Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Krzaku_ zamontują Ci ONT i zostawią Funboxa 3.0. Możesz powiedzieć, że chcesz podpiąć swój router, który ma więcej funkcji potrzebnych Ci, w tym wbudowany VPN i powinno pójść gładko.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dzięki, udało się załatwić sprawę. Nie bez przeszkód bo na początku mnie zbywano, a wezwać techników udało się dopiero po tygodniu i 3-4 rozmowach. Argumentowałem to tak jak pisałeś, że chcę podpiąć swój router który ma więcej funkcji niż funbox. Przyjechali technicy, zamontowali ONT i podpięli go do Funboa 3.0 który został. Potem już sobie podpiąłem własny router tak jak chciałem. Koszt to tylko wezwanie techników, 120 albo 130 zł (nie pamiętam dokładnie), mają doliczyć do kolejnej faktury.

 

Trochę off-topic, wie ktoś czy osoba prywatna może w orange wykupić stałe publiczne ip czy faktycznie ta opcja jest zarezerwowana tylko dla firm tak jak mówili mi na infolinii?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Niestety tylko dla firm.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 28
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Cześć!

 

   Aktualizacja w temacie na koniec roku 2023.

 

   W środę 20.12.23 zadzwoniłem na infolinię z prośbą o dołożenie do FunBox 3.0 urządzenia ONT. Termin był na 22.12 lub 23.12. Wybrałem drugi termin. Dostałem nr zgłoszenia SMSem na swój nr telefonu. W sobotę 23.12 mam już dołożone ONT 🤩 Koszt 150PLN doliczony do następnej faktury + napiwek świąteczny dla Technika. Internet działa przez ONT+ FunBox.3.0. Mam nadzieję w najbliższym czasie wymienić FB na własny router.

 

Wesołych świąt 😊🎄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@o_LuCaS_o Jakie to urządzenie? Od kiedy Orange dodaje routery do FunBoxa?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@o_LuCaS_o czyli można w ramach asysty technicznej


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Ron z tego co zrozumiałem to dali koledze @o_LuCaS_o  zewnętrzny ONT. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 28
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

 

   @Ron, @slav72 dobrze to ujął. Miałem wcześniej sam Funbox 3.0,, który był podłączony bezpośrednio do światłowodu. Teraz w ramach zgłoszenia o założenie sieci domowej (@agat13) dołożono mi GPON Huawei HG8010Hv6, w który wpięty jest FTTH, potem UTP do pierwszego portu RJ45 Funbox 3.0.

 

   Przy okazji, czy ONT działa jako modem, czy tylko "zamienia światło na prąd"? Czy w ogóle jest tu potrzebny modem, czy Funbox/router z ONT dostaje sygnał Ethernetowy?

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


@o_LuCaS_onapisał(-a)

 czy ONT [...] tylko "zamienia światło na prąd"?


mniej więcej w ten właśnie sposób. ONT = Optical Network Terminal, czyli "sieciowe zakończenie optyczne". Którą masz opcję Gb?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@o_LuCaS_o  ONT to Tylko konwerter bez routowania