Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kolejny publiczny IP

Anonim

Nie dotyczy

Kolejny publiczny IP

@blablabla2021 w tej chwili Orange ma ofertę internetu domowego gdzie w okresie podstawowym 24 miesięcy umowy masz limit 500 GB. Koszt to 60 zł miesięcznie. 

 

A jeśli chodzi o podpięcie światłowodu to u mnie była taka historia. Mój adres to Polna 70. To dom dwurodzinny my na górze, ciocia na dole. Infrastrukturę ciągnęła Nexera. Jak miał być podpisany światłowód z racji tego, że według ich planów na tym adresie jest potencjał na 2 przyłączenia, nasz adres instalacyjny został zmieniony w Orange na Polna 70/1. Ciocia jakby chciała się podpiąć (a wiem, że tak się nie stanie) miałaby Polna 70/2.

Więc też tak rozumiem, że brak drugiego Ftth na tym samym adresie to kwestia techniki. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kolejny publiczny IP

@Anonim  u mnie w kamiennicy jest 8 adresów, w szafce na korytarzu jest 10 aktywnych przyłączy, wykorzystane tylko 2 (ja i sąsiad), na moje zapytanie czy ewentualnie mógłbym zamówić drugie przyłącze do mieszkania z drugą umową odpowiedź z Orange była "jeden adres - jedno przyłącze" (choć jest potencjał nawet gdyby wszyscy mieszkańcy zamówili usługę. U Ciebie to wygląda inaczej gdyż widnieją (jakby nie patrzeć) 2 adresy - 70/1 i 70/2 (więc to nie kwestia techniczna tylko adresowa).

Anonim

Nie dotyczy

Kolejny publiczny IP

@slav72 ciekawe to co piszesz. Myślałam, że to typowo ze względów technicznych. U mnie planowali 2 przyłącza  stąd wydzielili 2 adresy (dodam jeszcze, że na tej samej posesji jeszcze jeszcze w głębi dom mojej babci ale on oczywiście nie był ujęty). Dziwna dla mnie jest sytuacja, że skoro i tak wiedzą, że jeden adres jedno przyłącze mimo mimo, że jak u Ciebie jest fizycznie możliwość więcej. Trochę pokrętna logika ale co ja maluczka mogę o decyzjach wielkich wiedzieć 😅


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kolejny publiczny IP

@Anonim  wiesz, też za bardzo tego nie rozumiem, przekazuję tylko to co usłyszałem w BOK Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kolejny publiczny IP

@slav72 a gdyby ktoś z kim mieszkasz 😉 zamówił kolejną usługę... ciekawe czy byłaby ta sama odpowiedź jeden adres - jedna usługa. Kiedyś gdy sprawdzałem sobie na stronie Orange dostępność usługi na moim adresie, to w sytuacji gdy mam do 80Mb, wyszukiwarka informowała, że dostępna jest usługa do 20Mb... więc?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kolejny publiczny IP

@Misiek62  sprawdziłem tak jak mówisz i na moim adresie mogę podnieść tylko prędkość z do 600Mb/100Mb (którą mam) do 1Gb/300Mb.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Kolejny publiczny IP

Chyba jednak ważniejsze niż kwestie czysto techniczne jest ograniczenie w systemie sprzedażowym. W tym wątku była o tym obszerna dyskusja.

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Problem-z-dorejonizowanie...