Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Dodam swoje pytanie: FunBox 2.0 współpracuje z ONT (Optical Network Terminal), czyli dociąga się do niego światłowód? Jeśli tak to czy obecny kabelek z rozdzieleniem na telefon i Livebox-a będzie zmieniany na światłowód, czy to urządzenie podpina się do tego samego kabla. Światłowód jest wzdłuż ulicy a od takiego słupka-grzybka do domu pociągnięte jest ze 30m kabla. Boję się tej rewolucji, bo obecny telefon analogowy działa nawet jak nie ma prądu, a po zmianie będzie podpięty do FunBox 2.0 - może jak będzie UPS to nadal będzie działał przez czas podtrzymania zasilania.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Jeśli zamawiasz samą Neostradę to telefon zostanie tak jak jest, jeśli Funpacka, to wtedy telefon zostanie zmieniony na telefon internetowy - VoIP i do działania będzie potrzebował połączenia z internetem, więc przy braku prądu nie będzie działał. Tu masz jeszcze filmiki (wprawdzie z Funboxem ale schemat podłącznia jest taki sam)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

@blada Zobacz tu:

 Mrugający robot


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Brak linku. Czy FunBox 2.0 bez tego ONT moga podłączyć do miedzianego kabla i wtedy będzie bez rewolucji? Nowy FunBox 3.0 chyba musi być podpięty do światłowodu
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

@blada FunBox 2.0 bez tego ONT nie będzie działał przy FTTH


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

@blada W moim wpisie nie nie ma linku jest za to zmieszczony filmik, przedstawiający jak wygląda instalacja światłowodu z Funboxem 2.0. Jeśli chcesz korzystać ze światłowodu to nie będziesz miał aktywnego łącza po miedzi. Funbox 3.0 jest montowany bez ONT, jest on w niego wbudowany. Szczęśliwy robot


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Filmik sieć firmowa mi pewnie wycięła. Czyli w obu przypadkach FunBox musi mieć dociągnięty światłowód, a obecne kable miedziane pójdą w odstawkę. To jest bardzo ważne dla kogoś mieszkającego w domku, kto ma światłowód 30 m od domu - potrzebna rewolucja i ciągnięcie nowych kabli, a miałem nadzieję, że to 80Mb Orange osiągnie korzystając z tego kawałka normalnych miedzianych kabli 😞

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Opcja 80 Mb/s jest świadczona w technologi VDSL i wykorzystuje łącza miedziane. Światłowód to opcje od 100 Mb/s w górę. Do VDSL dajemy Funboxa 2.0 bez ONT. Szczęśliwy mężczyzna


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

No to się wyjaśniło - właśnie tylko taką możliwość Orange mi proponuje - 80Mb. Czyli FunBox 2.0 zamiast LiveBox-a na tym samym kablu miedzianym. A co z aparatem telefonicznym? Teraz kabelek jest rozdzielony - tel. na jednym odgałęzieniu a Livebox na drugim - i w takim układzie telefo jest analogowy i działa również jak nie ma prądu. CO będzie po zmianie na FunBox - takie samo rozgałęzienie i tel analogowy?

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Jeśli zamawiasz samą Neostradę to telefon zostanie tak jak jest, jeśli Funpacka, to wtedy telefon zostanie zmieniony na telefon internetowy - VoIP i do działania będzie potrzebował połączenia z internetem, więc przy braku prądu nie będzie działał. Tu masz jeszcze filmiki (wprawdzie z Funboxem ale schemat podłącznia jest taki sam)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

FunBox 2.0 podłączenie przy światłowodzie.

Możemy zakończyć wątek - już wszystko wyjaśnione. Proponują mi niestety większy pakiet - i Neostradę i telefon stacjonarny i TV i na dodatek jaką kartę SIM bez limitu danych np. do modemu LTE, ale tracę rabaty Orange Open Extra.
Ponieważ mam jeszcze parę komórek z takim rabatem to zamiast 75 zł płacę za nie po symbolicznym grosiku.

W internecie jest już też możliwość zmiany samej Neostrady za tą samą kwotę 39,9 z obecnych 20 Mb na 80 Mb i to na miedzianym kablu mogę zrobić bez rewolucji.

Jeszcze raz dziękuję