Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP


@tomasz_kaznapisał(-a)

 

Więc jak włączę DHCP w tym pihole, to wszystkie urządzenia łączące się z FB6 czy to przez eth czy wifi dostaną adres sieciowy wraz z konfiguracją serwerów dns?


Tak jest. U mnie Pi-hole działa natywnie ale w dockerze będzie potrzebna pewna gimnastyka: https://docs.pi-hole.net/docker/dhcp/


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@Samotnick

 

Jest tak jak opisałeś. Wszystko pięknie działa. Dekoder na kablu (IWU200) chwycił IP rozdawane przez DHCP z serwera połączonego do FB6 tylko przez WiFi. Chwycił je również system w hypervisorze. U mnie DHCPem jest Windows Server 2016. GW jest FB6.

 

Zrobiłem tylko inaczej niż opisywaliśmy. Żeby DHCP z PiHole śmigało musiałbym tworzyć macvlany dockerowe z interfejsem eth0 (którym poza maszyną wirtualną jest kartą wifi na pcie udostępniana w Hyper-V). Nie chciało mi się zmieniąc konfiguracji wszystkich kontenerów. Doczytałem o niuansach br vs macvlan i się nie opłaca w moim przypadku.

 

Także dzięki za sugestie 🙂 odważyłem się na zmiany.

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Odkopię temat, wymienili mi modem z Fb 3 na Fb 6 i mam ten sam problem + dodatkowo piszczące cewki 😆. Minęło tyle czasu od tego postu i nadal nikt nic z tym nie zrobił, pewnie pracują nad Fb 9 ale ja podziękuje, dramat


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

a miał ktoś coś zrobić?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Myślałem że ktoś zgłosił ten problem lub sami się dopatrzyli że coś nie działa, ale z poprzednich postów widać że nawet nie ma gdzie tego zgłosić 😐


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Na infolinię. Ale nie próbuj, bo ześlą Cię na forum.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Nie sądziłem że przyjdzie mi tu jeszcze kiedyś napisać 😁

 

Problem został naprawiony. Nie wiem kiedy dokładnie - obecna wersja firmware FunBoxa to SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21. W informacjach systemu jest jeszcze  "Wersja oprogramowania Orange: g6+-f-sip-pl".


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@bajolo  w końcu "połatali" i działa, było tak jak pisałem tu Rozwiązano: Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP – ... że trzeba poczekać i naprawią to w kolejnych aktualizacjach. Niestety nadal jest sporo do zrobienia, nie tylko "zaszłości" ale i nowy sofcik trochę "namieszał"...