Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@djwacpl W izolacji klientów chodzi o to, że nie mogą się między sobą komunikować w ramach tej samej sieci WiFi. Mógłbyś sprawdzić czy da się na przykład pingować innego klienta?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

Wiem o co chodzi w izolacji klientów.

A wiec każdy kto jest w sieci gość widzi tylko router i do niego może puścić ping...

mimo ze drugie urządzenie jest w tej sieci to go nie widać zarówno na Android jak i Windows i nie da się do niego zapingować....

djwacpl_0-1694040759598.png

Jedynie na routerze widzisz adresu ip i mac urządzeń w sieci gościa

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1682
  • 8288
  • 64

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@djwacpl Dzięki za sprawdzenie. Pewnie nie jest to konfigurowalne (wł/wył)? Czy w sieci IoT też jest tak samo?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@SamotnickMoja odpowiedź nie będzie obiektywna gdyż po aktualizacji softu zdalnie przez firmę orange, mam spore problemy z oprogramowaniem właśnie funbox 6.0 gdzie doszły nowe funkcje, a wiem ze inni nie mają tych problemów gdyż wypowiadali się na założonym prze zemnie temacie na tym forum:

djwacpl_0-1694118806548.png

wiec może lepiej niech inni potwierdzą Ci którzy nie mają w/w problemów.

 

Pozdrawiam serdecznie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@slav72 Przyznam, że ładnie to wygląda. Obecne menu FB 6 dla mnie jest mdłe, właściwie jak w FB 3. Dodatkowa funkcjonalność w postaci sieci dla gości zdecydowanie funkcjonalna, lecz śmię twierdzić, że w warunkach domowych nie koniecznie przydatna.

W moim FB nadal jest SGF6-pl-02.05.05.17_20.04.16, więc do mnie jeszcze nie dotarła :(.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 146
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

Ja wciąż żałuję ze dotarła, od momentu zgłoszenia 3 różnych techników do mnie dzwoni i chcą przyjechać naprawiać linię. Każdemu muszę tłumaczyć ze to nie wina linii, jak widać przekaz informacji chyba tam nie działa prawidłowo. Jedyne co to przyznano mi reklamację na usługę. Czekam wciąż na wymianę urządzenia. 

Pozdrawiam


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

Dziś o 01:09 była jakaś aktualizacja softu FB 6, obecny numer to SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21

co łatka wniosła tego nie wiem, na pierwszy rzut oka nie widać, może ktoś coś zauważy 🤔


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

Co do zmian w SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21 - z punktu security zdeaktywowano TLS 1.0/TLS1.1, co rozwiązało przy okazji CVE-2011-3389 .
Brak zmian co do Etherleak (CVE-2003-0001)  i Samby. SMB nadal z podatnością z levelem high, oldschool, bo wersja pochodzi z 2009 roku.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2084
  • 4

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

A czy ktoś z kostką dostał już aktualizacje? (usługi orange na infrastrukturze innego operatora)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja


@_Artek_napisał(-a)

A czy ktoś z kostką dostał już aktualizacje? (usługi orange na infrastrukturze innego operatora)


Pytasz o aktualizację do FB6? 

Sieć na której mam usługi była budowana w ramach POPC na rzecz innego operatora... Orange świadczy mi usługi, w tym dostęp do Internetu na takim światłowodzie. Mam zewnętrzny ONT i aktualną wersję softu jak koledzy tj. SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21