Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Do mojego FlyBox'a mam podłączonych kilka urządzeń w tym drukarkę HP LaserJet 1200 przypiętą do ww. routera przez kabel USB - nie mam problemów z drukowaniem dokumentów z laptopów (jednn podłączony jest bezpośrednio kablem ethernetowym, drugi pracuje poprzez WiFi). Do tej sieci podłączone są dwa android'owe telefony komórkowe. Czy ktoś może przećwiczył jak drukować dokumenty z telefonu komórkowego na ww. drukarce.

Aplikacje HP Smart lub Google Cloud Print nie działają, gdyż łączą się z drukarkami wyposażonymi w moduł WiFi, a moja jest starszego typu i takiego modułu nie ma.

Czy w ogóle jest to możliwe w tej konfiguracji podłączenia drukarki do sieci domowej??

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Kris_Orng pamiętam, że udało mi się wykonać wydruk na drukarce HP, ale podłączone przez skrętkę do portu LAN w routerze.

Poniżej screeny apkę, których używałem do wydruków:

Screenshot_20210515-223633_Google Play Store.jpg

 

Screenshot_20210515-223707_Google Play Store.jpg

 

Screenshot_20210515-223715_Google Play Store.jpg

 

Nie pamiętam tylko z której apki użyłem do drukowania, ale w archiwum mam zapisane te trzy.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Ostatnio chciałem drukować bezpośrednio na drukarce przez kabel z tableta i bardzo dobrze sprawdził się nokoprint. Może zadziała też przez Wi-Fi?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Kris_Orng  Witam, Oficjalne aplikacje producentów wspierają drukarki z wi-fi lub bluetooth natomiast niesieciowe do routera. Spróbuj, takich nieoficjalnych aplikacji co wyszukują, drukarki co podłączają do routera. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dynamixsoftware.printhand

Ale Aplikacja płatne  wiec zakup na własne ryzyko.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Dziękuje za rady i sugestie. Ale minie nie chodzi o to, by szukać rozwiązań na własne ryzyko, niepewnych i przez to może niebezpiecznych i kosztownych. Pytanie jest przecież proste - czy na urządzeniach dostarczonych przez Orange tzn. router Flybox, dwa telefony SMART z Androidem można drukować dokumenty na standardowej drukarce laserowej podłączonej do ww. routera kablem USB.

Ta drukarką ma swój adres sieciowy: \\192.168.1.1\HP_LaserJet_1200_0 ; jak go wpiszę do okna "Uruchamianie" wyświetla się okno "Kolejki wydruków" (jest puste, bo nie ma wydruków), ale to oznacza, że Laptop z Windows 10 widzi w sieci tę drukarkę - zresztą nie mamy problemów z wydrukiem dokumentów z dwóch laptopów, które są w sieci domowej obsługiwanej przez Flybox - patrz zrzuty poniżej

Chodzi o to, że jak  wpisuję ww. adres sieciowy w aplikacje np. HP Smart lub Google Cloud Print tj. w aplikacje obsługujące wydruki inicjowane z androidowego urządzenia, to one nie widzą tego adresu, czyli drukarki - może popełniam jakiś błąd - dlatego ww. pytanie (kursywą) jest przede wszystkim skierowane do eksperta Orange, który na nie powinien odpowiedzieć - bo jeszcze raz podkreślam, że to Orange dostarczył urządzania, których możliwości powinny być eksploatowane przez Klienta w pełni. Jeśli w jakimś zakresie jest to niemożliwe, Klient powinien o tym wiedzieć - i Orange powinien go o tym powiadomić.

