Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

 

Dzień dobry. Dwa dni temu zamontowano mi modem FunBox6.0, niestety muszę go mieć w piwnicy. Zasięg na piętrze znikomy, na piętrze zerowy. Czy mogę zrobić drugą sieć na piętrze za pomocą Routera Archer MR200. Jeżeli tak bardzo proszę o pomoc przy skonfigurowania. Myślałem, że wpięcie przewodu do gniazda WAN załatwi sprawę.

Bardzo dziękuję za pomoc

 

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11621
  • 52

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze


@Grzegorz40napisał(-a)

 

Dzień dobry. Dwa dni temu zamontowano mi modem FunBox6.0, niestety muszę go mieć w piwnicy. Zasięg na piętrze znikomy, na piętrze zerowy. Czy mogę zrobić drugą sieć na piętrze za pomocą Routera Archer MR200. Jeżeli tak bardzo proszę o pomoc przy skonfigurowania. Myślałem, że wpięcie przewodu do gniazda WAN załatwi sprawę.

Bardzo dziękuję za pomoc

 

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.


Banalnie proste, wpinasz tego Funboxa po LAN i w WAN TP-LINK, nie trzeba nic ustawiać, będzie druga sieć, czytając twoje posty, nie ogarniasz konfiguracji sieci, więc nie grzeb w konfiguracji FunBox czy TP-Link, tego TP-LINK przywróć do ustawień fabrycznych, co do filmików to na YouTube jest sporo i kwestia wpisania co chcesz wiedzieć, choćby budowa drugiej sieci, czy poprawienie zasięgu wifi. Inna sprawa, teraz gro interesuje się informatyką i jakbyś poszukał to znajdziesz kogoś, tłumaczenie laikowi co z czym, to pisania na tydzień 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

To jest router pod LTE wiec musisz zrobić inaczej (brakuje mu trybu pracy jako AP). Przełączyć w tryb Wireless Router (tak powinno być wygodniej), wyłączyć DHCP i podłączyć do portu LAN. Potem już tylko ustaw WiFi. Najlepiej nazwij sieć tak samo jak na FB6 i ustaw to samo hasło.

739AA971-38B5-4343-9D70-D73F0C654CCA.png

E78E3997-5F25-42B0-9626-AF01332CC120.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40  najpierw skonfiguruje sieć wifi, później wyłącz DHCP. W odwrotnej kolejności laik może mieć problem z połączeniem się z routerem po wyłączeniu automatycznego przydzielania adresów. 

Prócz SSID i hasła ustaw ten sam kanał i szyfrowanie. Tak będzie lepiej. 

Oczywiście TPlinka podłącz kablem z Funboxem, bo inaczej się nie da...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 Zapomniałem, że musisz ręcznie ustawić adres wewnętrzny bo router nie dostanie go z DHCP od FB6. Jeżeli FB6 ma na przykład 192.168.0.1 to dla MR200 ustaw 192.168.0.2. Będziesz mógł się bez problemu zalogować do MR200 i ustawiać WiFi. Nie wspominałem o kanałach bo pisałeś, że zasięg jest dobry tylko w piwnicy. Ale co do zasady nie ustawia się pobliskich AP na tych samych kanałach. @agat13 ten sam kanał to zła rada. Prócz możliwych interferencji dochodzi wspólna domena kolizyjna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Samotnick  według badań z laboratorium wynikało, że łatwiej jest się dogadać będąc kolejkowanym przy transmisji w jednym kanale niż mieć problem z zaszumieniem wynikającym z nadawania w sąsiednich. Wtedy właśnie interferencje wzajemne są mniejsze niż zakłócenia z harmonicznych

Tam mnie uczono

Logicznie jest wtedy, że SWB ma te same ustawienia co FB...i jakoś się dogadują 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@agat13 Jakim zaszumieniem z sąsiednich?. Chyba tylko przy złym doborze kanałów w paśmie 2.4. To jest elementarz konfiguracji sieci bezprzewodowej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Samotnick  cóż, może trzeba zweryfikować dane...

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Zrobiłem według kolejności.
1. Zresetowałem tp-linka 
2. Zmieniłem Operation mode (tu mam pytanie czy karta sim może pozostać w routerze)
3. Odznaczylem enable DHCP
4. Zmieniłem nazwę sieci i hasło w dwóch wariantach. Jedno inne jak w Funboxie drugie takie sama nazwa i hasło jak w funboxie.


4. Podłączyłem LAN eth w funboxie LAN/WAN w tp linku. 
Niestety....

Drugą wersję tę bardziej rozbudowaną spróbuję ogarnąć wieczorem l, ale to czytam to nie wiem czy to ogarnę.
Może coś źle robię?

 

Zapomniałem dodać że po powyższych zabiegach nie mogłem się połączyć z siecią I tak dzięki za odzew.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Adresację musisz sprawdzić i upewnić się że oba rutery są w tej samej, jeśli tp nie dostaje od fb dhcp, to wszystko trzeba ustawić ręcznie, maske brame, dns, i IP.