Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

Przepraszam - nie mogłem się przekopać przez 19 stron tego wątku, więc może się powtórzę:

 

- czy Livebox 10 umożliwia wreszcie instalację VPN?

 

Wesołych Świąt 🙂

 

Piotr

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Nadciąga... Funbox 10...??? – moderator Michał

11 ODPOW. 11

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

@Moldcad Nie przypominam sobie aby jakiś FB uniemożliwiał instalację VPN. Tobie prawdopodobnie chodzi o VPN wbudowany w urządzenie? Jaki konkretnie VPN masz na myśli?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

Drogi @Samotnick 

Wszyscy mnie informowali, że się nie da na żadnym dotychczasowym modelu. Jeżeli jestem w błędzie - uprzejmie proszę o instrukcje (layman's terms, bo żaden ze mnie Network Admin :)) jak to zrobić na moim FB 3.0 - testuję pewien znany soft VPN, okres testowania mi się kończy - więc jak bym zdążył, to stokrotne dzięki 🙂

 

Piotr


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

@Moldcad nawet z wolnego rynku router, nie ma tej funkcji w standardzie, tylko te droższe, więc nie oczekuj że FunBox jakikolwiek będzie to mieć 😃

Na komputerze trzeba to mieć i tyle, jak poszukasz to znajdziesz w rozsądnej cenie 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

No i to właśnie wiedziałem ale FB 10 to już chyba wyższa półka? Tylko pewnie nasz ISP i tak zablokuje 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

@Moldcad prędzej widział bym to jako usługę płatną, czy to wbudowaną w FunBox 10, czy ekstra, ale znając życie, nic się w temacie nie zmieni, nawet Pomysł nie pomoże, jak FunBox w standardzie tego nie ma, to pozamiatane. Wysoka półka to raczej nie FB10, bo by był wypasiony, jak routery za 2k zł 😃


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

@Moldcad Jak miło odpisałeś, dziękuję. Ja używam w połączeniu z FB3 rozwiązania opartego na OpenVPN zainstalowanym na Raspberry Pi. Oczywiście wolałbym aby serwer VPN działał na bramie ale jak się nie ma co się lubi…


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?


@Moldcadnapisał(-a)

No i to właśnie wiedziałem ale FB 10 to już chyba wyższa półka? Tylko pewnie nasz ISP i tak zablokuje 😞


Nie wiem o jakich "półkach" spekulujesz, ale:

  • na żadnym wynajmowanym od Orange ruterze nie ma opcji instalowania czegokolwiek, w tym klienta czy serwera VPN. I wątpię żeby kiedykolwiek się pojawiła taka opcja, choćby ze względu na różnorodność oferowanych w zakresie VPN rozwiązań.
  • Orange nie blokuje połączeń VPN, nie wiem skąd Twoja insynuacja w tym zakresie. Na co dzień używam i nigdy nie miałem nawet śladowych problemów. Nie tylko ja, zresztą.

PS. Oczywiście moja uwaga odnosi się do umów z klientami indywidualnymi, dla klientów biznesowych zapewne są dostępne inne rozwiązania, jak zauważył @Piotrekk85 poniżej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

Doprecyzuje, że na Funboxach nic nie pójdzie by był VPN na poziomie sprzętu.

W ofercie dla firm dla różnych usługą są inne urządzenia lub możliwość legalnego podpięcia własnego sprzętu, gdzie takie coś można skonfigurować.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 72
  • 0

Czy VPN zadziała jeśli używam Funboxa?

Jeśli możesz to doprecyzuj o co Ci chodzi konkretnie.... VPN client czy server.

Ogólnie to wsparcia VPN w FB/LB nie było, nie ma i raczej nie będzie. Jeśli chcesz mieć klienta to np. routery TP-Link'a mają wsparcie. (np. Archer A7 - tylko klient VPN)

Natomiast aby skorzystać z serwera to trzeba by wybrać np. TP-Link Archer AX23 (tylko serwer).

Najtańszą opcją a zarazem najlepszą będzie zakup np. terminala lub raspberry pi (lub czegoś podobnego).

W tej opcji możesz sobie konfigurować co chcesz i jak chcesz. Nie ogranicza Cię soft danego producenta.

Przy okazji można postawić VPN i np. jakiś serwer samba do udostępniania plików w sieci lokalnej.