Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Funbox 

Ustawienia serwera dhcp

Ip modemu 192.168.1.1

Maska podsieci LAN 255.255.255.0

 

TPlink jak na zdjęciu

 


Screenshot_20240203_124550_Chrome.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53649
  • 625

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40  masz dwie takie same adresację sieci, tylko przy wyłączonym DHCP nie powinno mieć to znaczenia 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Przepraszam, że pytam ale ja naprawdę jestem blady w tych tematach to znaczy że mam coś zmienić czy tak powinno być okej I pytanie Dlaczego nie działa


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 Adres MR200 daj na 192.168.1.2. Maska taka jak w FB6. Reszta ustawień nie ma znaczenia. Podłącz do portu LAN1.

PS. Ten adres jest potrzebny tylko aby uzyskać dostęp do konfiguracji. Nie ma żadnego wpływu na pracę WiFi. Jeżeli ustawisz taki sam jak w FB6 to możesz położyć sieć lokalną w zakresie wyjścia na świat, a przynajmniej spowodować losowe działanie bramy. Robisz po prostu błąd używając portu WAN w MR200.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22195
  • 182

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 

Dwa urządzenia w jednej sieci nie mogą mieć tego samego adresu IP. Ja rozumiem że się nie znasz, ale dla własnego dobra lepiej byś zrobił gdybyś choć cokolwiek z wiki poczytał, zanim zaczniesz grzebać.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 Jeszcze jedna rzecz: jeżeli pozostawisz kartę SIM w urządzeniu to sprawdź czy jest włączona funkcja backupu do 3G/4G i ewentualnie ją wyłącz bo inaczej router będzie cały czas podłączony do sieci komórkowej (niepodłączone gniazdo WAN).IMG_0361.png

Jeszcze druga myśl: Możesz pozostawić MR200 w trybie routera 3G/4G, ustawić mu adres wewnętrzny na 192.168.1.2 i na razie wyłączyć serwer DHCP. W momencie awarii światłowodu wyłączasz DHCP w FB6 a włączasz w MR200 i odnawiasz dzierżawę na podłączonych urządzeniach. Do czasu usunięcia awarii masz działającą sieć w oparciu o LTE.  

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Może i masz rację, jednakże czas ogranicza i szczerze mówiąc myślałem że w dzisiejszych czasach takie rzeczy to z automatu się robią. 

 

Sorry, ale po zmianie ip na 192.168.1.2 nie mogę się już zalogować do tej sieci.
Nawet po wyłączeniu funboxa gdy miały się jakoś gryźć z tymi sieciami.
Proszę Panowie o pomoc na prawdę będę wdzięczny. Szukałem w necie mojego problemu i niewiele znalazłem.

Dzięki

 

Screenshot_20240203_195745_Chrome.jpg

 

__________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22195
  • 182

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 

Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy.

Masz trzy opcje.

Z automatu. Żyjesz z mizernym zasięgiem FB6. Bez kombinacji i zmian.

Z nakładem czasu. Poświęcasz go na przeczytanie podstaw, zastanowienie się jak ma ta sieć wyglądać i konfigurację. W tym pomożemy.

Trzecia opcja. Wynajmij specjalistę lokalnie. Nic nie musisz wiedzieć o sieciach, powinno pójść szybko i bezboleśnie.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 38
  • 0

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

Powiem szczerze normalnie to może i bym zapłacił komukolwiek Jakby przyszedł i powiedział z góry to kosztuje tyle, jednak obawiam się że czytając jak czytałem fora i podpowiedzi, oglądając filmy na YouTubie to czesto pojawiały sie rozwiązywania problemów za pomocą "A może zrób tak" skończy się może jak z murowanie ścian w dzisiejszych czasach, a tego nie doliczyłem i tego. 

Rozumiem, że chcesz jakoś pomóc i denerwuje Ciebie ze chcialbym miec podane rozwiazanie na tacy, ale to chociaż podeślij proszę sensowne materiały (linki) do edukacji bo net posiada wiele śmieci. Zauważ że Wykonałem generalnie czynności, które podpowiadał kolega to nie przyniosło żadnego skutku, ale czy to znaczy że źle podpowiadał czy nie wspomniał o rzeczach  dla niego oczywistych. Nikogo nie chcę tym co pisze wkurzać na tym forum po prostu liczyłem na jakąś pomoc i myślałem że rozwiązanie będzie dość proste. Jak mi pomożesz chociaż z linkiem co powinienem przeczytać i żeby to nie były bzdury to chętnie to zrobię.. pozdrawiam 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22195
  • 182

FUNBOX 6.0 i ARCHER MR200 po LAN - znikomy zasięg na piętrze

@Grzegorz40 

Przede wszystkim się nie denerwuj.

Kolega podał prawidłowy przepis, faktycznie zakładając nieco zbyt optymistycznie, że nie musi pisać zbędnych szczegółów.

Co poszło nie tak? Trudno powiedzieć. Może użyłeś portu WAN rutera, może zrobiłeś jakąś literówkę.

Linku do gotowca w tym przypadku nie sposób podać, bo prawdę mówiąc trochę próbujesz wiązać buta dżdżownicą, a wtedy łatwo się we własnych nogach zaplątać.

Na twoim miejscu zacząłbym lekturę od wiki na temat adresów IPv4. A ostatecznie i tak wywalił bym ten modem i kupił AP z prawdziwego zdarzenia.