Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

Czy u was tak samo funbox 6 osiąga maksymalnie prędkość pobierania po kablu 105-106mb/s gdzie po wifi dobija do 130mb/s ? Mam kartę sieciową do 2,5Gbs więc to chyba nie wina komputera. 

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

@Wielo  to wina kabla, wymień na fabrycznie nowy i zarabiany fabrycznie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

@Wielo  a coś więcej napiszesz, np. jakiej prędkości łącze, kabelek ethernet fabryczny, jakiej kategorii?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

używam tego który dostałem razem z funbox'em

 

łącze 1Gb/s a kabel oryginalny z funbox'a

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

@Wielo  czyli powinien być ok, ale na wszelki wypadek warto zakupić drugi (nie jest to duży koszt) celem sprawdzenia. Poza tym jak na łącze 1 Gb to słabo wypadają obie prędkości...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

Jeszcze dodam że na speedtest po kablu prędkość zawsze pokazuję 950Mb/s po 10 próbach maksymalnie 1Mb różnicy


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

@Wielo  czyli jest ok według speedtestu, widomo że test jest chwilowy, a podczas ściągania dużych plików prędkość może skakać w dłuższym okresie czasu, chociaż u mnie sprawdziłem przed chwilą na laptopie podczas oglądania filmu na C+ Online i włączonych dwóch innych kartach po wifi pokazywało down 622,51 Mb/s up 107,04 Mb/s (FB 6, łącze 600/100).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?

@Wielo  ujednolić jednostki. Napisz co, skąd pobierasz i jak odczytujesz tą prędkość ( czy napewno w mb/sek?)

Dla porównania zrób test na innym sprzęcie. Uaktualnij sterowniki karty

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?


@Wielonapisał(-a)

Czy u was tak samo funbox 6 osiąga maksymalnie prędkość pobierania po kablu 105-106mb/s gdzie po wifi dobija do 130mb/s ? Mam kartę sieciową do 2,5Gbs więc to chyba nie wina komputera. 


Po wifi nigdy nie będzie szybciej, u ciebie w każdym razie, niż po kablu LAN, coś masz źle ustawione w Windows, po kablu net musi ci śmigać 😎

Pokaż wyniki certyfikowanych testów szybkości netu. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Funbox 6.0 Szybszy po wifi?


@Wielonajpierw napisał(-a)

Czy u was tak samo funbox 6 osiąga maksymalnie prędkość pobierania po kablu 105-106mb/s gdzie po wifi dobija do 130mb/s ? Mam kartę sieciową do 2,5Gbs więc to chyba nie wina komputera.

 

A następnie dodał:

 

Jeszcze dodam że na speedtest po kablu prędkość zawsze pokazuję 950Mb/s po 10 próbach maksymalnie 1Mb różnicy 


To w końcu po kablu ile masz download? Raz piszesz że 100 a zaraz potem że 950. Tylko o jakie jednostki chodzi? Jeśli speedtest pokazuje na kablu wartości nominalne, to wszystko jest w porządku. Prędkości sciągania rzeczywiste (konkretnych plików gdzieś z sieci, nie testowych do speedtest), zależą od wielu czynników i są bardzo zmienne. To normalne, tak działa internet.