Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

Witajcie, to mój pierwszy post tutaj. Odesłali mnie tu z infolinii, abym uzyskał potwierdzenie czy Funbox 3.0 ma zablokowane wejście z zewnątrz czy nie. Na Fanboxie 2.0 wszystko działało i mogłem się logować na router zdalnie. Teraz przy okazji przedłużania umowy w końcu dałem się namówić na wymianę Funboxa na nowszy, jednak jeśli 3.0 nie wpuszcza z zewnątrz a 2.0 wpuszcza to wracam do 2-ki.

Czy ktoś może mi jednoznacznie i z pewnością powiedzieć czy na 3.0 jest blokada czy nie?

L.

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek 

W FB3 są dostępne cztery różne konta, konfigurowane niezależnie. Na obudowie FB3 są dane tylko dla dwóch z nich:

j131_0-1642801122667.png

 

Pierwsze od góry to WiFi - to masz ogarnięte (oczywiście te domyślne dane można zmienić).

Drugie, dające "dostęp do menu modemu", to konto "admin" potrzebne do zalogowania się do panelu administracyjnego. Jest ono chronione hasłem, domyślnie tym, które znajduje się pod napisem "192.168.1.1". Jeśli zresetuje się modem do ustawień fabrycznych to właśnie te dane z obudowy będą aktywne.

Pozostałe dwa konta to:

  • konto "neostradowe" czyli to, którym modem loguje się do serwera operatora. Formalnie autoryzuje ono dostęp do sieci, ale ma znaczenie tylko na własnym sprzęcie, na FB dane konta są automatycznie konfigurowane przez operatora i nie ma nawet możliwości podejrzenia hasła. Ewentualnie można je zmienić przez portal "Mój Orange" lub BOK, ale na działanie FB nie będzie to miało większego wpływu, i tak sam się zaktualizuje.
  • konto dostępu zdalnego, domyślnie wyłączone, indywidualnie i dowolnie włączane i definiowane na stronie "dostęp zdalny", tak jak pokazałem w pierwszej odpowiedzi. Mimo że prezentowany panel logowania jest podobny do panelu administracyjnego, to dostęp zdalny jest realizowany przy pomocy innego konta.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek 

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, musiałbyś podać więcej szczegółów dotyczących Twojej umowy.

Ale co do zasady, to nie, nie ma żadnej blokady sprzętowej.

PS. Konfiguracja dostępu zdalnego jest na tym ekranie (domyślnie jest on oczywiście wyłączony):

j131_0-1642781050575.png

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@j131 
Dziękuję za błyskawiczny odzew. Od miesiąca dzwonię na infolinię i nikt nie jest w stanie mi jednoznacznie powiedzieć. Dopuszczam w pokorze, że przy przejściu z 2.0 na 3.0 mogłem pominąć jakieś ustawienie, dlatego jeszcze nie wracam na 2.0, ale potrzebuję podpowiedzi. Może pomoże taki objaw:

Łączę się zdalnie ze stroną logowania do Funboxa, widzę 2 okienka [......] do wpisania nazwy admin i hasła.

Obok mam kompa podłączonego do wi-fi i wchodzę do ustawień.

Gdy jednak z innego kompa prze inną sieć, albo z telefonu przez GSM ..choć widzęto samo okno logowania to mi pisze, że błędne hasło.

A to niemożliwe, bo jak jestem na wifi z funboxem to na tej samej nazwie [admin] i na tym samych haśle wchodzę ...jak od wielu lat.

Wnioskuję, że ustawienia mam dobre.

Poproszę o wskazówki.

L.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek 

Po kolei. Czy czasem nie mieszasz haseł. Do WiFi jest inne hasło, do FB jest inne. Oba są opisane w umowie i domyślnie da się je wydedukować z nalepki na FB. Tak że przy zmianie sprzętu hasła się zmieniły.

Najpierw ustalmy czy w ogóle udaje Ci się zalogować do FB, z sieci lokalnej?

Jeśli w sieci lokalnej Ci się to udaje, to znajdź ekran z poprzedniego postu i tam zdefiniuj dane do logowania zdalnego, one są całkowicie w Twojej gestii, nie mają wartości domyślnych. Bez zmiany konfiguracji FB dostęp "z sieci GSM" nie będzie możliwy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

Nie mieszam haseł. Starałem się to wyraźnie zaznaczyć w poprzedniej wypowiedzi:

"...bo jak jestem na wifi z funboxem to na tej samej nazwie [admin] i na tym samych haśle wchodzę ...jak od wielu lat."

Wchodzę, czyli się loguję - na panel administracyjny routera się loguję.

Problem w tym, że jak próbuję się zalogować zdalnie to odrzuca hasło.

Oczywiście zarówno po wifi wpisuję to samo hasło co zdalnie.

..i nie mieszam hasła do panelu admina z hasłem do sieci.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek 

OK, jasne. A ekran z pierwszego postu u siebie widzisz?

 

j131_0-1642782033844.png

Tędy się tam wchodzi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

Tak, widzę i mam wypełnioną z zaznaczoną zgodą na zdalny dostęp.

Gdybym nie miał (tak mi się wydaje) to nawet nie doszedłbym do ekranu logowania.

Widzę ekran logowania tzn.połączenie i ogólna zgoda na dostęp jest.

Problemem jest to, że po wpisaniu Prawidłowego hasła,dostaję komunikat, że hasło jest błędne.

A jest na 100% prawidłowe, ponieważ gdy to samo hasło wpiszę logując się do panelu admina z sieci wif, to przyjmuje hasło i wchodzę do ustawień.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek 

A możesz pokazać zrzut tego ekranu (oczywiście bez danych wrażliwych)?

W jednej z ostatnich linijek ("Twój aktualny URL") masz podany pełen adres strony pod którą powinien być widoczny FB, zwróć uwagę także na numer portu.

Proponuję żebyś jednak nie używał na stronie logowania zdalnego tych samych danych logowania których używasz w sieci lokalnej do panelu admina. To ułatwi diagnostykę. Dodatkowo, wszelkie pozapisywane dane logowania do FB w przeglądarce trzeba wyczyścić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

@Lezzek  czytałeś ten wątek Rozwiązano: Zdalne logowanie do Funbox 6 - Nasz Orange , co prawda dotyczy FB 6 ale menu konfiguracyjne takie same.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 i dostęp zdalny

Ależ ponownie wytłumaczę: Absolutnie nie używam do panelu admina tego samego hasła co do dostępu do sieci wifi. Staram się pisać jasno. Jeszcze raz: WPISUJĘ to samo hasło logowania do panelu admina logując się na 2 sposoby. Gdy loguję się do panelu admina będąc podłączonym do sieci wifi Funboxa oraz gdy z innej sieci loguję się poprzez zdalny dostęp do tego funboxa. Miejsce logowania jest to samo - więc hasło musi być to samo. Różnica tylko polega na tym, że raz wchodzę na panel z wewnątrz sieci wifi a drugi raz z zewnątrz. Nie ma tu w ogólne mowy o haśle dostępu do mojej sieci wifi. Inaczej już nie umiem wytłumaczyć. Czy ja naprawdę tak niejasno piszę?

Bardzo dziękuję za próby pomocy. Sprawdzę ten port - może tu jest problem. Muszę jednak być w domu bo teraz jestem w pracy.