Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kolejny publiczny IP


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Kolejny publiczny IP

Cześć wszystkim, 

pewnie trochę śmieszne pytanie, ale nie potrafię znaleźć na nie odpowiedzi. Mam obecnie światłowód i chciałbym kolejny światłowód lub jakieś inne rozwiązanie, ponieważ potrzebuję nadać nowy publiczny adres IP do urządzenia. Czy Orange posiada jakieś rozwiązanie? Osoba prywatna. Czy muszę zamówić kolejną usługę i doprowadzić kolejny światłowód do mieszkania? Nie chodzi o koszty, ale kolejną dziurę w ścianie 🙂 

16 ODPOW. 16

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kolejny publiczny IP

@blablabla2021  co do drugiego światłowodu to nie da rady w myśl zasady jeden adres - jedna instalacja. Co do publicznego IP poczytaj tu Orange VPN | Orange Polska


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Kolejny publiczny IP


@blablabla2021napisał(-a)

Cześć wszystkim, 

pewnie trochę śmieszne pytanie, ale nie potrafię znaleźć na nie odpowiedzi. Mam obecnie światłowód i chciałbym kolejny światłowód lub jakieś inne rozwiązanie, ponieważ potrzebuję nadać nowy publiczny adres IP do urządzenia. Czy Orange posiada jakieś rozwiązanie? Osoba prywatna. Czy muszę zamówić kolejną usługę i doprowadzić kolejny światłowód do mieszkania? Nie chodzi o koszty, ale kolejną dziurę w ścianie 🙂 


Nie słyszałem żeby była opcja dostania nawet tylko jednego stałego IP. Ten który dostajesz jest co prawda publiczny ale się co kilka dni (u mnie konkretnie co 10) zmienia.

Może da się to egzotyczne wymaganie jakoś obejść? Napisz może do czego Ci to potrzebne, to na pewno ktoś coś podpowie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Kolejny publiczny IP

Opcja ciekawa rozumiem, że transfer jest zależny od pakietu jaki mam wykupiony na karcie sim? Jak wygląda opcja otwierania portów? czy to już zależne od modemu?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Kolejny publiczny IP

nie pisałem o stałym IP bo taki to dodam do urządzenia lokalnie z odpowiednią końcówką pisałem o adresie publicznym (który jak wiadomo dla osób prywatnych jest zmienny, ale tak jak pisałem przy lokalnym przypisaniu IP to nie przeszkadza). Chciałbym otworzy ten sam port dla 2 różnych urządzeń, a jak wiadomo nie ma takiej możliwości na jednym publicznym adresie. Czyli jedyne opcje które mam to kartsim z pakietem+vpn lub kolejny router w mieszkaniu z nową usługą?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Kolejny publiczny IP


@blablabla2021napisał(-a)

nie pisałem o stałym IP bo taki to dodam do urządzenia lokalnie z odpowiednią końcówką pisałem o adresie publicznym (który jak wiadomo dla osób prywatnych jest zmienny, ale tak jak pisałem przy lokalnym przypisaniu IP to nie przeszkadza). Chciałbym otworzy ten sam port dla 2 różnych urządzeń, a jak wiadomo nie ma takiej możliwości na jednym publicznym adresie. Czyli jedyne opcje które mam to kartsim z pakietem+vpn lub kolejny router w mieszkaniu z nową usługą?


Kolejny ruter z nową usługą? Jeśli operator Ci to zaoferuje, to będzie to pierwszy taki przypadek opisany na NO. IMHO nie dostaniesz takiej oferty.

Zawsze możesz z jakiegoś "normalnego" VPNa skorzystać, to też mogłoby dać Ci do dyspozycji więcej "publicznych" IP.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Kolejny publiczny IP

czy ja dobrze rozumiem jeśli chce mieć kolejny router z usługą? czyli chce kolejny internet to nie mam takiej możliwości? Jest jakiś limit na mieszkanie? A jak np. ktoś mieszka z rodzicami i chce własny internet to trzeba zamówić u innego dostawcy? Nawet jakbym chciał 10 to powinno to cieszyć orange przecież to kolejna sprzedana usługa... chyba, że jest jakiś powód czemu to miałoby być niemożliwe.

 

Te VPN to trochę lipa mówię o tych z SIM bo potrzebuję transfer ok 250gb na urządzeniu.

Jedynym rozwiązaniem jeśli nie otrzymam kolejnej usługi to kupno usługi u konkurencji 😕 lub też VPS i tam założony VPN.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Kolejny publiczny IP


@blablabla2021napisał(-a)

czy ja dobrze rozumiem jeśli chce mieć kolejny router z usługą?

 

Nie wiem czy dobrze rozumiesz, trudo mi to oceniać.

 

czyli chce kolejny internet to nie mam takiej możliwości?

 

Na razie internet jest, w zasadzie, jeden. Co więcej nikt go nie posiada, więc tym bardziej dwóch nie da się mieć.

 

Jest jakiś limit na mieszkanie?

 

Zadajesz pytanie na forum Orange. Klienci Orange Ci odpowiadają, że nikomu z nich nie zaoferowano dwóch umów na jednym adresie. Taka uroda oferty. Jeśli nie wierzysz, spytaj u operatora.

 

A jak np. ktoś mieszka z rodzicami i chce własny internet to trzeba zamówić u innego dostawcy?

 

Jak już napisałem wcześniej, internetu na własność mieć nie można. Natomiast możesz mieć umowy na dostęp do internetu z tyloma dostawcami z iloma sobie życzysz. Ograniczenie do jednej umowy na jeden adres od jednego dostawcy w praktyce nie stanowi żadnego problemu.

 

Nawet jakbym chciał 10 to powinno to cieszyć orange przecież to kolejna sprzedana usługa... chyba, że jest jakiś powód czemu to miałoby być niemożliwe.

 

Nie wiem dlaczego tak, a nie inaczej jest sformułowana oferta. Pewnie ma to jekieś uzasadnienie. Jest na szczęście konkurencja i możesz z tego skorzystać.

 

Te VPN to trochę lipa mówię o tych z SIM bo potrzebuję transfer ok 250gb na urządzeniu.

 

Ja nie pisałem o tym pseudo-VPN na GSM tylko o prawdziwych połączeniach VPN. Do ich nawiązania wystarczy jedna bramka do internetu, resztę załatwia odpowiednia konfiguracja.

 

Jedynym rozwiązaniem jeśli nie otrzymam kolejnej usługi to kupno usługi u konkurencji 😕 lub też VPS i tam założony VPN.


No dokładnie, jeśli Twoje potrzeby załatwi VPS to na 100% to jest rozwiązanie znacznie lepsze niż kopanie się z koniem o drugi adres IP.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Kolejny publiczny IP

dzięki za obszerną odpowiedź 🙂 
niestety na infolinii czy też na czacie orange nikt nie był mi wstanie powiedzieć gdzie jest taki zapis lub czym jest podyktowana taka decyzja o jednej usłudze na mieszkanie 🙂 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kolejny publiczny IP

Moim skromnym zdaniem nie oferowanie większej liczby usług dostępu do internetu na jednym adresie może wynikać z prozaicznej przyczyny jakim jest bariera techniczna. Nie wiem czy mieszkasz w bloku czy w domu jednorodzinnym, ale nie wydaje mi się aby w trakcie budowy sieci budowano ją z zapasem wolnych przyłączy. Mobilny dostęp też ma ograniczone możliwości obciążenia stacji bazowej.