Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

@j131 podepnę się na chwilę pod temat bo mam pytanie. Miałem sb kupić mikrotika ale póki co trafił mi się taniej Mercusys MR70X ogólnie testuje sobie go póki co, podobno ogarnia spory zasięg zobaczymy. Tymczasem przeglądając ustawienia. Znalazłem że obsługuje pppoe, i też widzę iptv/vlan . Póki co działa mi za Funbox'em w ustawieniu dynamiczne ip i w i tamtej zakladce jako bridge. Aktualnie muszę poczekać aż internet nie będzie używany przez dłuższą chwilę. Ale w zakładce iptv/vlan do wyboru mam kilka profili ale jakiś zagranicznych sieci,w tym jakiś deutche telekom. Ale polskich sieci brak. Wybierając inne można samemu wpisać oczywiście wybrałem sb już vlan 35 prorytet0 musialem tez vlan voip wpisać i vlan iptv, do iptv wpisałem .przy voip wpisałem byle co. Pytanie brzmi czy serio zadziała na nim światłowód? ciekaw jestem. Oczywiście mam zewnętrzny ONT jak może pamiętasz z moich wpisów

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Własny router + ONT zamiast FunBox 3.0 – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

No dobra moderator wydzielił to mogę dodać jeszcze screeny dla ułatwienia tematu. A i dodam mam sam net zero telewizji czy voipa.Ps. jakoś dziwnie chyba mi wkleiły się zdjęcia chciałem dać jako załącznik a wyszło jak wyszło
capture_008_30122023_224927.jpgcapture_007_30122023_224925.jpgcapture_006_30122023_224921.jpgcapture_005_30122023_224911.jpgcapture_004_30122023_224909.jpgcapture_001_30122023_223412.jpgcapture_003_30122023_224907.jpgcapture_002_30122023_224901.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

Bez TV pewnie zadziała.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

Jeżeli nie masz najnowszej wersji softu to możesz wgrać najnowszy - może pojawi się profil dla polskich sieci. A przynajmniej będziesz miał poprawki względem starszych wersji. 

Download for MR70X - Witaj na stronie Mercusys


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

jak tylko odpaliłem to wyskoczyło, że jakaś aktualizacja jest więc zainstalowałem. Nw czy najnowsza ale chyba tak. A i czy ktoś wie czy da się mu ustawić wyższy kanał niż 48?? ps. dziś zauważyłem, że i na funboxie mam aktualnie 48 kanał dawniej przed zmianą firmware bodajże miałem 100 kanał ustawiony a aktualnie też max to 48 kanał.

@tolek 

Wersja firmware:
1.0.11 Build 20230921 Rel. 70402(4555)
Wersja sprzętowa:
MR70X v1.0
Sprawdzałem stronę i
wygląda że najaktualniejsza chyba wersja jest.
 
@j131to zobaczymy co wyjdzie w praniu. Czy na tym ruszy faktycznie. Czytałem opinie, że wielu isp daje ten router jako kliencki do światłowodu, więc myslę że powinien ruszyć.Oczywiście będzie jako ciekawostka, bo i tak nie zrezygnowałem z kupna mikrotika ale na nim przynajmniej póki co w tym samym pomieszczeniu wykręcam prawie 500Mb . Musiałbym postawić obok funboxa i porównać faktycznie zasięgi wifi to się okaże jak naprawdę z nim jest. A jeszcze na początku bo dopiiero potem zaskoczyłem że i on i funbox leciał mi na tym samym kanale więc sie mogly gryźć. W sumie pisało w opisie o routerze ze ma jakis kolorowy bss który powinien przeciwdziałać zakłócaniu ale nw czy coś to działa
 
Ps. emulator nawet jest: https://www.mercusys.com/simulator/webpages_mr70x/index.html tam też te zagraniczne sieci w iptv

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?


@Emill1napisał(-a)

Miałem sb kupić mikrotika ale póki co trafił mi się taniej Mercusys MR70X


@Emil1, ale przecież Ty jesteś informatykiem i sieciowcem, tak przynajmniej deklarowałeś i tu, i tam ... . To dlaczego, zamiast postawić sobie profesjonalnie router na gołym OS, w którym zrobisz wszystko, przepalasz budżet na zabawki?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

@pirenej nie oznaczyłeś mnie w swoim komentarzu, coś pomyliłeś osoby, i mówiłem, że po promocji kupiłem akurat Mercusys, poza tym z przeznaczeniem jako AP tylko i wyłącznie, ma AX więc jako AP będzie dobry. Przeglądając ustawienia po prostu zauważyłem, że i prawdopodobnie pójdzie na nim światłowód. Póki sam tego nie sprawdzę chciałem się zapytać na forum. Aktualnie mam problem z zasięgiem wifi w domu a okazja była to kupiłem. Nie muszę ci się spowiadać z wyborów. Na mikrotika przyjdzie inny czas. A co do owszem jestem jak i wiele osób zajmującymi się tego typu sprawami, ale nigdzie z tg co kojarzę nie pisałem czegoś takiego. Owszem jestem w segmencie IT i nie jestem szarym kowalskim tylko znam temat .Jedynie co mówiłem to że jestem informatykiem przede wszystkim ale na sieciach też się znam. I nw co oznacza to twoje tam. Po za tym forum nigdzie o sobie nie pisałem. Robiłem na radiówce więc prędzej na tego typu antenach się znam, owszem mikrotik czy ubi znam. Z światłowodem jedyną styczność mam prywatnie w domu. Nigdzie nie pisałem natomiast, że jestem Alfą i Omegą. I cały czas staram sie doszkalać i zdobywać nową wiedzę.Co do Mikrotik to akurat powszechna sprawa, że łotysze skopali drivery i wifi to średnio działa. Więc router mikrotika będzie tylko służył jako router przewodowy, do wifi będę miał odpowiednią ilość AP, odpowiednio rozlokowane.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?


@Emill1napisał(-a)
nigdzie z tg co kojarzę nie pisałem czegoś takiego

Ach! To najwyraźniej musiałem się pomylić. Byłem przekonany, że tu i tam to Twoje wpisy. Dużo zdrowia w Nowym Roku!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Czy Mercusys MR70X zadziała na światłowodzie Orange?

@pirenejspox wzajemnie. Nie . Drugi link: znaczy forum znam , temat o triple play wielokrotnie wspominałem na forum orange ale nigdy tam konta nie zakładałem. Czytać to nie raz czytam, bo chętnie czegoś nowego się dowiaduję, i śledzę postępy w tym temacie, ale konta nigdy tam nie zakładałem, jakoś potrzeby nie czuję.To zbieżność imion. Natomiast 1 link dotyczy forum Orange i jest mój to się zgadza. Wiesz Informatyk to pojęcie ogólne, a sieciowiec to już będzie specyfikacja, więc tak naprawdę się to nie wyklucza, nie mniej nigdzie nie mówię że jestem Alfą i Omegą i wszystko umiem, z radiówką miałem styczność bardziej, z światłowodem nigdy nic nei robiłem. A co do drugiej strony to ten koleś ...... kompletne głupoty, więc jak mnie pomyliłeś to się nie dziwię,że i tu pojechałeś po mnie

 

________________
* Edytowałem wpis – Wiktor