Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Nie wiem na ile różne są FB3 i FB6, ale możliwe że mają całkiem inny soft, więc nawet jeśli mamy identyczną konfigurację to może u Ciebie działać, a u mnie nie. Z tego co czytałem FB6 to całkiem nowe urządzenie, więc możliwe że w oprogramowaniu jest sporo błędów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Czy ktoś z Orange mógłby potwierdzić/zaprzeczyć że to jest błąd w oprogramowaniu? @Bartłomiej?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@bajolo: źle adresujesz swoje pytanie. To nie jest forum Orange, tylko otwarte forum samopomocowe użytkowników, nie wszyscy tu obecni w ogóle korzystają aktywnie z usług Orange. Jedyne na co możesz liczyć to weryfikacja Twojej hipotezy przez innych użytkowników FB6 - to do nich powinieneś się zwrócić. Firmware FB6 zapewne ma błędy i Twoja hipoteza jest jaknajbardziej uzasadniona ale tym bardziej uzyskanie potwierdzenia byłoby istotne, właśnie w kontekście zwrócenia uwagi ludziom odpowiedzialnym za naprawienie tych błędów.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@j131  co do NO  masz rację że to forum samopomocowe, wśród użytkowników raczej nie ma pracowników operatora (a jak są to się nie afiszują), jednak część moderatorów to pracownicy Orange.

@bajolo co do FB 6, to sprzęt nowy, mający swoje niedociągnięcia i błędy w sofcie, myślę jednak i miejmy nadzieję że niedługo zostaną wydane aktualizacje zawierające poprawki oprogramowania.

Co do softu to @Bartłomiej  pisał o planach naprawczych w tym roku i o dalszym rozwoju oraz dodawaniu nowych funkcjonalności w roku następnym, także trzeba uzbroić się w cierpliwość.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@slav72ja to rozumiem. Ale IMHO bardziej byłoby produktywne gdyby inni użytkownicy FB6 (np. tacy jak ty?) zweryfikowali problem raportowany przez @bajolo na swoim sprzęcie. Nie widziałem jeszcze na NO sytuacji, w której wezwanie czy to Orange generalnie czy to konkretnego moderatora do "przyznania się do winy" skutkowało jakąkolwiek widoczną akcją. Poza ewentualną cenzurą co bardziej krewkich sformułowań.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Przyznaję, pochopnie zażądałem wyjaśnień od Bartłomieja - przydałoby się uzyskać potwierdzenie problemu od innego posiadacza FB6. Jeśli są tu tacy i używają Linuksa, bardzo bym prosił o wykonanie następujących kroków:

- Uruchom proces nasłuchujący na jakimkolwiek porcie (np. 4444):

$ netcat -l 4444

- Na stronie konfiguracyjnej FB (zaawansowane  > konfiguracja sieci  > NAT/PAT) przekieruj zewnętrzny port 4444 TCP na wewnętrzny port 4444 maszyny na której znajduje się nasłuchujący proces

- Na stronie "wsparcie  > informacje systemowe  > Internet" sprawdź adres IPv4 WAN (na potrzeby przykładu załóżmy adres 1.2.3.4)

- Spróbuj połączyć się z nasłuchującym procesem z tej samej sieci lokalnej przy użyciu publicznego IP:

$ netcat 1.2.3.4 4444

Wpisz jakikolwiek tekst i wciśnij Enter. Ten sam tekst powinien zostać wypisany przez nasłuchujący proces. Po potwiedzeniu że połączenie działa zakończ proces wciskając Control-C. Nie kończ jeszcze procesu nasłuchującego.

- Teraz usuń przekierowanie z portu 4444 na 4444 i dodaj przekierowanie z portu 443 na 4444.

- Ponownie spróbuj połączyć się z nasłuchującym procesem. Ponieważ przekierowaliśmy zewnętrzny port 443 na 4444, łącząc się przez publiczny IP używamy portu 443:

$ netcat 1.2.3.4 443

- Wpisz jakikolwiek tekst i wciśnij Enter. Nasłuchujący proces nic nie wypisuje (przynajmniej u mnie).

Jeśli u Ciebie też tak jest, proszę napisz tutaj wiadomość.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Wprawdzie posiadam szóstkę lecz nie używam Linuksa, więc niestety nie mogę pomóc ☹️


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@slav72owszem, możesz, ale będzie to wymagało innego programu: iperf. Służy on do benchmarkowania połączeń. Zakładam że używasz Windowsa - jeśli używasz Mac OSa, to tam netcat jest dostępny.

- Wypakuj folder zawierający iperf3.exe gdziekolwiek, np. do folderu Pobrane.

- Otwórz wiersz polecenia (cmd.exe) i przejdź do folderu zawierającego iperf3.exe.

- Aby uruchomić proces nasłuchujący:

iperf3 -s

Zezwól na dostęp do sieci prywatnych. Proces wypisze port, na którym nasłuchuje.

- Przekieruj porty tak, jak w przypadku Linuksa

- Aby połączyć się z procesem nasłuchującym:

iperf3 -c <ip> -p <port>

Gdy przekierowałem zewnętrzny port TCP 4444, test połączenia przebiegł pomyślnie. Gdy przekierowałem zewnętrzny port TCP 443, próba połączenia kończy się błędem:

iperf3: error - control socket has closed unexpectedly

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@bajolo  może jakoś w przyszłym tygodniu uda mi się spróbować, aktualnie jestem w drugim domu bez dostępu do kompa i szóstki, a piszę z fona.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@slav72nie chcę wyjść na natręta, ale masz może teraz chwilę żeby to sprawdzić u siebie? Byłbym mega wdzięczny 🙂