Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

I znów FB3 ma kłopoty z drukarką Canon Pixma pracującą po WiFi. Drukowanie za każdym razem to loteria, nigdy nie wiadomo, w którym momencie drukarka straci połączenie i przestanie drukować. Już mam z ponad dwadzieścia stron wydrukowanych niekompletnie. Będę z nich robił samolociki dl dzieci:).


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@TNOrange Oczywiście, że się da. Dostałem do nowej instalacji Funbox 2.0 + ONT Huawei HG8010H(ponieważ sam o to prosiłem) i jestem bardzo zadowolony. Gdy tylko monter opuścił mieszkanie podłączyłem własny router do tego ONT i wszystko działa bez problemów. Nawet lepiej niż na funboxie 🙂


TNOrange napisał(-a):

. Do samego modemu ONT, który jest dołączony do FB2 również nie da się podpiąć własnego routera.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Możliwe, że mój modem ONT był innej firmy albo mój router nie potrafił się dogadać.

 

Po podpisaniu umowy dostałem FB3. W salonie Orange zapewniono mnie, że posiada funkcję bridge. Panowie, którzy przyszli zainstalować internet nie chcieli rozmawiać. Po instalacji okazało się, że zostałem wprowadzony w błąd. Poprosiłem o wymianę na FB2 i dostałem go po kilku dniach. FB2 chodził fatalnie, kiepski zasięg transmisja na laptopa, który był oddalony o 2m od FB2 (WiFi AC 5Mhz) osiągała maksymalnie 7 Mbps. FB2 nie chciał się również połączyć z moim bridge`m bezprzewodowym. Połączenie modemu z moim routerem też się nie powiodło. Ponowna wymiana FB2 na FB3 trwała ponad miesiąc. Teraz wszystko chodzi ale transfer w sieci po WiFi jest kilkakrotnie wolniejszy niż w przypadku mojego routera a drukarka pomimo, że na stałe przydzieliłem jej IP cały czas się zawiesza. To moja pierwsza i ostatnia umowa z Orange.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@TNOrange a jaki masz własny router ? Jaki producent i model ?

Model i producent ONT nie ma nic do rzeczy. Po prostu trzeba ustawić odpowiedni VLAN i zalogować się przez PPPoE.

Jaki masz model laptopa ? Jaką kartę sieciową posiada ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ASUS RT-AC87U, w laptopie jest karta wifi Intela działa w standardzie 2,4 i 5 MHz AC jaki dokładnie model muszę sprawdzić ale niska szybkość przesyłu dotyczy wszystkich urządzeń a mam ich naprawdę dużo w domu. Największy problem jest z drukarką Canon Pixma G3400 bo urywa wydruk.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@TNOrange oczywiście, że da się uruchomić Orange na własnym routerze z pominięciem funboxa.. Tylko taki router musi mieć opcję z vlanami i nie każdy router da się skonfigurować by działały wszystkie usługi jednocześnie, ale i takie routery się znajdą. Opóźnienia z tego co patrzyłem wątki w necie nie zmieniają się prawie w ogóle na korzyść ani na niekorzyść, natomiast można wyciągnąć lepsze prędkości.

A te 0ms to błąd skryptu pomiarowego, jana upc też mam nieraz 0ms mimo, że minimalny ping w testach mp. pingplotterem to 6ms do najbliższego hopa.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jest jeszcze jeden poważny argument na korzyść FB2+ONT (a właściwie naszego routera+ONT).

Jeśli chcemy mieć swój router to żaden bridge (obojętnie czy na FB2 czy FB3) nie będzie rozwiązaniem optymalnym. To trzecie urządzenie w naszej sieci które będzie drenować kieszeń za skonsumowane kilowatogodziny.

 

Bridge w kombajnie FB3 (nawet jeśli będzie) = działanie i tak wszystkich komponentów = co najmniej kilkanaście wat do rachunku.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Z tym zużyciem prądu to bym nie demonizował. Router po przejściu w tryb bridge ma mniejsze zużycie energii. Oczywiście lepiej gdyby FB dało się całkowicie wyeliminować. Jak napisałem wcześniej nie udało mi się skonfigurować mojego routera z ONT i wróciłem do FB3. Może to moja wina może routera. Proszę jednak pamiętać, że są ludzie, którzy zarabiają korzystając z internetu i sieci. Dla mnie każdy dzień z źle funkcjonującą siecią to konkretne straty finansowe znacznie większe niż rachunek za energię.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jeśli zarabiasz przez to czy oferta indywidualna jest dla Ciebie?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi Zaraz uruchomimy kategorię Pomysly dla Funbox i wtedy będzie można te pomysły zgłaszać a co więcej będziecie mogli je lobbować i zbierać wsparcie u innych użytkowników.

 

Nie chcę być złośliwy, ale ten temat powstał w lutym, a mamy połowę listopada i "zaraz" uruchomicie kategorię pomysły. Zapewne nawet jeżeli ludzie zagłosują za bridge, to tę funkcję będziecie wprowadzać przez najbliższe ~10 miesięcy, także przewiduję, że problem zostanie rozwiązany we... wrześniu 2018 roku, albo w ogóle. Ręce opadają.