typu urządzenia.   Z mojego doświadczenia, ostatnie z poprawek do systemu win10 zablokowały jakieś ustawienia i w dotychczasowych, podstawowych rozwiązaniach nie daje prostego dostępu do komputerów w lokalnej sieci... ale poszedłem na urlop i nie sprawdziłem co jest zmienione i jak aktualnie wyszukiwać kompy w sieci. Dlatego sugeruję sprawdzenie tych ustawień. Co do założonego przez Ciebie blokowania portów, cóż, jeśli w sofcie routera jest takie ustawienie, które blokuje port, którego wymaga Xbox, a Ty go nie znasz, to ja Ci w tym nie pomogę.

 

Update. Parę rozwiązań problemów sieciowych w xbox 360 masz pod linkiem


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox

Wrócę do domu i będę dalej starał się rozwiązać problem.

Jeżeli chodzi o porty...
Jest jakiś program który pokazuje że np. jakieś urządzenie łączy się przez konkretny port ? Lub próbuje się połączyć??
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Funbox

Próbowałem różnych konfiguracji. Odblokowałeś port. Dalej to samo. Przez laptopa łączy a bezpośrednio przez router nie.

Jakieś pomysły dlaczego tak się może dziać ? Przecież podłączając konsole do laptopa korzystam i tak z tego samego routera a mimo to wszystko działa