Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1675
  • 8253
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Powinno działać według opisanego przeze mnie przepisu o ile podłączasz przewód do odpowiedniego portu i o ile ten przewód jest sprawny. Czy świecą się diody przy porcie kiedy jest podłączony? Inne urządzenie podłączone do niego otrzymuje adres z FB6 i ma dostęp do internetu?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2073
  • 11692
  • 52

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze


@Grzegorz40napisał(-a)

 

Dzień dobry. Dwa dni temu zamontowano mi modem FunBox6.0, niestety muszę go mieć w piwnicy. Zasięg na piętrze znikomy, na piętrze zerowy. Czy mogę zrobić drugą sieć na piętrze za pomocą Routera Archer MR200. Jeżeli tak bardzo proszę o pomoc przy skonfigurowania. Myślałem, że wpięcie przewodu do gniazda WAN załatwi sprawę.

Bardzo dziękuję za pomoc

 

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.


Banalnie proste, wpinasz tego Funboxa po LAN i w WAN TP-LINK, nie trzeba nic ustawiać, będzie druga sieć, czytając twoje posty, nie ogarniasz konfiguracji sieci, więc nie grzeb w konfiguracji FunBox czy TP-Link, tego TP-LINK przywróć do ustawień fabrycznych, co do filmików to na YouTube jest sporo i kwestia wpisania co chcesz wiedzieć, choćby budowa drugiej sieci, czy poprawienie zasięgu wifi. Inna sprawa, teraz gro interesuje się informatyką i jakbyś poszukał to znajdziesz kogoś, tłumaczenie laikowi co z czym, to pisania na tydzień 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1675
  • 8253
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@IreneuszCD To jest router do sieci komórkowej. W podstawowym trybie pracy podłączenie do portu WAN, który wtedy działa jako LAN4, wprowadzi mu drugi serwer DHCP do sieci. Słabo. W trybie Wireless Router może podłączyć do portu WAN ale skoro i tak musi zalogować się do routera aby zmienić tryb to lepiej wyłączyć DHCP, w tym samym miejscu zmienić od razu adres IP i podłączyć się do LAN1. Po co ma mieć podwójny NAT?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2073
  • 11692
  • 52

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Samotnick masz rację 😉

Nie dopatrzyłem, że to okrojony router z opcji.

Ja polecił bym @Grzegorz40 poszukać na jakimś portalu aukcyjnym TP-Link Archer C6, ten jest stosunkowo tani i ma tryb Punktu Dostępu (AP Klient), wtedy będzie jedna sieć i zero udziwnień.

Tego TP-Link co masz @Grzegorz40 sprzedaj i tyle.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1675
  • 8253
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Tryb AP, nie AP Client. Client służy do podłączania AP do drugiego AP i udostępnianiu połączenia przewodowego.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Ostateczne ustawienia 

Operation mode: wireless

Wyłączone: backup GSM

Nazwą sieci: inna

Ip i maska ta sama funbox

Pozostawione DHCP

Podłączone pod WAN w tp link

Czyli generalnie ostatni post najtrafniejszy. To mnie zaczęło zastanawiać. Wikipedie narazie pozostawie. 

Dziekuję.

Praktycznie żadnych zmian.

Funbox mrugal na podłączonym przewodzie, ale sprawdziłem inny przewod na krótko no i ..."Jogi babu, brawo Jasiu..." albo źle zariona przeze mnie wtyczka albo źle zarobione gniazdo przez Elektryka. 

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1675
  • 8253
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 To już lepiej oznacz swój post. To co proponował @IreneuszCD ma sens tylko w przypadku klasycznego routera. Ty musiałeś zmieniać konfigurację. Nie mówiąc, że wcześniej sugerowałem abyś sprawdził przewód sieciowy. W tej chwili masz podwójny NAT. Urządzenia podpięte do sieci przewodowej lub bezprzewodowej w FB6 nie będą miały dostępu do tych podłączonych do MR200.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22150
  • 181

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze


@Grzegorz40napisał(-a)

..

Ip i maska ta sama funbox

...

 


Oj, chyba jednak nie. Zgodnie z tym co sam wkleiłeś:

https://nasz.orange.pl/t5/image/serverpage/image-id/39043iEED586370432004F/image-size/large?v=v2&px=...

masz jednak inne IP na FB a inne na TP-Linku.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1675
  • 8253
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@j131 I dlatego jako tako ale jednak działa.