Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 767
  • 2612
  • 0

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

Witam Czy można zmienić w smart boxie szerokość kanału z 20 na 40 mhz ? I czy jak się świecą dwie pomarańczowe diody to oznacza dobre połączenie?

 

 

 

__________________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1585
  • 6841
  • 48

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

tolek_0-1720079673986.png

W Smart Wi-Fi Box jeśli dioda Sygnał będzie pomarańczowa, to sygnał jest słaby, dioda czerwona oznacza brak sygnału.

źródło: ce02df77-a1d8-4534-a7f1-16c6ac18a543.pdf (binaries.pl)

ale w Smartbox Wi-Fi 6 kolor pomarańczowy oznacza że jest wszystko OK.

Zobacz wideo: 💡 ORANGE EKSPERT - 👉 Smartbox Wi-Fi 6 (youtube.com)

tolek_0-1720080183018.png

 

Tutaj Smartbox Wi-Fi 6 | Orange Polska w sekcji Jak rozdzielić sieci dla pasma 2.4 i 5 GHz w Smartbox Wi-Fi 6? możesz zobaczyć możliwość ustawienia szerokości pasma:

 
 

svb31.jpg

 

W ostatnim linku masz również informacje o diodach na Twoim urządzeniu:

svb6.jpg

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54966
  • 651

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

@Januszbba Według mnie tak. Dla 2,4GHz w FB6 masz w Ustawieniach Zaawansowanych możliwość "odptaszenia" szerokości 20 lub 40MHz. Dla 5GHz jest z defaultu 160MHz, ale pamiętaj, że działa SMART, który może (widząc zakłócenia w otoczeniu) zmniejszyć szerokość kanałów

To w FB, a SWB skopiuje ustawienia z FB


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1585
  • 6841
  • 48

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

tolek_0-1720079673986.png

W Smart Wi-Fi Box jeśli dioda Sygnał będzie pomarańczowa, to sygnał jest słaby, dioda czerwona oznacza brak sygnału.

źródło: ce02df77-a1d8-4534-a7f1-16c6ac18a543.pdf (binaries.pl)

ale w Smartbox Wi-Fi 6 kolor pomarańczowy oznacza że jest wszystko OK.

Zobacz wideo: 💡 ORANGE EKSPERT - 👉 Smartbox Wi-Fi 6 (youtube.com)

tolek_0-1720080183018.png

 

Tutaj Smartbox Wi-Fi 6 | Orange Polska w sekcji Jak rozdzielić sieci dla pasma 2.4 i 5 GHz w Smartbox Wi-Fi 6? możesz zobaczyć możliwość ustawienia szerokości pasma:

 
 

svb31.jpg

 

W ostatnim linku masz również informacje o diodach na Twoim urządzeniu:

svb6.jpg

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 767
  • 2612
  • 0

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

@tolek Ja mam najnowszego wifi boxa Dzięki 🙂 Ale jeśli mieszkam w bloku gdzie jest dużo innych sieci co mają 2.4 ghz to lepiej fun box 3.0 i wifi boxa ustawić na 40 mhz? Tylko mam problem jeszcze w ustawieniach wifi boxa  nie mogę ustawić szerokości bo pola są zaciemnione niedostępne.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1585
  • 6841
  • 48

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

Najlepiej wtedy wybrać pasmo 5GHz które ma więcej kanałów niż 2,4 które może być zapchane. 

Sprawdź sobie np. WiFiAnalyzer na Androidzie jakie kanały są wolne lub najmniej zajęte aby zmniejszyć zakłócenia. 

40Mhz masz więcej pasma więc możliwość szybszego transferu ale jednocześnie jest to szerszy kanał więc w bloku niemal na pewno będziesz na kanale zajętym już przez kogoś. Dlatego mimo wszystko 5GHz to najlepsza opcja, mniejszy zasięg niż 2,4GHz ale bardziej stabilne. Najlepiej chyba przetestować bo każdy przypadek może być indywidualnu. 

Teoretycznie można też ustawić na "auto" żeby Smartbox sam zdecydował. 

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 584
  • 2147
  • 18

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

Tak właściwie to lepiej niech wszystko jest "auto", wtedy router sam sobie dopasuje w razie tłoku w sieci. Dodatkowo przy wi-fi 5GHz jest dodatkowe skanowanie sieci np. radary wojskowe/meteorologiczne co skutkuje tym że sieć może co jakiś czas zanikać. Z moich testów wynika że max powinno być ustawione na 80MHz. Zaznaczam jednak że mam inny router.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1585
  • 6841
  • 48

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

Co do wyboru kanału, na screenach na stronie Orange widzę że też te pola są wyszaszone (niemożliwe do zmiany), więc podejrzewam że ograniczyli taką możliwość aby ograniczyć problemy kiedy użytkownicy zrobią nieoptymalne ustawienia. Też nie ma informacji o tym jak zmienić kanał czy szerokość pasma więc to sugeruje, że nie ma takiej możliwości. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 767
  • 2612
  • 0

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

@tolek  Ja mam scalone ustawienia 2.4 i 5 ghz i mam ustawione na auto i tak zostawić lepiej? 🙂


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 584
  • 2147
  • 18

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

@Januszbba 

Sieci lepiej rozdzielić, nie wszystkie sprzęty mogą się połączyć wtedy z wi-fi.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1585
  • 6841
  • 48

Czy można zmienić w Smartbox Wi-Fi 6 szerokość kanału Wi-Fi?

Najlepiej abyś zweryfikował przez wspomnianą aplikację WiFiAnalyzer czy ustawienie auto ustawiło Twoją sieć WiFi w najmniej zatłoczonych kanałach - w aplikacji masz wykresy widocznych sieci i widzisz czy wykresy te nachodzą na siebie.