Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 21
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Remi napisał(-a):

Zaraz uruchomimy kategorię Pomysly dla Funbox i wtedy będzie można te pomysły zgłaszać a co więcej będziecie mogli je lobbować i zbierać wsparcie u innych użytkowników.


Gdzie ta kategoria? A w zasadzie po co? Czy popularność tego wątku nie wystarczy?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Internet dla klienta indywidualnego jest wystarczający bo nie lubię przepłacać a stały numer IP nie jest mi potrzebny. 300 Mbs całkowicie mi wystarcza, poza tym nie mam nic do samego funkcjonowania internetu. Po prostu jak miałem swój router to miałem sprawnie działającą siec domową a teraz wszystko w rozsypce.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Na tym etapie nie wystarczy bo tak naprawdę ciężko oszacować skalę a co ważniejsze wpiac na roadmape. Uruchomienie kategorii to nie tylko dodatkowy temat na Nasz Orange to też zobowiązanie do feedbacku i akcji od strony właściciela biznesowego. To możliwość także stworzenia wymiernego lobby poprzez głosowanie.

Temat z tą kategorią już kończymy. Wiem że temat jest od lutego ale po prostu są inne priorytety biorąc pod uwagę skale . Właśnie pomysły mogą pomóc te priorytety zmienić jak się okaże że np powyżej 100 głosuję na te funkcje.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Kiedy uruchomicie głosowanie w sprawie poparcia dla wprowadzenia trybu bridge do funboxa 2 i 3?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 21
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Trochę się boję podejścia "poprzez liczbę głosujących". Liczba głosujących na tym forum nic nie powie o potrzebie takiej funkcjonalności, to samo Orange powinno wiedzieć, że że swoją ofertą wchodzi do miast i użytkowników, którzy raczej mieli już wcześniej dostęp do internetu, zatem mogą już mieć swoją infrastrukturę, której naprawdę nie trzeba zmieniać (tak jak nie wymieniamy żarówek gdy zmienimy dostawcę prądu). Ja też należę do takich użytkowników i jestem obecnie przed decyzją czy przedłużyć umowę z obecnym dostawcą usług TV/telefon/Internet czy skorzystać z oferty Orange. Prawdę mówiąc mam kłopot, bo to co mi oferuje Orange jest OK, i tylko brak trybu bridge powoduje że się zastanawiam czy moje 2000 zł (na tyle szacuję wartość umowy na 24 m-c) "dam" Orange czy komuś innemu.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


GWS napisał(-a):

Trochę się boję podejścia "poprzez liczbę głosujących". Liczba głosujących na tym forum nic nie powie o potrzebie takiej funkcjonalności, to samo Orange powinno wiedzieć, że że swoją ofertą wchodzi do miast i użytkowników, którzy raczej mieli już wcześniej dostęp do internetu, zatem mogą już mieć swoją infrastrukturę, której naprawdę nie trzeba zmieniać (tak jak nie wymieniamy żarówek gdy zmienimy dostawcę prądu). Ja też należę do takich użytkowników i jestem obecnie przed decyzją czy przedłużyć umowę z obecnym dostawcą usług TV/telefon/Internet czy skorzystać z oferty Orange. Prawdę mówiąc mam kłopot, bo to co mi oferuje Orange jest OK, i tylko brak trybu bridge powoduje że się zastanawiam czy moje 2000 zł (na tyle szacuję wartość umowy na 24 m-c) "dam" Orange czy komuś innemu.

 

 


@GWSMyślę a nawet jestem pewien że nie będzie problemu z oddanie tylu głosów na  trybu bridge


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Zgadzam się całkowicie z GWS. Klient musi mieć prawo wyboru. Ja niestety wprowadzony w błąd w punkcie Orange podpisałem umowę i teraz mam poważny problem. Tłumaczenia, że FB  to dobry router mnie nie przekonują. Opisywane na forum przykłady, że można modem ONT połączyć z innym routerem też mnie nie przekonują. Nie wiem dlaczego człowiek ma spędzać godziny w internecie żeby znaleźć jakieś pokrętne rozwiązanie jeżeli wystarczy wprowadzić opcję bridge do FB i problem zostanie rozwiązany. Jedyne co jest pewne to to, że Orange chce usilnie wraz z internetem wcisnąć ludziom telewizję a po podłączeniu swojego routera może być to trudne. Jeżeli jednak firma Orange jest tak bogata, że nie zależy jej na klientach to trudno ja już swojej umowy nie przedłużę. 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


TNOrange napisał(-a):

Zgadzam się całkowicie z GWS. Klient musi mieć prawo wyboru. Ja niestety wprowadzony w błąd w punkcie Orange podpisałem umowę i teraz mam poważny problem. Tłumaczenia, że FB  to dobry router mnie nie przekonują. Opisywane na forum przykłady, że można modem ONT połączyć z innym routerem też mnie nie przekonują. Nie wiem dlaczego człowiek ma spędzać godziny w internecie żeby znaleźć jakieś pokrętne rozwiązanie jeżeli wystarczy wprowadzić opcję bridge do FB i problem zostanie rozwiązany. Jedyne co jest pewne to to, że Orange chce usilnie wraz z internetem wcisnąć ludziom telewizję a po podłączeniu swojego routera może być to trudne. Jeżeli jednak firma Orange jest tak bogata, że nie zależy jej na klientach to trudno ja już swojej umowy nie przedłużę. 


@TNOrangeWiesz dla czego został wycofany router DGT z oferty Orange ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wiesz dla czego został wycofany router DGT z oferty Orange ?

 

Nie wiem i zbytnio mnie to nie interesuje. Wiem natomiast, że nie mam kontroli rodzicielskiej, dobrze działającego firewalla, VPN i QoS (gdy podłączonych jest do sieci domowej kilka urządzeń nie mogę obejrzeć filmu na Netflixsie), że nie mogę utworzyć sieci gościnnej. Zasięg sieci WiFi jest kiepski, drukarka która łączy się w paśmie 2,4 ciągle się zawiesza. To wszystko wiem bo mam to na co dzień a wcześniej moja sieć domowa działała perfekcyjnie.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Mam takie techniczne pytanie:

 

czy jeżeli w końcu wprowadzą tryb bridge do funboxa 2.0 to dekoder ICU100 będzie się dalej podłączać kablem pod funboxa 2.0 czy też trzeba będzie podłączać go pod własny router, a to będzie wymuszało posiadanie routera obsługującego vlany?