Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Już kończymy pracę ... sezon urlopowy wpadł plus trochę wypadków losowych. Na razie zaczniemy od serwisów Nasz Orange i Mój Orange ale router i dekoder są następne w kolejce.

 

Sorki, że tak długo. Taki ostatnio klimat wakacyjny... ludzie chodzą na spacery z świeczkami zamiast pracowac z pasji :).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czyli jak to wszystko będzie wyglądać finalnie? Za kilka tygodni zamawiam supernovę i bardzo mnie to interesuje 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To chyba pomysły na Nasz Orange będą blisko...

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Funbox 3 jest wciskany aby Orange mogło uruchomić Darmowe WiFi i brać za to kasę.

Innego wytłumaczenia nie ma bo kto by fundował ruter za kilkaset złotych aby było wygodnie klientowi...

Próbowałem to urządzenie podłączyć do WAN-u mojego rutera, ale nie chciał gadać.

Mimo ustawienia stałych parametrów dla jednego i drugiego.

Juz mam zamówiony modem tp-linka i zobacze jaki będzie efekt jak zamienie z funboxem.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Zetec napisał:

Funbox 3 jest wciskany aby Orange mogło uruchomić Darmowe WiFi i brać za to kasę.

Proponuję tę ciekawą myśl rozwinąć we wcześniejszym Twoim wątku, ze względu na poruszaną w nim problematykę - bardziej adekwatnym do dyskusji na ten temat. (To tak dla porządku Emotikon: Szczęśliwy).

 

kto by fundował ruter za kilkaset złotych aby było wygodnie klientowi...

Hm... Orange Szczęśliwy robot, tak jak wielu dostawców internetu, którzy rywalizują na tym rynku - po to by poprawić satysfakcję klienta?

 

Próbowałem to urządzenie podłączyć do WAN-u mojego rutera, ale nie chciał gadać.

Mimo ustawienia stałych parametrów dla jednego i drugiego.

@BORAX sobie z tym zagadnieniem poradził. I nawet to opisał w tych postach:
05-05-2017 18:14
12-05-2017 23:39
‎16-05-2017 20:12


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

 

Proponuję brać przykład z operatorów kablowych. Przy następnej aktualizacji niech programista zaimplementuje tryb bridge i po problemie. Na razie sami robicie problemy uzytkownikom, a nie uzytkownicy Wam, którzy ubiegają się o swoje, czyli tryb modemu. Na razie ubezwłasnowolniacie klientów do swoich urządzeń. Nie ważne czy klient jest Kowalskim, czy specem, ważne by każdy miał możliwość w dowolnej chwili przełaczyć router w tryb bridge i podpiąć swój sprzęt. To powinien być standard w każdym modemorouterze.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Witam Serdecznie,

 

Od wczoraj jestem również abonentem Orange. Nie było mnie w momencie kiedy technicy montowali światłowód, jednak przez telefon udało mi się ustalić, że na routerze będę mógł ustawić bridge. Po powrocie do domu i szybkim przejżeniu ustawień okazało się że o domowym VPN-ie i DynamicDNS-ie z usługi routera asus mogę zapomnieć ;(

 

Wchodzi w grę zamiana funboxa 3.0 na samo ONT? Niepotrzebny mi kolejny drogi router, na swój już wydałem pieniądze 🙂 Którykolwiek z kolegów forumowiczów wykonywał już taką procedurę?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Nie da się samego ONT. Nie da się ustawić bridge. Na chwilę obecną możesz mieć Funboxa 2.0 + osobne ONT. Funboxa chowasz do szuflady i podpinasz swój router.

P.S.

Po testach jesteś zadowolony z Supernovy?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Remi napisał(-a):

Już kończymy pracę ... sezon urlopowy wpadł plus trochę wypadków losowych. Na razie zaczniemy od serwisów Nasz Orange i Mój Orange ale router i dekoder są następne w kolejce.

 

Sorki, że tak długo. Taki ostatnio klimat wakacyjny... ludzie chodzą na spacery z świeczkami zamiast pracowac z pasji :).


@Remi Może uda się do końca roku to zrobić.Emotikon: Obojętny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Trochę przeorałem się przez to co pisaliście.

Na dniach będą zakładać mi internet światłowodowy od Orange.

Chciałbym ustawić Funboxa 3.0 w tryb bridge, pisaliście, że na tę chwilę nie jest to możliwe i nie wiadomo czy będzie.

1) Czy możecie mi napisać czy dobrze Was rozumiem, że zamiast Funboxa 3.0 mogę kupić Tplinka TX-6610 Gigabit LAN i będzie wszystko śmigać w trybie bridge?

2) Czy coś trzeba na nim ustawiać?
3) Czy oprócz tego urządzenia będą wymagane jakieś inne zmiany w konfiguracji urządzeń od Orange?

4) Mam router Draytek 2860n i chciałbym, żeby on działał jako ten główny stąd konieczność ustawienia Funboxa w trybie bridge. Czy możecie mi napisać jak skonfigurować tego Drayteka pod usługę światłowodową Orange? Dzwoniłem do sklepu, gdzie kupowałem Drayteka, ale oni nie mają jeszcze przygotowanej instrukcji z konfiguracją. Czy ta konfiguracja będzie wygladała tak samo jak w przypadku VDSLa od Orange?

 

Proszę pomóżcie

Pozdrawiam
Marcin