Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

Dzień dobry, 

 

główny wątek na temat funkcji bridge w funboxie3 został zapoczątkowany w lutym 2017: 

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/page/39/thread-i...

Po opcjach widocznych po zalogowaniu się do urządzenia wnioskuję, że przez ten czas nic się nie zmieniło. Obecnie mam potrzebę skonfigurowania routingu statycznego do maszyn wirtualnych. 

 

W związku z powyższym muszę zapytać czy istnieje możliwość konfiguracji tras statycznych? Może nie widzę w panelu odpowiedniego miejsca do tego (wiem, pewnie go po prostu nie ma). 

Czy orange ma jeszcze funboxy2 i wymienia je bez problemu? Ktoś to robił w ostatnim czasie? 

 

W marcu kończy mi się umowa i zastanawiam się czy szukać innego operatora ze światłem w mojej lokalizacji, czy bawić się w podwójny NAT, walczyć o funboxa2. Według strony innego dostawcy jest możliwość świadczenia usługi na światłowodzie ale muszę dopytać czy oby na pewno. 

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

Wymian na życzenie nie ma w Orange. Skontaktuj się z bok Orange czy u Ciebie nie uda się w innym trybie wymienić sprzętu ale może być to utrudnione.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

wydaje mi się, że takie rzeczy to można robić mając tzw BiznesFiber.... i tam masz lepszy router i stały adres IP.... usługa może być troszkę droższa... no i nie ma w pakiecie TV

Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@adradrodezwij się do mnie na PW w sprawie tych wymian / zmian. Może uda się wymyślić rozwiązanie dla Ciebie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

Witam,

Mam możliwość załatwienia ONT-a Orange huawei ont 8010a.

Pytanie czy jeżeli bym się zdecydował na światłowód z Orange i zamontował bym ten ONT to czy mógłbym wykorzystać swój router zamiast FB?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@Koleś Jak widzę zamieściłeś pytanie w kilku miejscach. Najlepiej jest tworzyć własny watek, bo jesteś w centrum uwagi i zarządzasz rozwiązaniem, które się może przydać innym.

Pozdrawiam


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@Koleś zapraszam na priv. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

Witam,

Dołączam do pytania o możliwośc dodania statycznego routingu do Funboxa 3. Bardzo mi przeszkadza brak takiej możliwości z poziomu GUI.

 

Siec mam skonfigurowaną tak, ze Funbox łączy się z serwerem LAN na linuxie ktory robi za router "wewnetrzny" i dalej rozprowadza sygnal w mojej pod-sieci. Niby dziala jako-tako ale są dwa problemy (oba by zapewne zniknely gdyby funbox przyjął do wiadomosci statyczną scieżkę do mojej pod-sieci):

1) TV nie da się oglądać (jest tylko vod, nagrania i program, nie ma dostępu do kanałów).

2) Żeby cokolwiek działało na routerze wewnętrznym musze miec NAT - FUNBOX "nie wie" o istnieniu LAN podłaczonego do linuxowego serwera.

 

Czy istnieje jakiś cywilizowany sposób na skonfigurowanie tego?

Pozdrawiam,

j131

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1590
  • 7940
  • 60

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode


Czy istnieje jakiś cywilizowany sposób na skonfigurowanie tego?


Nie licz, że taka funkcjonalność kiedyś się pojawi skoro nawet nie można zmienić DNSów. Podłącz dekodery do FB a resztę jak musisz daj za drugim routerem i NATuj.