Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

FunBox - zasilanie, zakres napięcia


@Maciej1969napisał(-a)

@ketrasaArtur Dzięki za Twoje. Opisując spadek aż ca 1V, z 13V na jałowym biegu, do 12V pod obc. to by znaczyło, że zasilacz w ogóle nie byłby stabilizowany! A chyba oryginalny od FB jest przecież.


Bardziej mi chodziło podanie dla przykładu. Faktycznie spadek 1 V to było by ogromne obciążenie dla zasilacza 👍😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 329
  • 2037
  • 1

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

@bluesmanniaki Dzięki serdeczne, tak, prześledziłem to zanim napisałem - też bardzo fajne rozwiązanie dla FB. Ja jednak szukam wydajniejszego, podtrzymania także dla kamer i dod. dla systemu alarmowego.

Pozdrawiam serdecznie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

Hello. Obiecałem dać info, więc daję: oto co przed chwilą otrzymałem: „

Dzień dobry,
rzeczywiście ma Pan rację. Po odłączeniu zasilania napięcie na wyjściu pokazuje wartość napięcia akumulatora.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Pozdrawiamy,
Safety Zone”. Czyli miałem rację. Wniosek: wciąż nie znam 100% pewnej odp. na pytanie czy FB poradzi sobie swobodnie z np. 13V bezp. ze std akumulatora, którego napięcie podawane jest na wyjście wszystkich buforowych systemów podtrz. zasilania? Pozdrawiam Forumowiczów Nasz Orange 🙂

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2196
  • 8179
  • 33

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

Widać, że jesteś majsterkowiczem, to sobie wstaw stabilizator odpowiedni i będziesz spoko. Na pewno sobie poradzisz.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2196
  • 8179
  • 33

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

... a jak jesteś rzeczywistym majsterkowiczem, możesz rokręcić FB (czy są plomby?) i odszukać na płytce stabilizator napięcia a następnie jego absolute maximum ratings. Będziesz wiedział, czego się nie obawiać. Z jakiegoś majsterkowiczowskiego tutejszego wątku taki fragment płytki zrzucam z okolic gniazda zasilania, niestety niezbyt czytelne oznaczenia. Spróbuj tą drogą, z pomocą swojego multimetru (i podziel się spostrzeżeniami).

Screenshot_2024-05-27_14-09-25.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

@pirenej Wielkie dzięki! Pójdę tym tropem 🙂 Trochę mam teraz innych zajęć, ale dam info gdy ogarnę. Pozdrawiam serdecznie radioamatorsko: Vy 73 de SP1MS


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

FunBox - zasilanie, zakres napięcia

@Maciej1969  73...jakby to napisał mój Ojciec też krótkofalowiec...