Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng  ja jeszcze wrócę do pytania zadanego przez @j131  w tym poście Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz – Strona 2 - Nasz Orange , czy zmieniłeś protokół szyfrowania w module?

Ustawienia w FB 6 są prawidłowe.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

Ten falownik ma zewnętrzny moduł WiFi, który służy, między innymi, do sieciowej konfiguracji falownika - tj, wskazania z jaką siecią FB moduł WiFi ma współpracować i jaki algorytm szyfrowania zastosować (dostawca falownika sugeruje TKIP). Ta konfiguracja zakończyła się sukcesem. Natomiast podłączenie falownika do sieci internetowej odbywa się przy wykorzystaniu  androidowej aplikacji Solis Home - i na tym etapie to nie działa


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng 

WiFi 6 zaptaszkuj żeby był nieaktywny dla 2,4GHz (to w konfiguracji FB). Poza tym TKIP nie jest obsługiwany przez FB, więc mimo że do połaczenia telefon-falownik rekomendują to szyfrowanie to do połączenia falownik-FB musi być AES (to w konfiguracji falownika). Jeśli falownik nie obsługuje AES to niestety tylko wymiana na moduł który obsługuje takie szyfrowanie może pomóc. Ale to byłoby bardzo dziwne.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng  może coś nie tak z tą apką, poza tym dawno nie miała aktualizacji...

Koledzy @agat13 , @j131  coś mylicie pojęcia właśnie "zaptaszkowane" wifi 6 jest aktywne:

slav72_0-1675348199611.png

jak pisałem wcześniej @Kris_Orng ustawienia w modemie ma ok:

slav72_0-1675350040111.png

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

Faktycznie przeoczyłem odptaszkowanie 2,4 po podziale częstotliwości, od tego zacznę

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng 

Ponieważ tylko @slav72 z uczestników dyskusji ma FB6, to na pewno ma rację co do tego jak postawić ptaszki w FB6. Tak czy owak liczy się żeby WiFi 6 nie był aktywny. Ważniejsze jest jednak szyfrowanie, sprawdź czy możesz wybrać coś innego niż TKIP. Algorytmy szyfrowania w FB i w falowniku muszą się zgadzać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz


@Kris_Orngnapisał(-a)

Faktycznie przeoczyłem odptaszkowanie 2,4 po podziale częstotliwości, od tego zacznę

 


@Kris_Orng  nic nie przestawiaj w modemie, jak pisałem dwukrotnie ustawione masz dobrze, powyżej wkleiłem jak to wygląda przy aktywnym standardzie wifi6.

Edyta:

Sprawdź to szyfrowanie, o czym pisze @j131 .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

Nie zmieniłem jeszcze - zmienię jutro jak falownik się obudzi tzn. z TEKIP na AES

 

Jeszcze raz, żeby było jasne - zaznaczenie "ptaszka" w boxie (polu) np. "nieaktywny na 2,4 GHz" oznacza, że standard WiFi 6 jest aktywny w sieci 2,4 GHz.

 

@slav72 nie było mnie jakiś czas - przeczytałem wsteczne posty dopiero teraz - wszystko jest jasne - jutro sprawdzę szyfrowanie 

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng tak więc w Twoim FunBoxie ustawienia masz prawidłowe,  spróbuj jutro z tym szyfrowaniem zadziałać i daj znać czy się powiodło. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

Okazało się, że kluczowym elementem w nawiązaniu łączności z falownikiem było jednak prawidłowe ustawienie (od-ptaszkowanie) standardu WiFi 6 w obu częstotliwościach - dlatego kliknąłem "rozwiązanie problemu" w odpowiedzi @slav72 . Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu "mojego" problemu w szczególności dwóm, kolegom @j131  i @agat13, którzy podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrymi komentarzami. Kolejny raz okazało się, że w tak renomowanej firmie, jak Columbus, procedury dla Klientów zawierają błędy - oczywiście należało algorytm szyfrowania ustawić na AES a nie TIKP, jak upierali się ich konsultanci nawet w rozmowach telefonicznych

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam