Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 a Unifi UDM se


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Funbox 6 a Unifi UDM se

Witam.

Jestem zainteresowany zakupem UniFi Dream Machine se i innych urzadzen z serii Unifii. Mam tylko małą niepewność mianowicie czy jeśli posiadam łącze od operatora Orange i urządzenie Funbox 6, gdzie bezpośrednio do niego wpięty ( nie posiadam ONT) jest światłowód to czy  UniFi Dream Machine będzie działać z livevox jak to fizycznie podłączyć? Czy są ku temu jakieś przeciwwskazania.

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Funbox 6 a Unifi UDM se

@joszi 

Działać będzie, bo niby czemu nie. Ale będzie w kaskadzie za nadrzędnym ruterem. Nie pozbędziesz się podwójnego NAT i generalne ma to umiarkowany sens. Trudno jakoś stanowczo doradzać  nie wiedząc czego właściwie oczekujesz po takiej hybrydowej instalacji. Co do fizycznego połączenia no to ten tego... kabelkiem? Eternetowym? FB6 ma kilka portów, wszystko jedno którego się użyje. Nie wiem jak ma to cudo które chcesz kupić, ale jeśli ma wejście eternetowe WAN to kabelek do niego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Funbox 6 a Unifi UDM se

@joszi  na bogato..zmartwieniem może być fakt, że ale FB nie włączysz trybu bridge, co zdecydowanie eliminuje użycie tylko jednego routera w sieci, a UDM jest zdecydowanie lepszy...

Tylko ewentualnie ONT dodatkowy może sprawić, że zabawa będzie fajniejsza, a sieć bardziej zaopiekowania 

Tak, musisz dawać router za routerem 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8838
  • 70

Funbox 6 a Unifi UDM se

@joszi Podwójny NAT to nie wyrok. Istnieje szansa, że pojawi się obsługa tras statycznych w FB i będzie można zrezygnować z natowania. Będzie dodatkowy router po drodze i tyle. UDM wrzucisz do DMZ, klient DDNS na FB działa niezawodnie.

PS Nie będziesz musiał konfigurować PPPoE, VLANu, użytkownika, hasła.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Funbox 6 a Unifi UDM se

@joszi 

Oczywiście że podwójny NAT to nie wyrok. Sam mam LAN w takiej właśnie konfiguracji. Nie chciałem żeby zabrzmiało to jak dyskwalifikacja pomysłu. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz po tym ruterze.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Funbox 6 a Unifi UDM se

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że podwójnego NAT się nie pozbędę właśnie. Ale  jak WAN w UDM podepnę z portem eternetowym w Funbox i będzie działać to ok. pozdr. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Funbox 6 a Unifi UDM se


@joszinapisał(-a)

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że podwójnego NAT się nie pozbędę właśnie. Ale  jak WAN w UDM podepnę z portem eternetowym w Funbox i będzie działać to ok. pozdr. 


Będzie, tylko oczywiście musisz to wszystko odpowiednio skonfigurować, "z pudełka" może nie zadziałać. Głównie chodzi o adresacje, serwery DHCP i pewnie sporo innych ustawień których domyślnych wartości nie da się sensownie "zgadnąć".

Ale co do zasady: tak, będzie działać, nie ma też żadnego "zakazu" konfigurowania sieci LAN w ten sposób.

Naturalnie gdybyś wprowadził swój pomysł w życie to będziemy tu na NO wdzięczni za podzielenie się informacjami praktycznymi z pierwszej ręki. Mało kto inwestuje w sprzęt z tej półki i jest skłonny się tu podzielić wrażeniami.