Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

No przecież napisałem, że tak mam podłączone jak sugerujesz. I dlaczego mi to nie odpowiada też napisałem. Czy swoje przeświadczenie opierasz na czymś więcej niż wujek Google?

j131

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@j131Przez trzy lata użytkowania FB3 zauważyłem, że dodano dosłownie jedną funkcjonalność (sterowanie pasmem wifi). Nie liczę, że po wprowadzeniu FB6 ktoś się jeszcze będzie zajmował rozwijaniem starszego modelu. Załóż pomysł to może na fali ostatniej AMA dołożą taką funkcjonalność.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

Eh... Sądzę że to nie jest żadna "now funkcjonalność". Jestem prawie pewien że manipulowanie tymi ustawieniami jest możliwe. Wątek o przełączalności FB3 w tryb bridge sugeruje że znacznie więcej można z konfiguracją zrobić niż na to wskazuje dostępny GUI. Poza tym operator robi z ustawieniami co chce, najprawdopodobniej bez przechodzenia przez GUI: zmiany hasel robione przez portal www są automatycznie zaciągane przez Funboxa... Więc może jednak?

 

j131

 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@j131  trybu Bridge nie ma w FunBox 3.0 jest zablokowany, co do dekoderów, to jeśli druga sieć vlan nie ma ustawionego, to Orange TV nie będzie działać, zresztą chyba to wiesz, jedynie podmiana FunBox 3.0 coś zmieni. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@Anonim: Widzialem post na trzepaku z opisem całego pasztetu bez Funboxa więc mniej więcej rozumiem co piszesz. Ale interesuje mnie inny setup: Funbox 3 obecny, LAN z Orange TV za linuxem, NAT na linuxe. Czy to ma szanse działać? Na pewno będę z tym jeszcze walczył ale nie wierzę żeby nikt wcześniej nie przerabiał podobnej konfiguracji więc miło byłoby gdyby wskazówami co do technikaliów się podzielił. Na wiele nie liczę ale cuda się zdarzają...

A co do blokady rybu bridge: hiszpański przepis już nie działa? Tzn. nie da się już trybu bridge włączyć? Nie mam zamiaru sprawdzać u siebie, za duże ryzko że musiałbym wzywać serwis.

Pozdrawiam,

j131

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode

@Samotnick A, jeszcze apropos tego co jest a czego nie ma w FB3.

Przeglądając źródła stron konfiguracyjnych można zobaczyć że FB3 ma zaszyte m.in. coś takiego:

 

"routing":
{
"label":
{
"help":"TO BE DEFINED",
"title":"routing",
"subtitle":"This page enables you to configure a static rounting table.",
"table":
{
"title":"Routing table :",
"header":
{
"dest":"Destination Network",
"mask":"Destination Network Mask",
"gateway":"Gateway",
"enable":"Enable",
"delete":"Delete"
},

 

Czyli może niekoniecznie dowód że jest zaimplementowane ale na pewno mogłoby być.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

FunBox3 routing statyczny oraz bridge mode