Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

demolish1985 - nie, jak w Samsungu, skoro z FunBox 3.0 powtarzam łączy sie na 866Mbps cały czas mam jeszcze FB 3.0 razem z FB 6 i testuje, takze to wina ewidentnie FunBoxa 6. 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Na 1083Mbps nie moze raczej zostać 🙂 bo albo bedzie do 866Mbps dla 2x2, albo już do 1300Mbps dla 3x3, takze myśle ze jest juz moduł 3x3 w Galaxy S8+. Moze pokazywać nieco mniej z tego co zauwazylem jak sieć jest nie obciążana. 

U mnie na S7 tez w połączeniu z FB 3.0 czasami pokazywało 650-780Mbps, czasami max 866Mbps.

Na FB 6, mam teraz 390Mbps, z reguły jest 433Mbps i nigdy nic więcej.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMac  - mój telefon nie osiągnie 1300 Mbps ponieważ siedzi w nim moduł dwu antenowy (telefon jest z 2017 roku), a sekret wyższej prędkości wydaje się kryć w : "(...) Some vendors offer a non-standard 1024-QAM mode, providing 25% higher data rate compared to 256-QAM(...)"

Two-antenna AP, two-antenna STA, 80 MHzTablet, laptop867 Mbit/s867 Mbit/s

 

867 x 1.25 = 1083.75  😉

 

Edit: Lot of 2 antennas (Bluetooth / WiFi) - Galaxy S8+




Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak to sprytnie wymyślono ponad standard, no to widać ze + nie tylko w nazwie modelu 😄

 

Przydałaby sie jakaś aplikacja na telefon ktora dobrze identyfikuje zamontowane podzespoly.

Uzywam często AIDA64, ale tam informacji jaki konkretnie modul WiFi siedzi to nie bedzie w sensie jakiego producenta. Moze to by ułatwiło wprowadzenie poprawki w FB 6.

Moze znacie jakies ktore takie coś potrafią wykazać dokładnie. Dobrze tez gdyby była pokazywana opcja czy jest aktywny tryb MU-MIMO.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

W moim przypadku, już to pisałem, po przejściu na FB6 zanotowałem radykalną poprawę. Przy prędkości teraz 600 to iPhone 11 Pro Max w odległości ok. 1 m. od FB 6 pokazuje 618. To samo dotyczy iPada. (6). 
Może być tak, że FB6 nie jest przeznaczony dla starszych urządzeń. 
W tym miejscu historia z dawnych, ale to bardzo, czasów. Miałem internet z szybkością 4 ( tak cztery). Dostawca TP SA, innego nie było. W pewnym momencie była możliwość zwiększenia do 6. Oczywiście to zrobiłem i internet stanął. Serwis, wizyta serwisanta i na wstępie informacja  - sami ponownie obniżyli prędkość do poprzedniej bo linia jest tak beznadziejna, że przy większej prędkości „dusi się”. Może i w tym przypadku jest to samo? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@JerzyMarian1To chyba nie tak...tu się nie ma co dusić, bo skoro jednemu działa, a drugiemu nie chce, to kwestia znalezienia problemu. Przecież mamy pomiary zamieszczone na forum, gdzie download wynosi i ponad 900Mb/sek. Przecież każdy modem jest taki sam. prawdopodobnie jest gdzieś uwarunkowanie,że taki sprzęt działa dobrze, a taki niewydolnie. Kwestia znalezienia wspólnego mianownika dla wszystkich sprzętów (i tych starszych i nowszych). Skoro pokazuje 433, a nie 866, to gdzieś tkwi haczyk..W niedopasowaniu softowym...tylko czego do czego..I tu powinni wkroczyć konstruktorzy FB, bo danych z forum od nas mają sporo...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Dokładnie tak @agat13 , nie ma tłumaczenia ze coś starsze to juz nie ma prawa działać poprawnie, ważny jest standard sieći WiFi jaki wspiera, jest WiFi 5 "AC" i jeśli urządzenie wspiera 2 pasma 433Mbps dając połączenie 866Mbps na FunBox 3.0 to coś jest nie do końca w przypadku FunBoxa 6 skoro laczy sie tylko na połowę.

Do tego inny forumowicz z Samsungiem Galaxy A51 ma to samo, to co tez stary telefon 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMacNie tłumaczę niczego. Ma działać i tyle...jestem tego samego zdania. Tylko tu działa/nie działa irracjonalnie...Trzeba zbadać czemu tak się dzieje i znaleźć problem i jego rozwiązanie.Tyle, że to nie leży w zakresie naszych możliwości


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Źle się wyraziłem, pisząc o „starszym”. Żeby nie podpaść ponownie to  podam dane iPhone, który dobrze współpracuje z FB6

  • Wszystkie modele
    LTE klasy Gigabit z technologią 4x4 MIMO i LAA4
    Wi‑Fi 6 802.11ax z technologią 2x2 MIMO
    Interfejs bezprzewodowy Bluetooth 5.0
    Czip z technologią Ultra Wideband, która orientuje urządzenie w przestrzeni5
    NFC z funkcją czytnika
    Karty Express z zapasem energii

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

JerzyMarian1 - oni WiFi 6 to raczej dopracowali i głównie to testowali, ale juz z WiFi 5 (AC) jest inna sytuacja.

Dodam ze tego typu problemy nie dotyczą tylko FunBoxa 6, niektore inne modele routerów innych firm Asus, FritzBox, NetGear tez mają z tym problem.

 

Poczytałem trochę w tym temacie i coś nie zgrywa sie na etapie trybu MU-MIMO. 

Galaxy S7 obsługuje ten tryb, jednak z FB 6 nie mogą sie dogadać i telefon ustala tryb jedno pasmo 1x1 - 433Mbps zamiast chodzić na full w trybie 2x2 866Mbps.

 

Na innych routerach po wyłączeniu trybu MU-MIMO, od razu problem sie rozwiązuje i telefon od razu łączy sie na 866Mbps.

Inne telefony tez maja z tym problem, od choćby Sony Xperia XZ czytałem, wspomniany tutaj Samsung A51 i podejrzewam ze jeszcze sporo innych modeli.

 

W FB 6, wiadomo MU-MIMO sie nie wyłączy samemu, takze pozostaje stanowisko firmy Orange fachowców od oprogramowania czy da sie coś z tym zrobić, tym bardziej ze na FunBox 3.0 problem nie występuje.