Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


@agat13napisał(-a)

@slav72Ja niby nie mam 6-ki, ale mam własne przemyślenia co do relacji wifi w telefonie i na kompie. Na moim przecież nienajlepszym Mi9 Lite mam pełne 300Mb/sek (usługa właśnie tyle ma na maxa) a na żadnym z lapków i żadnej z kart tyle mi sie nie udało osiągnąć, mimo, że matematycznie w wierszu poleceń zestawiam połączenie na 100% i 866Mb/sek. Speedest Pro, więc bez udziału przeglądarek...

Ale, ale...poddałeś mi świetny pomysł na test..kiedyś już taki numer robiłem...Jutro c.d. testów


@agat13  czekam na wyniki Twoich testów i mam nadzieję że podzielisz się tym co i jak łączyłeś, zestawiałeś itp, itd (oczywiście jeżeli to nie tajemnica 😉)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@slav72To żadna tajemnica. Jeśli nadajnik w FB jest constans, to należy podłączyć do niego po WPS coś równie dużego i constans

Ja do AP Tplinka podłączę RE i zobaczę na ile pozwoli mi most zestawiony między urządzeniami, bo testy z RE będę robił po eth, więc bezstratnie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


@wolfheartnapisał(-a)

To samo co u Ciebie - Samsung a51 - ac - 433mb prędkość łącza.


Czyli tak Ci pokazuje we właściwościach połączenia?

Ewidentnie jest coś zrąbane w oprogramowaniu w FunBox 6 jakis brak kompatybilności dla "AC" w urządzeniach

 

Nie sądze tez ze wiążę sie to z jakims ograniczeniem jesli chodzi o wsteczną kompatybilność do standardu AC, gdyz na komputerze z kartą Asusa AC88 w standardzie AC łączy sie na 4 anteny co daje mi we wlasciwosciach połączenie WiFi az 1.6-1.9Gb/s

 

Dlatego pytanie dlaczego z telefonami łączy sie tylko na 1 antenę ? 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@JerzyMarian1  kiedyś wstawiłeś wizualizację swojej sieci z apki MF było tam dużo sprzętu połączonego po wifi z FB 6, może mógłbyś coś od siebie napisać w tym wątku? Chodzi nam o prędkości jakie uzyskujesz na różnych swoich sprzętach po wifi i parametry owych sprzętów, oczywiście jeśli to nie kłopot dla Ciebie 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Żaden kłopot. Po instalacji FB6 radykalnie poprawiła się szybkość. Przez pewien czas korzystałem ze Smart Wi-Fi. Miejsce, w którym korzystałem głównie z iPada do czytania jest dość odległe od routera. Prędkość przy FB3 (Prędkość 300) wynosiła od 80 do 120. W przypadku FB6 (prędkość 600) 360-450. Wszystkie urządzenia tj. dwa iPhony, iPad, 1 Apple TV , 1 Apple TV K, dwa dekodery  Orange są połączone po 5 GHz, z wyjątkiem Apple Watch 6, ale ten łączy się po 2,4, bo inaczej nie potrafi. Jest, a raczej, było jeszcze jedno, czego za cholerę nie rozumiem. Po wymianie FB3 na sprawny początkowo wszystko połączyły się po 5 GHz, i stopniowo zaczęło pokazywać 2,4 i tak jeden iPhone łączył się 5GHz, a drugi 2,4 GHz. 
Dlatego rekomenduję  wymianę na FB6 raptem za 10 zł więcej. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@JerzyMarian1  dzięki za odzew, mógłbyś dopowiedzieć w jakim standardzie wifi pracują te sprzęty i jaką prędkość sieci wyświetlają w sekcji wifi w ustawieniach?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

JerzyMarian1 - tak zasięg jest troche lepszy od FB 3.0 o jakies kilka -dB z uwagi na to ze modem jest pionowo i nic więcej, postaw go poziomo to bedzie podobnie jak FB 3.0 - sprawdziłem. 

 

Jednak istotnym problem moim jest problem z połączeniem konkretnie z telefonem - Samsung Galaxy S7 który powinien ustanawiać połączenie na 866Mbps, a łączy na zaledwie 433Mbps na jednym kanale.

FunBox 3.0 bez problemu łączy się z nim na 866Mbps.

Kolega "wolfheart" ma tak samo widać z Samsungiem A51. 

 

Bede wdzięczny za sprawdzenie telefonów w standardzie "AC" na jaką prędkość ustanawiają Tobie połączenie WiFi bedąc przy samym FB 6 i przypomnę nie chodzi o predkości sieci światłowodu tylko połączenie FB 6 <--> telefon.

 


20210317_161110.jpg

 

Edit:

 

Znalazłem ten sam problem co u mnie z Galaxy S7 w połączeniu z routerem Asusa.

https://www.snbforums.com/threads/samsung-galaxy-s7-and-rt-ac87u-bandwidth-issues.32845/

https://www.snbforums.com/threads/samsung-galaxy-s7-edge-ac87u-mu-mimo-link-rate-drop.36905/

 

Tylko u kolegi na Samsungu A51 to samo, czyli problem nie dotyczy tylko jednego modelu telefonu.

 

Jak można tam wyczytać problemem jest tryb routera MU-MIMO, gdzie po jego wyłączeniu wszystko działa poprawnie i telefon łączy sie na 866Mbps.

 

Takze do poprawki zapewne to sie nadaje w firmware FB 6, skoro w FB 3.0 nie ma takiego problemu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Skończył mi sie czas edycji postu to jeszcze dopiszę

 

https://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-features/33100-why-you-don-t-need-mu-mimo

 

Wszystko jasne myślę, winny jest tryb MU-MIMO w FunBox 6, ten tryb powoduje takie zachowanie i prędkości połączenia, i oczywiście wyłączyć się go nie da.

Jak mozna tam zobaczyć na S7 po jego włączeniu prędkość leci do 433Mbps.

 

FunBox 3.0 rowniez posiada takowy tryb z tego co pamietam, i z nim nie ma o dziwo problemów.

 

Pytanie ile osobom rożnym modelom telefonów bedzie tak obcinać prędkość FunBox 6 :), zapewne z czasem sie za to wezmą, na razie nowy sprzęt to mało skarg.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


5B62A777-888E-4EEB-BEEA-DA1670892943.png

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

-67dB to jesteś daleko od FB 6 ;), no i tutaj nic nie ma w aplikacji Mój FunBox zadnego info o predkości zestawieniu połączenia.