 

Uruchom.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejka.JPG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Kris_OrngNa stronie HP są filmy instruktażowe i sterowniki . Zerknij, może coś podpowie ...

https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-laserjet-1200-printer-series/29789

Pozwolę sobie jednak na uwagę, że operator sprzedając sprzęt nie jest w stanie powiedzieć wszystkiego i przewidzieć nieszablonowych rozwiązań autorskich klientów. To tak jakby kupując Fiata oczekiwać odpowiedzi od sprzedawcy czemu nie sprawdza się na torze wyścigowym..(sorki za porównanie, ale to kupujący również świadomie coś bierze i skoro nie zadałeś pytania, nie dostałeś odpowiedzi). Nie bronię sprzedawców czy operatora, ale to takie wydaje mi się na wyrost pretensje...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@agat13 Dziękuję za link do HP, ale niektóre z nich już przejrzałem - wydaje się, że jednak nie znajdę tam rozwiązania problemu - ale jeszcze raz przejrzę, może coś przeoczyłem, ale wydaje mi się, że instrukcje tam zamieszczone dotyczą drukarek z kartą sieciową WiFi i Blue Tooth. Ja mam konto w HP, bo od lat korzystam z ich sprzętu i wszystkie sterowniki mam uaktualniane na bieżąco..

Ja nie mam pretensji do sprzętu - działa dobrze i jestem zadowolony - ale są sytuacje, w których chciałbym zdalnie wydrukować dokument domownikowi, bo jestem poza domem - a dokumenty trzymam w chmurze np.  na OneDrive. Podobnie jak mogę zobaczyć obraz z kamer podłączonych do sieci przez WiFi i FlyBox'a.

Po tych wszystkich próbach zdalnego wydruku z telefonu wydaje się, że nie jest możliwy wydruk dokumentów na drukarce w konfiguracji podłączeń jak w tytule tego posta, ale nie jestem pewien czy mam rację i dlatego oczekiwałbym, by ekspert Orange to potwierdził, bo dysponuje większym zasobem wiedzy technicznej niż np. ja. Jeśli moje wątpliwości by się nie potwierdziły uniknąłbym inwestycji w nową drukarkę, ale już modułem zdalnej komunikacji. - jak zwykle chodzi o pieniądze ale i o jasną odpowiedź


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@Kris_OrngRozumiem potrzeby i złożoność problemu. Nie wydaje mi się jednak, aby ktokolwiek w Orange rozpatrywał tak skonstruowaną interakcję szczególnie na mało popularnym w użyciu flyboxie. Szybciej ktoś z użytkowników "niezrzeszonych" podpowie (moje doświadczenie z tym sprzętem jest minimalne), bo może próbował tego samego działania, niż wypowie się ktoś techniczny od operatora...Zakładam, że właśnie TY masz większy zasób wiedzy niż niejeden doradca..bo u Ciebie (z tego co czytam) działają usługi w konfiguracji dość specyficznej...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

@agat13 Nie wydaje mi się, że moja konfiguracja sieciowa jest specyficzna - jest FlyBox, który de facto jest routerem, i może łączyć się z siecią komórkową po dwóch częstotliwościach 2,4 i 5,0 GHz.  - do najbliższego masztu sieci mam w linii prostej ok. 1000 m, więc sygnał mam dobry, a średnia szybkość pobierania wynosi 80 Mb/s. tak że nie jest źle.

Wewnątrz w domu łączę się z routerem po Wifi i kablem (4 urządzenia, bo tyle jest złączy ethernetowych we FlyBox'sie) - w sumie do routera mam podłączonych 8 - 10 urządzeń - jest to standard  i nad nim  jakoś panuję - jedynym specyficznym urządzeniem jest drukarka. którą nota bene można odłączyć od USB we FlyBox'sie i w jej miejsce podłączyć np. PenDrive/SSB dysk i korzystać z zasobów tych dysków. np. wyświetlać filmy/zdjęcia na laptopie, a przy pomocy technologii DLNA/Chromecast, wyświetlać je na ekranie większego SMART telewizora. Ponowne podłączenie drukarki nie sprawia problemu. Chciałem efektywnie wykorzystać posiadane urządzania korzystając z możliwości sieciowych, ale chyba z drukarka mi się nie uda. Dziękuje za sugestie i podpowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z telefonu Android'owego na drukarce podłączonej do routera FlyBox przez kabel USB

Funbox jest urządzeniem świadczonym w modelu "as is". Nie ma tu żadnej gwarancji czy specyfikacji. System android sam w sobie nie ma obsługi drukarek sieciowych bo producent do tego modelu nie wyprodukował sterowników na Androida. Zostaje szukanie nieoficjalnych rozwiązań.