Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 1

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

A ja chyba wiem o co chodzi. Darmowe Orange WiFI!

Dają funboxa3 i uruchamiaja na Twoim łączu niby 1M łącze, ale aby z tego kożystać z zewnątrz trzeba zapłacić. W taki oto sposób Orange zarabia na opłaconym przez Ciebie łączu dając dostęp chętnym "komórką" itp. sprzętom.

Ciekawostką jest to, że obecnie nie można samemu to wyłączyć! Ja miałem to wyłączone i przy łączy 300/30 nagle spadła mi prędkośc do 40-70/40. Zareklamowałem i... wlazłem na ruter, a tam włączone Darmowe Orange WiFi. Zareklamowałem i poprosiłem o wyłączenie. I nagle po jego wyłączeniu skoczyła prędkość do 200/45. Oczywiście jeszcze nie był żaden technik do mojego rutera bo tak mi Pani w BOK-u powiedziała, że bez tego łącze nie wróci do pełnej prędkości. Przypadek? Wątpię...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 2

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

Darmowe Wifi nie ma wpływu na prędkość internetu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość


Zetec napisał(-a):

A ja chyba wiem o co chodzi. Darmowe Orange WiFI!

Dają funboxa3 i uruchamiaja na Twoim łączu niby 1M łącze, ale aby z tego kożystać z zewnątrz trzeba zapłacić. W taki oto sposób Orange zarabia na opłaconym przez Ciebie łączu dając dostęp chętnym "komórką" itp. sprzętom.

Ciekawostką jest to, że obecnie nie można samemu to wyłączyć! Ja miałem to wyłączone i przy łączy 300/30 nagle spadła mi prędkośc do 40-70/40. Zareklamowałem i... wlazłem na ruter, a tam włączone Darmowe Orange WiFi. Zareklamowałem i poprosiłem o wyłączenie. I nagle po jego wyłączeniu skoczyła prędkość do 200/45. Oczywiście jeszcze nie był żaden technik do mojego rutera bo tak mi Pani w BOK-u powiedziała, że bez tego łącze nie wróci do pełnej prędkości. Przypadek? Wątpię..

.


@Zetec Test wykonany na łączu 100Mb i załączonym Darmowe Orange WiFI


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 1

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

A tu u mnie:

wykres.JPGdane.JPG

Po wyłaczeniu dzis wielki skok.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

@Zetec Jaki modem tp-linka zamówiłeś zamiast FB 3.0?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 1

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

TX-6610 Gigabit LAN


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 2

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

Darmowe Wifi nie ma wpływu na prędkość internetu


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość


din333 napisał:

Darmowe Wifi nie ma wpływu na prędkość internetu


Otóż to Szczęśliwy robot
To tylko przepływność na poziomie ~1 Mb/s i to przy założeniu, że ktoś w danym momencie aktywnie pobiera dane korzystając z sieci Darmowe_Orange_WiFi.

Usługa jest w pełni darmowa. Można ją dowolnie włączać i wyłączać (po włączeniu przychodzi pisemne potwierdzenie jej aktywacji).

Pasmo można wyłączyć z poziomu portalu «Mój Orange». Czasami, faktycznie, są z tym u niektórych problemy, ale wskazówki, jak ten problem ominąć, zostały już podane w innym temacie Emotikon: Szczęśliwy.

▬▬▬

Edit: teraz zwróciłem uwagę na to, że wykres prezentuje transfer na oczekiwanym poziomie w dniach od 3 do 16 lipca oraz od 26 lipca, a zapewne pasmo było cały czas włączone (również przed 16 lipca)... Wnioski? Chyba oczywiste! Szczęśliwy robot

Mam nadzieję @Zetec, że Twoje wątpliwości udało nam się rozwiać Szczęśliwy mężczyzna. Może którąś z odpowiedzi chciałbyś oznaczyć przez │Opcje postaZaakceptuj jako rozwiązanie│? Bardzo szczęśliwy kot


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 2

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość

Darmowe Wifi nie da się wyłączyć aby się nie wyświetlało!!!! Darmowe Wifi się wyświetla ale jest to nie aktywne musi zostać aktywowane i to jest transfer na poziomie 2 Mb/s


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Funbox 3.0 - wpływ Darmowego Orange WiFi na prędkość


din333 napisał:

Darmowe Wifi nie da się wyłączyć aby się nie wyświetlało!!!!

Yyy... Jak to nie da? Emotikon: JęzykEmotikon: Mrugający

A ten temat nie okazał się pomocny? Emotikon: Szczęśliwy

 

Darmowe Wifi się wyświetla ale jest to nie aktywne musi zostać aktywowane i to jest transfer na poziomie 2 Mb/s

Owszem, może być taka sytuacja, że samo pasmo jest włączone, natomiast usługa - nie aktywowana. I wtedy - w zależności od potrzeb - wyłączamy sobie pasmo lub aktywujemy usługę Szczęśliwy robot.
2 Mb/s??? Zaskoczony robot - mowa o prędkości pobierania? Szczęśliwy robot