Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

Dzień dobry,

Mam pytanie do użytkowników przede wszystkim Funboxa 6, ale również Funboxa 3.0. Czy w routerze jest możliwość podglądu statystyk/parametrów linii światłowodowej?  Chodzi przykładowo o parametry podobne lub znane z linii analogowych, np. SNR Margin.


Moje pytanie bierze się stąd, że te parametry ułatwiają mi diagnozę sprzętu. Miałem kiedyś problem z kartą sieciową komputera, która wpływała na pracę routera. Te parametry pozwoliły mi ustalić co było winowajcą.

Proszę o odpowiedź. Niezwykle ważna jest to dla mnie informacja.

P.S. Jeśli w Funboxie nie ma takich informacji to proszę o informację, czy w ONT takie coś jest.


Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@Piotrek94 

Jest możliwość podejrzenia poziomu nadawanego i odbieranego sygnału optycznego w menu Wsparcie -> Informacje systemowe -> FTTH.

agat13_0-1616498043828.png

Prawidłowe parametry to od -17 do -27dBm

Dodam, że tłumienia i SNR nie znajdziesz nigdzie, bo ich po prostu nie ma...to optyka, a nie łącze miedziane

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@Piotrek94 

Jest możliwość podejrzenia poziomu nadawanego i odbieranego sygnału optycznego w menu Wsparcie -> Informacje systemowe -> FTTH.

agat13_0-1616498043828.png

Prawidłowe parametry to od -17 do -27dBm

Dodam, że tłumienia i SNR nie znajdziesz nigdzie, bo ich po prostu nie ma...to optyka, a nie łącze miedziane

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@Piotrek94  masz coś takiego, to z mojego FB 6 

slav72_0-1616503605770.pngslav72_1-1616503743586.png

reszta jak pisze @agat13 

 

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@slav72Dane zasłoń!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@agat13 dziękować za czujność 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@agat13 @slav72 Drodzy Panowie, bardzo dziękuję za pomoc. Czyli jest coś podobnego, jest podgląd na parametry. Bardzo to mnie cieszy i jestem Wam bardzo wdzięczny za tak szybką reakcję i merytoryczną odpowiedź.

Miłego dnia Wam życzę i dużo zdrowia.

Pozdrawiam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

Witam ponownie,

W zasadzie mam jeszcze pytanie do osób posiadających ONT od Orange. Czy tam jest również możliwość sprawdzenia parametrów optycznych światłowodu, tj. w Funboxie?


P.S. Nie wiem jeszcze jakie ONT dostanę, więc model nie ma tutaj znaczenia.

Pozdrawiam,
Piotr


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@Piotrek94 nie słyszałem, aby z poziomu użytkownika można się było zalogować do ONT


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

@Piotrek94  do ONT się nie zalogujesz, jedynie do FunBoxa/innego routera (na nich sprawdzasz parametry).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 oraz Funbox 3.0 - podgląd parametrów linii światłowodowej, tłumienie itd.

Czyli wszystko już jasne, parametry linii światłowodowej normalny użytkownik sprawdzi tylko w Funbox. Przy okazji mam pytanie. W mojej starej stacjonarce, której się pozbyłem miałem wadliwą kartę sieciową i wpływała ona na pracę całego urządzenia (modemu) i pogarszała parametry linii analogowej (ówcześnie miałem Neostradę na liniach analogowych). Czy ktoś ma pojęcie dlaczego tak się działo? Aktualnie na innym sprzęcie też mam problemy z internetem i podejrzewam kartę sieciową. Jak mogę sprawdzić czy wszystko działa poprawnie? Chodzi o hardware, czyli kartę sieciową. Przykładowo mam problemy z jedną z podstron Allegro. Na innych kompach się uruchamia, a na tym nie działa. Problem tylko w Mozilli Firefox. Na innych przeglądarkach działa. Format, zerowanie dysku, aktualizacja BIOSU i oczywiście reinstalka systemu. Nic nie pomaga. Ktoś coś wie? Dla mnie temat zagadka.