Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 - problem z kamerami


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 - problem z kamerami

Cześć, 

Jakieś dwa miesiące temu dotarł do mnie Orange Światłowód i oddałem poczciwego Funbox-a 2.0. Od instalatora otrzymałem nie wiele nowszą wersję 3.0 i tak zaczęły się moje problemy. Mam dwie kamery IMOU, jedna z nich z komunikacją WiFi druga po kablu z PoE. Kamery działały prawidłowo z ustawieniami fabrycznymi na Funbox 2.0. Niestety po zmianie obie mają problem. Funbox 3.0 ma wyraźnie gorszy zasięg WiFi od 2.0. Ustawienie routera względem kamery nie uległo zmianie. Kamera stojąca przy routerze działa prawidłowo, na miejscu swojej instalacji da się jedynie pingować ale ze swoim serwerem już się nie łączy. Kamera obsługiwana po kablu niby jest widoczna w podglądzie podłączonych urządzeń z poziomu routera. Czasem pinguje czasem nie, szacuję że ponad 90% jest zgubionych. Podczas testów kamera jest podłączona krótkim, może 2m kablem wprost do routera. Nadawałem stały adres kamerze. Dodawałem ją do wyjątków w zaporze po numerze portu (bodaj 37777 jak dobrze pamiętam) ale bez skutecznie. 

Poradźcie proszę co mam począć. Nie chcę inwestować dużych kwot w nowy sprzęt który powinien działać. Czy starać się o zmianę Funboxa na 6.0 który ma ponoć lepszy zasięg WiFi i liczyć, że kablowa kamera także ruszy? 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 - problem z kamerami

@MariuszG  możesz wypróbować wymiany na FB6, ale mimo tego, że ma może lepsze wifi z konfiguracją poprzez wifi6 jest więcej problemów 

Według mnie powinieneś zweryfikować kabel zdalny do kamery. Skoro przy FB jest ok, to w czasie przełączania coś się zepsuło. Może trzeba odświeżyć połączenia)wtyczki?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 - problem z kamerami

@MariuszG 

Po kablach wszystko powinno być dobrze. Sprawdź kabel.

Po WiFi będzie tak sobie. Może na FB6 będzie lepiej, może nie. Najprościej zainwestować we własne WiFi a to wbudowane w FB wyłączyć.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8838
  • 70

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 problem

@MariuszG Czy urządzenie z którego pingujesz ma stabilne połączenie z FB3? Zawsze znajduje się w tym samym miejscu? WiFi ustawiłeś na tych samych kanałach co w FB2?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 problem

Obie kamery zarówno przewodową i bezprzewodową testuję 2m od routera. Kamera WiFi działa prawidłowo przy routerze. Przeniesiona na swoje dawne miejsce pracy jedynie pinguje, nie łączy się z serwerem. Nie ustawiałem żadnych kanałów WiFi. W dostępnych mi ustawieniach kamery na pierwszy rzut oka nie mogę nic wymusić. Spróbuję jeszcze coś poszukać. Kamera po kablu jest uruchomiona na 2m kablu do którego zasilaczem laboratoryjnym wprowadzam 48V (PoE). Uprzedzę pytanie, na pewno nie uszkodziłem złącza Ethernet w FB, zasilanie jest podawane prawidłowo. Diody złącza ETH mrugają, pingi nie przechodzą, kamera widoczna na stronie głównej routera. Kamera kablowa testowana w innej sieci (w firmie w której pracuję) rusza od strzała wykorzystuję ten sam kabel sieciowy i zasilacz laboratoryjny. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22841
  • 190

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 - problem z kamerami

@MariuszG 

Skoro decydujesz się na rozwiązania autorskie to obawiam się że i z ich wsparciem musisz sobie radzić autorsko, czyli sam.

Pingi do tej kamery po kablu nie przechodzą skąd? Z LAN czy z WAN?

Na pewno podajesz właściwy IP? To, co się wyświetla na "stronie głównej" rutera to nie musi być prawdą, to jest tylko "na ozdobę". Liczy się to, co widać w konfiguracji DHCP: jakie adresy do czego są przydzielone. Kamera dostała adres?

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8838
  • 70

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 problem

@MariuszG Jeżeli chodzi o WiFi to miałem na myśli konfigurację po stronie FB3. Brakuje nam informacji gdzie znajduje się serwer kamer (lokalnie, chmura) i z jakiej sieci oraz urządzenia dokonujesz diagnostyki.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 problem

1. Trochę nie wiem co jest autorskim rozwiązaniem w zastosowaniu kamery zasilanej poprzez PoE. Wszak wszystko ładnie działało rok czasu. Przesiadłem się na nowsze rozwiązanie które kosztuje mnie więcej a nie działa. 

2. Pinguję z laptopa i z telefonu (apka TCP/UDP TEST TOLL) oba urządzenia rzecz jasna podłączone do sieci WAN routera. 

3. Kamera dostaje adres IP

4. Serwer kamery jest w chmurze 

 

MariuszG_0-1719350728653.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54789
  • 647

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 problem

@MariuszG  pkt 2 do WAN? 

Nie miałeś na FB2 dynDNS ustawionego? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Przesiadka z Funbox 2.0 na 3.0 - problem z kamerami

1. Tak, pinguję kamerę LAN urządzeniami podłączonymi do WAN. Jest to ta sama podsieć. Jeśli robię błąd to proszę mnie poprawić. Dla pewności podłączyłem laptop nie po WAN a po LAN i efekt jest ten sam:

MariuszG_0-1719352731008.png

2. Jeśli chodzi o dynDNS to powiem szczerze, że nie wiem. Podłączyłem wtedy kamery do FB 2.0 i na domyślnych ustawieniach ruszyło od strzała toteż nie znam konfiguracji.