Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 2.0 i protokół SAMBA.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

FUNBOX 2.0 i protokół SAMBA.

Witam. Jest w domu Internet VDSLO z Orange. I do tego Router FUNBOX 2.0.

Przesiadłem się na iPhone 13, ponieważ mam bardzo duży niedosłuch i był potrzebny do współpracy z aparatami słuchowymi. Dostałem zresztą dofinansowanie na jego zakup z PFRON.

 

Dokupiłem też do kompletu Apple TV 4K i niektóre programy do poprawnej pracy wymagają protokołu SAMBA? Jak go w FUNBOX 2.0 włączyć? Czy trzeba się przesiąść na inny Router?

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 2.0 i protokół SAMBA.

Nie każdy router obsługuje ten protokół, FB 2.0 jeśli nie ma tego w ustawieniach, to tego nie włączysz, trzeba by kupić inny router, wspierający ten protokół, tylko musi mieć modem vdsl by zastąpił FunBox 2.0.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

FUNBOX 2.0 i protokół SAMBA.


@gilbannapisał(-a)

...

 

Dokupiłem też do kompletu Apple TV 4K i niektóre programy do poprawnej pracy wymagają protokołu SAMBA? Jak go w FUNBOX 2.0 włączyć? Czy trzeba się przesiąść na inny Router?


Protokół SAMBA (czy też SMB) to protokół udostępniania zasobów w sieci lokalnej.  Jest to protokół stworzony przez Microsoft na potrzeby systemu MS Windows. Implementacje pod nazwą "SAMBA" są dostępne dla wszelkiej maści systemów linuxowych. Zapewne i dla Apple TV istnieje jakaś, choć bardzo wątpię żeby była to wspierana przez Apple funkcjonalność. Żaden ruter nie potrzebuje tego protokołu obsługiwać, wychodzenie z nim do interentu jest zresztą najczęściej aktywnie blokowane. Niektóre rutery umożliwiają podłączenie jakiejś pamięci zewnętrznej (np. przez USB) i udostępnianie jej po tym protokole (tak ma np. FunBox3 i 6) w swojej sieci lokalnej, ale jest to funkcjonalność dodatkowa, niekrytyczna i zwykle działa co najwyżej jako-tako.

Nie widzę w jaki sposób obsługa tego protokołu (lub jej brak) w ruterze miałby wpłynąć na funkcjonalność Apple TV.