Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

Włączyłem statyczny adres IP na moim routerze dla mojego komputera Potrzebowałem tego do uruchomienia serwera Ale zacząłem mieć problemy z włączonym statycznym adresem IP Gdy statyczny adres IP jest włączony, wszystkie programy działają dobrze, ale nie działa Połączenie kablowe Tylko Wi-Fi Kiedy wyłączam statyczny adres IP, moja przeglądarka Discord przestaje działać Ale połączenie kablowe działa.

9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

Cześć @ivansam 

Próbowałeś może wykonać w systemie Windows diagnostykę/narzędzie do rozwiązywanie problemów z siecią. Może diagnostyka coś podpowie. Wchodzisz w ustawienia a następnie wybierasz Sieć i Internet i później klikasz w Narzędzie do rozwiązywanie problemów z siecią.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

Nie, to nie pomaga


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

Spróbowałeś zresetować router i kartę sieciową. Podepnij modem do komputera kablem. Wpisz statyczny adres IP. @ivansam jaki posiadasz router?

Może coś to pomoże 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

@ivansam jaki adres statyczny wpisujesz? Jaki masz adres dynamiczny oraz adres IP bramy? Jki masz zakres adresów IP dynamicznych ustawionych na routerze?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

Potrzebuję statycznego adresu IP dla serwera Nie piszę tam żadnego konkretnego ip

nie wiem, gdzie znaleźć zakres 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

@ivansam  wkarte sieciową wpisz adres karty kompa 192.168.1.100, adres bramy 192.168.1.1. maska 255.255.255.0

Ewentualnie DNS 192.168.1.1 lub 194.294.159.1


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

nie działa, nawet sieć nie wykrywa


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

@ivansam 

Po pierwsze zdecyduj się czy chcesz mieć ten adres na połączeniu kablowym czy na WiFi. Po drugie zdecyduj się którego połączenia chcesz używać, nie używaj obu na raz: albo kabel albo WiFi. Przynajmniej dopóki tego nie ogarniesz, steruj połączeniami ręcznie.

Po trzecie i najważniejsze pokaż zrzut tej strony konfiguracyjnej FB6 na której to ustawiasz, bo w tej chwil rozmawiamy ze sobą jak ślepy o kolorach. Żeby poprawnie doradzić muszę zobaczyć konfigurację.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dziwne rzeczy ze statycznym adresem IP

@ivansam jaki adres IP statyczny wpisujesz w ustawieniach karty sieciowej? Być może masz inną pulę IP ustawiona na routerze i dla tego podane ustawienia przez @agat13 nie działa. Opisz trochę szerzej co wpisujesz w ustawieniach karty sieciowej. Jak się da wrzuć screeny.