Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Co tu szukać dziury w całym ,  lecą w kulki i tyle , na neostradzie w innej lokalizacji mam net do 10mb/s  a leci czasami max 5mb/s , takie teraz czasy .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@zbynio70  zbyt szybko wydajesz wyroki, a nie odwołujesz się do techniki 

Co innego ftth, a co innego miedź.  

W ftth po prostu musi być tyle ile w umowie. Reszta to tylko może być uszkodzenie, lub nieprawidlowo wykonany speedtest. Na miedzi jest wiele czynników wpływających na prędkość usługi. Porównania żadnego nie widzę...stąd, albo robisz test certyfikowany, albo nie chcesz dojść co jest powodem takich wyników. Możesz i 10 routerów sprawdzać, a wykonując to niepoprawnie będziesz miał 10 wyników.  Tylko po co się męczyć??


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@zbynio70napisał(-a)

...

po podłączeniu asusa uzyskałem 260m/s

...

FB6 podłączony i prędkość taka sama 

...

tak więc czas teraz odstąpić od umowy i w Orange.


Dziwną logikę stosujesz. Zupełnie taką samą jak w tym powiedzeniu: "na złość Mamie odmrożę sobie uszy".

Po pierwsze jeśli warunki z umowy nie są dotrzymywane, to masz prawo reklamować. W przypadku FTTH, tak jak już inni pisali, to po prostu najczęściej działa bardzo dobrze. Nikt nie ma żadnego powodu żeby Cię umyślnie oszukiwać.

Jednak zanim cokolwiek będzie można zgłosić, powinieneś zrobić, jak już wcześniej padło, certyfikowany speedtest. Jeśli jego wyniki potwierdzą cytowane osiągi, to zgłoś to w BOK.

Oczywiście, jeśli zawarłeś umowę zdalnie i nie minęło jeszcze 14 dni to możesz ją anulować, nikt Cię do niczego zmuszał nie będzie.

Osobiście uważam, że masz nie do końca dobrze kable zarobione i stąd całe zamieszanie. Ale to oczywiście IMHO.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Jaka logika , jakie kable , światło podłączone do FB bezpośrednio i kabelek do lapka ten od FB , dzieciak by podłączył i test łącza wynik 260mb/s   w umowie do 600mb/s   wczoraj sprawdzane (lokal jeszcze nie zamieszkany więc nie sprawdzam często ) na 3 routerach ( nowe pożyczone ze sklepu) i na każdym było to samo więc teoria ciemniaka wykluczona.
Jutro  tam będę sprawdzę znowu jeżeli nadal tak będzie to odstąpię od umowy chyba że to naprawią mam jeszcze tydzień na to.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@zbynio70napisał(-a)

Jaka logika

...


Well, whatever.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@zbynio70  my mówimy jak mierzyć, a Ty, że mało...Jeszcze raz powtarzam: tylko certyfikowany  z apki że strony www.pro.speed.pl jest warty stosowania 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Chyba pro.speedtest.pl ?

 

Swoją drogą nikt nie wspomniał że prędkość się mierzy tylko po kablu. A wiele osób mierzy z laptopów podłączonych przez WiFi i się dziwi że "wolno działa". 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


@Zbyniunapisał(-a)

Chyba pro.speedtest.pl ?

 

Swoją drogą nikt nie wspomniał że prędkość się mierzy tylko po kablu. A wiele osób mierzy z laptopów podłączonych przez WiFi i się dziwi że "wolno działa". 


j131_0-1662640168077.png

 

Po prostu naiwnie zakładamy, że zainteresowani potrafią czytać ze zrozumieniem. Z doświadczenia wynika, że nawet gdybyśmy powtórzyli zalecenia jeszcze raz to i tak by nie dotarło.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Panowie, a może nie chodzi tu tylko o czytanie ze zrozumieniem, należy pamiętać że obecnie gro laptopów (na pewno wszystkie typu ultrabook) nie mają gniazda ethernet i trzeba dokupić dedykowane przejściówki typu USB=>Ethernet ze zintegrowaną kartą, a te dorównujące prędkości po Wi-Fi 6 kosztują dobrze ponad trzy stówki (tu mały przykład takiej przejściówki Ugreen adapter przejściówka USB Typ C (męski) - Ethernet RJ-45 (żeński) 5Gb - ERLI.pl)

 

Edit.

Tu kilka moich wyników właśnie po wifi (co widać po braku certyfikacji) z aplikacji Pro Speed Test zainstalowanej na lapku z Wi-Fi 6

 

slav72_0-1662643987319.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@slav72 Tylko czemu takie choćby informacje musimy na siłę wyciągać od rozmówców? Wystarczy napisać....